Nachlazení, strach z covidu, ale nechci plašit

Anonymní
23.10.20 10:05

Nachlazení, strach z covidu, ale nechci plašit

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat co by jste dělali na mém místě, protože sama se nemůžu rozhodnout. Naše dítě ma už tyden rýmu, jinak nic. Včera mě začalo škrábat v nose a v krku tak jsem si řekla, že jsem to chytla od něj. Jenže v noci mě zacalo škrábat a pálit už i na plicích tak že jsem skoro nespala. Od rána už i kašlu, malinko vykašlávám, ale ne moc. Teplotu nemám, chuť i čich ano. A teď k mé otázce. Mám to hrotit, hlásit obvoďákovi? Nechci zbytečně plašit kvůli blbymu nachlazení, ale taky nechci riskovat. To že budu doma je jasný, ale manžel je OSVČ a asi by nebyl nadšenej být 10 dní doma a zbytečně. S nikým nakaženým jsem v kontaktu pokud vím nebyla tak si myslím, že by mě na testy stejně neposlali, když nemam tipicky příznaky. Tak co? Hlásili by jste to nebo prostě jen byli doma než to vyležím?
Prosím anonim, zdravotní stav.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9813
23.10.20 10:10

Manžel je v kontaktu s lidmi (rozuměj pracovně) nebo chodí pouze na nákup atd.?
Já osobně bych byla doma, nikam nelezla a vyležela to. Nic bych nehrotila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 10:18

@Kotatko03 No je v kontaktu jen s cca 2 dalšími chlapy co pro něj dělají. Právě by ani oni nebyli nadšení kdyby byl doma, protože by byli bez peněz. Ja samozřejmě doma budu a budu doufat, že se nepřidá nějaký typický příznak jako ztráta čichu :( a doufat že je to nachlazení.

• Citovat
  • Nahlásit
28412
23.10.20 10:20

Kdybych nemusela do práce, neměla bych horečku, nehrotila bych to. Pokud máš kovid, manžel ho může a nemusí chytit. Byla bych doma, chovala se jako nemocná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
23.10.20 10:24
@Anonymní píše:
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat co by jste dělali na mém místě, protože sama se nemůžu rozhodnout. Naše dítě ma už tyden rýmu, jinak nic. Včera mě začalo škrábat v nose a v krku tak jsem si řekla, že jsem to chytla od něj. Jenže v noci mě zacalo škrábat a pálit už i na plicích tak že jsem skoro nespala. Od rána už i kašlu, malinko vykašlávám, ale ne moc. Teplotu nemám, chuť i čich ano. A teď k mé otázce. Mám to hrotit, hlásit obvoďákovi? Nechci zbytečně plašit kvůli blbymu nachlazení, ale taky nechci riskovat. To že budu doma je jasný, ale manžel je OSVČ a asi by nebyl nadšenej být 10 dní doma a zbytečně. S nikým nakaženým jsem v kontaktu pokud vím nebyla tak si myslím, že by mě na testy stejně neposlali, když nemam tipicky příznaky. Tak co? Hlásili by jste to nebo prostě jen byli doma než to vyležím?
Prosím anonim, zdravotní stav.

Taky mě škrábe v krku bolí hlava, manžel měl to samé před 2dny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14082
23.10.20 10:28

Pokud jsi doma a nemusíš do práce, tak bych akorát omezila kontakty (tj. max na nákup a zpět - a to pouze manžel, který bude po celou dobu také opatrný (nosit roušku, desinfikovat ruce) a nebude se s nikým setkávat (krom teda té práce). Pokud by se ti to zhoršilo, začala bych to s lékařkou řešit (samozřejmě jinak karanténa minimálně 10 dní).
Já měla bolest hlavy, kašel a celkově trochu více unavená jsem byla. Ale protože chodím do práce, lékařce jsem volala hned, za dva dny na testy, test negativní. I tak zůstávám raději ještě do pondělí doma a v pondělí uvidím jak mi je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
23.10.20 10:28

Ale to, že máš čich neznamená, že nemáš covid. Mám v okolí víc lidí, co chuť ani čich neztratili a byli pozitivní. :nevim: A nijak nechápu, když říkáš, že manžel by byl nerad v karanténě, to jako že by byl radši, kdyby to případně přenesl dál? Podle mě máš typické příznaky a zavolala bych dr. a domluvila se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 10:32

Taky jsem zahlenena, kašlu jen trochu, bolí mě klouby, jsem unavená. Cítím se ale docela dobře. Když mam kašel, tak to me vždy odrovna na pár tydnu. V kontaktu jsem byla, ale vzdálenost jsme dodržovali. Myslim si, že to nemám. Jsem radši doma a do práce nejdu. Na testy taky nejdu, protože podle mě mám jen nějakou slabou virózu.

• Citovat
  • Nahlásit
533
23.10.20 10:33
@Lil Kitkatt píše:
Ale to, že máš čich neznamená, že nemáš covid. Mám v okolí víc lidí, co chuť ani čich neztratili a byli pozitivní. :nevim: A nijak nechápu, když říkáš, že manžel by byl nerad v karanténě, to jako že by byl radši, kdyby to případně přenesl dál? Podle mě máš typické příznaky a zavolala bych dr. a domluvila se.

Ano typické příznaky běžného podzimního nachlazení. Vyšilovala bych až při horečkách. Zatím bych den dva počkala doma s čajem a acylpyrinem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 10:50

@Bafonek Díky. Taky to tak cítím. Počkám do pondělí co se z toho vyvine nebo nevyvine a jestli se něco projeví u manžela. O víkendu budeme samozřejmě doma oba, máme nakoupeno, nikam nemusíme. I ostatním děkuji za názory :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
43
23.10.20 10:52
@Anonymní píše:
Kotatko03 No je v kontaktu jen s cca 2 dalšími chlapy co pro něj dělají. Právě by ani oni nebyli nadšení kdyby byl doma, protože by byli bez peněz. Ja samozřejmě doma budu a budu doufat, že se nepřidá nějaký typický příznak jako ztráta čichu :( a doufat že je to nachlazení.

Neznám charakter jejich práce, ale s nějakými zákazníky nepřijdou? Pracovníky bych na místě manžela určitě informovala, že manželka je nemocná, ale že nevíte, co to je. Ať se můžou sami rozhodnout a zváží riziko. Pokud se tedy nerozhodneš jít na test. A samozřejmě dodržovat zvýšená hygienická opatření a ideálně respirátory celou dobu, prosím.

Pokud bych měla byť jenom část příznaků, tak na test jdu, i když pracuji z domu a s nikým se nestýkám, ale právě proto, že můj partner při práci do kontaktu s lidmi přijde. Člověk toho nemůže při aktuální situaci moc dělat, ale přijde mi zbytečné případně nemoc šířit dál…nikdy nevíš, kdo bude mít těžký průběh :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 10:57

Já už 14 dnů mám šílenou rýmu, kašel, pálí mě oči, škrábe v krku, měla jsem pár dnů i zvýšenou teplotu, vždy teda do 38 stupňů a nenapadlo by mě to nějak řešit a už vůbec ne s tím chodit k lékaři 8o Chodím normálně do práce, děti do školky, manžel taky. Je to jenom nachlazení. :nevim: A ani neplánuji si brát dovolenou jen kvůli rýmě… Navíc si myslím, že by mi ji vedoucí stejně nedal :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
7648
23.10.20 11:02

@Lil Kitkatt Takových lidí je…kteří mají příznaky a k dr nejdou protože potřebují peníze…a do práce jdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2494
23.10.20 11:28

No, pokud lidi nechodí na testy pak se to nemá šířit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14229
23.10.20 11:39

Počkala bych co z toho bude. Taky jsem mela takové nachlazení, ale dr jsem ani nevolala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama