Nadávka.. Přejdete to a jdete dál, nebo prásknete dveřmi?

Anonymní
19.8.21 11:42

Nadávka.. Přejdete to a jdete dál, nebo prásknete dveřmi?

Dobrý den,
raději anonymně.. Stydím se za to. Je mi to líto.. Žiji s přítelem, máme 5 ti letou holčičku, jsme spolu 12 let. Máme spolu hezký vztah, ale občas to zaskřípe, znáte to, hádky kvůli drobnostem, které nejsou důležité nebo řešení každodenních problémů.. Ale nebylo to časté. Včera když jsme se pohádali a dcerka spala, řekl mi, že jsem „kráva blbá“. Byl hodně unavený z práce a já také, jasně že mu to ujelo, omluvil se mi dnes ráno. Ale zůstalo to ve mě. Hrozně mě zo od něj zklamalo. Nechci tomu přikládat zbytečnou váhu ale byla z toho cítit nenávist a už ne taková ta hádka když se na druhého zlobíte ale máte ho rádi. Cítila jsem totální nerespekt a neúctu. Nejraději bych ho vyprovodila z bytu! Ale protože máme dcerku, nechci aby kvůli takové hadce hned přišla o tátu. Prosím vás, máte někdo podobnou zkušenost a máte děti? Není u nás vůbec zvykem si nadávat.. :( bojím se, aby se to časem jen nezhoršilo. Řekla bych že si asi hodně lezeme na nervy občas a on to už asi nevydržel.. Nevim. Hádka byla kvůli tomu, že se otíral o mé rodiče, pořád na nich něco má. Přitom nám pomáhají a já je bránila. Řekl na to konto nějakou nevhodnou poznámku já mu to vyčetla a byla z toho dotčená, rýpla jsem si a on vystartoval. Ale to ho přeci neoprávňuje nadávat. Bojím se abychom nebyli špatným vzorem pro dcerku. Oba jí moc milujeme..děkuji za Vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1089
19.8.21 11:50

Kdyby se to stalo mně, tak bych opáčila „hlavně, že ty jsi inteligent“ a dál se v tom nerýpala. Nicméně - zamyslela bych se, jestli v jeho připomínkách vůči tvým rodičům není kousek pravdy… Až bychom oba vychladli, chtěla bych si popovídat o tom, co mu na nich vlastně vadí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3771
19.8.21 11:51

Já bych se ho asi zeptala, proč to řekl, jestli si to fakt myslí. A že se ti to nelíbilo, že nechceš, abyste se spolu bavili tímhle stylem. Já jsem s chlapem přes 10 let, skoro se nehadame a nikdy, NIKDY na sebe nejsme sprostí. Ale každý to má nastavené jinak, znám i páry, co se posílají do pr.. a přitom se mají rádi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6359
19.8.21 11:55

Jak sis rýpla??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
733
19.8.21 11:56

Nepresla bych to jen tak. Za mě nadávky, i když třeba tohle nebylo nějak extra vulgární, do vztahu nepatří. S manželem se samozřejmě taky občas pohadame, to k tomu patří, sprostá bych na nej ale nebyla a doufám ze ani on na mě. Tohle by mě hodně mrzelo a nastvalo.
Kvůli jedné hádce samozrjme není důvod končit vztah a jak pises,,aby dcera nepřišla o tátu”. Ale bylo by dobrý se k tomu vrátit, vyrikat si to a jasně stanovit hranice, ze takhle příště tedy ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26672
19.8.21 12:11

Kvůli jedné „krávě blbé“ bych rodinu nerozbíjela, pokud je jinak funkční

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15246
19.8.21 12:13
@Anonymní píše:
Hádka byla kvůli tomu, že se otíral o mé rodiče, pořád na nich něco má. Přitom nám pomáhají a já je bránila. Řekl na to konto nějakou nevhodnou poznámku já mu to vyčetla a byla z toho dotčená, rýpla jsem si a on vystartoval. Ale to ho přeci neoprávňuje nadávat.

Spis reste to, z ceho prameni ten nerespekt a neucta.
Zpusob, jak se hadate, snaha v hadce co nejvic ublizit, to je prusvih.
Plus reste v klidu ty rodice, co mu na nich presne vadi a co s tim.
Nadavat by ti nemel, ale asi se to v nem uz slusne hromadi a to je nutne resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
19.8.21 12:15

Přejít to určitě nesmíš, ale důrazně mu ukázat, že takhle určitě ne.. nebo bude hranice toho, co si vše může dovolit, posouvat. Na nadávku bych pak zapomněla, pokud se omluvil. Jemu asi něco vadí, a ani neví co, kdyby se to nelepšilo, je lepší to řešit i třeba v poradně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12278
19.8.21 12:23
@Anonymní píše:
Dobrý den,
raději anonymně.. Stydím se za to. Je mi to líto.. Žiji s přítelem, máme 5 ti letou holčičku, jsme spolu 12 let. Máme spolu hezký vztah, ale občas to zaskřípe, znáte to, hádky kvůli drobnostem, které nejsou důležité nebo řešení každodenních problémů.. Ale nebylo to časté. Včera když jsme se pohádali a dcerka spala, řekl mi, že jsem „kráva blbá“. Byl hodně unavený z práce a já také, jasně že mu to ujelo, omluvil se mi dnes ráno. Ale zůstalo to ve mě. Hrozně mě zo od něj zklamalo. Nechci tomu přikládat zbytečnou váhu ale byla z toho cítit nenávist a už ne taková ta hádka když se na druhého zlobíte ale máte ho rádi. Cítila jsem totální nerespekt a neúctu. Nejraději bych ho vyprovodila z bytu! Ale protože máme dcerku, nechci aby kvůli takové hadce hned přišla o tátu. Prosím vás, máte někdo podobnou zkušenost a máte děti? Není u nás vůbec zvykem si nadávat.. :( bojím se, aby se to časem jen nezhoršilo. Řekla bych že si asi hodně lezeme na nervy občas a on to už asi nevydržel.. Nevim. Hádka byla kvůli tomu, že se otíral o mé rodiče, pořád na nich něco má. Přitom nám pomáhají a já je bránila. Řekl na to konto nějakou nevhodnou poznámku já mu to vyčetla a byla z toho dotčená, rýpla jsem si a on vystartoval. Ale to ho přeci neoprávňuje nadávat. Bojím se abychom nebyli špatným vzorem pro dcerku. Oba jí moc milujeme..děkuji za Vaše zkušenosti.

Tak pokud to bylo jen jednou, ujelo mu to a omluvil se, tak bych z toho drama nedělala. Co mu vadí na rodičích? Nemá třeba v něčem pravdu? Normálně si promluvte, je zbytečný se hádat a kvůli jedné krávě rozbíjet rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14437
19.8.21 12:31

Ja mam skoro pocit, ze bych lepe zkousla jednorazovou neveru nez nadavku :think:. Jako po prvnim pouziti bych si asi promluvila ve stylu, ze takto se mnou mluvit nebude a svoje nazory mi muze sdelit slusne. Rozbijet rodinu kvuli jedne " krave blbe" by se mi taky nechtelo. Ale zilo by se mi s tim spatne. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 17:31

Chtěla bych Vám všem moc poděkovat za podporu. :srdce: opravdu jste mi všechny pomohli. Cítím se lépe a je to jak říkáte. Jasně si musíme promluvit, že tohle se už nesmí opakovat.. A chci zjistit co mu vlastně tak šíleně vadí.. Děkuji Vám.. Vyčítal mi, že jsem jako moje máma. Že jsem až moc obětavá apod..

• Citovat
  • Nahlásit
427
19.8.21 17:54
@Anonymní píše:
Chtěla bych Vám všem moc poděkovat za podporu. :srdce: opravdu jste mi všechny pomohli. Cítím se lépe a je to jak říkáte. Jasně si musíme promluvit, že tohle se už nesmí opakovat.. A chci zjistit co mu vlastně tak šíleně vadí.. Děkuji Vám.. Vyčítal mi, že jsem jako moje máma. Že jsem až moc obětavá apod..

Psala jste, že Vám v té situaci (hádka) chyběla úcta a respekt.
Nyní píšete, že se do vašich slov dostávají výčitky, srovnávání, hodnocení…

Zkuste se s manželem domluvit na tom, že budoucí konflikty budete řešit vždy podle protokolu respektu. (NVC) Bylo by to do budoucna možné, uzavřít takovou dohodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 18:08

@Montauk_INTJ Ano bohužel z toho všeho jsem prostě měla pocit, že se hádám s cizím člověkem. Jen doufám, že za tím, že na mě začal být víc agresivní než obvykle nevězí něco víc.. Např. Nevěra. Tu už máme také za sebou.. Byl hodně na ženy. Po dítěti se zklidnil a úplně toho nechal. Ale teď mi připadá.. Že ho ta rodina možná úplně nenaplňuje. Je mi z toho smutno.

• Citovat
  • Nahlásit
427
19.8.21 18:12
@Anonymní píše:
@Montauk_INTJ Ano bohužel z toho všeho jsem prostě měla pocit, že se hádám s cizím člověkem. Jen doufám, že za tím, že na mě začal být víc agresivní než obvykle nevězí něco víc.. Např. Nevěra. Tu už máme také za sebou.. Byl hodně na ženy. Po dítěti se zklidnil a úplně toho nechal. Ale teď mi připadá.. Že ho ta rodina možná úplně nenaplňuje. Je mi z toho smutno.

Jestli se vám nikdy nedařilo a nedaří si spolu opravdu promluvit, „slyšet se“, pouvažujte o mediaci. (Slyšet se navzájem „skrze“ prostředníka.) Dozvědět se (snad ne s křížkem po funuse), o co vlastně ve vašem manželství jde. Skoro zaručeně je za tím něco víc, to vám ale bude užitečné až tehdy, kdy oba dva budete chápat, co konkrétně to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat