Nácvik dýchání k porodu - video

181
2.8.13 17:14

Nácvik dýchání k porodu-video

Holky, nevíte někdo kde najít na netu nějaké video na nácvik dýchání při porodu? Mám to všechno přečtený, ale přímo praktické video jsem nikde nenašla, nebo blbě koukám? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21860
2.8.13 17:16

Hlavně i když najdeš, tak na to připorodu stejně zapomeneš, PA poradí, hlavně nestresuj :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
2.8.13 17:18
@Seizdra píše:
Hlavně i když najdeš, tak na to připorodu stejně zapomeneš, PA poradí, hlavně nestresuj :kytka:
:pankac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6755
2.8.13 17:19
@Seizdra píše:
Hlavně i když najdeš, tak na to připorodu stejně zapomeneš, PA poradí, hlavně nestresuj :kytka:

Přesně, sami ti řeknou jak dýchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
2.8.13 17:19
@Seizdra píše:

no, mě tedy PA neporadila nic a když už jsem se jí tedy sama ptala, jak dýchat v té fázi, co ještě nesmíš tlačit…abych cítila nějakou úlevu, řekla mi úplnou blbost :nevim:
s tím bych upadla tak akorát do hyperventilace :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
2.8.13 17:23

@Tereza1986 @Seizdra jo, holky, asi jste měly štěstí na dobré PA, co na vás měly čas :)
Já měla tak protivnou, že i o klystýr jsem si jí musela říkat sama (a to když už byl manžel u mě)… a čas tedy neměla pomalu ani na to, natož mi vysvětlovat dýchání…ne že bych měla překotný porod nebo tak něco, ale prostě byla porodnice plná a na mě se chodila koukat tak cca 1× za 40-60min :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
2.8.13 17:33

@kuti Tak tos ěla luxusní, já teda tu část, kdy se nesmělo tlačit teda prokaučovala, nevěděla jsem o ní, ale jestli se na tebe chodila dívat 1× za 40-60 minut, tak to tam byla pečená vařená. Mně prohlídla jen Mudra v 10 hodin při zavádění tablety, pak jedna prohlídka od PA ve 12 a pak kdybych si neřekla ve 4 odpoledne, že mě to nutí tlačit, tak jim tam porodím a chytá to chlap… Takže ano, počítáš dobře, měla jsem za celou dobu porodu 2 kontroly od PA a jinak tam ani nechodila, ozvy točila studentka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
2.8.13 17:38

@Seizdra a kdy Ti tedy stihla vysvětlit to dýchání 8o :lol: Vzala to rovnou při té tabletě :lol: nebo až při porodu? :lol: To už se ani nedýchá, jen tlačí, ne? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
2.8.13 17:39

@Seizdra že Tys chtěla zakladatelku jen uklidnit, že to bude v pohodě :kytka: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
2.8.13 17:45

Dýchat v klidu, pravidelně, nevynechávat, nehyperventilovat, hučet při výdechu jako mašinka. A zapomenout na americké filmy, ve kterých se objevil porod, je to zavádějící. :cert:

Ale je fakt, že já jsem žádnou fázi, kdy se nesmí tlačit, nikdy neměla, dokonce druhé dítě se narodilo v absolutní absenci vnitřních vyšetření, tudíž nikdo nevěděl, jak moc jsem otevřená, co je zašlé a nezašlé… A narodilo se naprosto správně a já měla tři kosmeťáky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
e-máma
2.8.13 17:46

Mě taky PA neřekla jak dýchat, ale dej na intuici :-) dýchej jak ti bude nejlépe sedět :-)

• Nahlásit
  • Citovat
35545
2.8.13 17:55

Nevím, jestli existuje video, já chodila na kurz - pro odpůrkyně - mě se to líbilo, bylo to i se cvičením - dýchání jsem zůročila se vším všudy, uměla jsem si dáchnout, tlačit, prodýchávat. U druhého už mi to bylo k prdu, šlo se rovnou tlačit, ale zase jsem se s tím necrcala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
2.8.13 18:00

@kuti No právěže mi to nevysvětlovala ;) Ale tak já byla na jednom předporodním a tam říkala, že při (teď nevím kolika 5-6?) nějakých cm tě to nutí tlačit, ale tlačit se nesmí a má se dýchat jak pes… To nucení na tlačení kdy se nesmí, jsem myslela, že je v ty 4 odpo, tak jsem dýchala jak pes, ale to už byly ty pravý tlačicí, takže už jsem mohla i tlačit, což jsem nevěděla, ale byla tam zrovna študačka že mi natočí monitor, tak jsem jí říkala, že už chci konečně od někoho prohlídnout :D Hele kdyžtak si přečti deníček, tu jednu pasáž, já už si to moc nepamatuju :oops: A myslím, že i kdybych na tom kurzu nebyla, tak budu dýchat stejně, prostě to tělo si řekne samo. Dýchala jsem zhluboka a pravidelně, hlasitej výdech (při kontr.).. Nevím no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
2.8.13 18:08
@kuti píše:
@Seizdra a kdy Ti tedy stihla vysvětlit to dýchání 8o :lol: Vzala to rovnou při té tabletě :lol: nebo až při porodu? :lol: To už se ani nedýchá, jen tlačí, ne? 8o

Jo a teď si ještě vzpomínám, že při samotným porodu mi akorát říkala, že tlačím dobře a ať se hodně nadechnu, jinak vlastně k dýchání nic :think: Ach jo, jak mě sere, že ten porod nemám natočenej, to by byla nostalgie :pankac: Jo a já tlačila 38 minut, to kdybych měla nedýchat jen tlačit, tak nevím nevím :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10075
2.8.13 18:12

Oni ti u porodu řeknou jak máš dychat, ale z me zkušenosti napoprve jsem se jim na to těžce vykašlala a nevyplatilo se hold měla jsem svou hlavu pak jsem poctivě poslouchala co mi řikaji a dychala jak oni řekli…u dcery jsme měla rýmu a řikala jsem si v duchu jak mam nadechovat nosem a šlo to :mrgreen: i přes zacpaný nos kde je vule… :mrgreen: :mrgreen: hlavně je opravdu prodychavat z me zkušenosti teda :pankac: ale někdy to je hodněěěěěěě těžkééééé :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama