Nadbytek zubů u prvňáka

4263
10.9.19 10:22

Nadbytek zubů u prvňáka

Zdravím,
Dceři před 14ti v jejich 6ti letech trhali 2dolni jedničky. Rostli ji za nima dospelacky zuby. Jenže teď jsem si všimla, že ji roste 3zub směr ke rtu 8o. Dnes jdu sní k zubaři. Mate někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10148
10.9.19 10:39
@lampicka11 píše:
Zdravím,
Dceři před 14ti v jejich 6ti letech trhali 2dolni jedničky. Rostli ji za nima dospelacky zuby. Jenže teď jsem si všimla, že ji roste 3zub směr ke rtu 8o. Dnes jdu sní k zubaři. Mate někdo zkušenost?

A dělali jí celkový Opg rentgen, tam by měly být nedpočetné zuby vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13890
10.9.19 10:43
@ivašot. píše:
A dělali jí celkový Opg rentgen, tam by měly být nedpočetné zuby vidět.

To jsem se přesně chtěla zeptat. V 6ti letech se má dělat rentgen, aby bylo vidět, zda jsou založené všechny druhé zuby a na správných místech. Můžou to být dvojky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
10.9.19 10:47

Zubařka RTG nikdy nedělala. Ale pokud jí to hned neudělá tak si ho vydupu. Chudák dcera :-( už takhle blbě nesla trhání dvou zubů najednou. Dám pak vědět.
Předtím měla tak hezké zuby a žádný problém…a teď tohle :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24966
10.9.19 11:17

A proč ji ty zuby trhali? Dceři taky vyrostly spodní jedničky aniž by staré vypadly, vypadalo to hrozně, ale asi za měsíc vypadly ty staré a nové jsou na svém místě. Teď se jí tlačí jedničky nahoře, normálně se jí rozestoupily zuby že vypadá jak králík a stále má jedničky i když už je to na hraně. Už má venku i spodní dvojku :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10148
10.9.19 11:19
@pikola píše:
A proč ji ty zuby trhali? Dceři taky vyrostly spodní jedničky aniž by staré vypadly, vypadalo to hrozně, ale asi za měsíc vypadly ty staré a nové jsou na svém místě. Teď se jí tlačí jedničky nahoře, normálně se jí rozestoupily zuby že vypadá jak králík a stále má jedničky i když už je to na hraně. Už má venku i spodní dvojku :lol:

Pokud rostou stále zuby do mléčných. Tak je lepší ty mléčné vytrhnout, aby stálé nerostly ve špatném postavení, tak mi to říkala zubařka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24966
10.9.19 11:28
@ivašot. píše:
Pokud rostou stále zuby do mléčných. Tak je lepší ty mléčné vytrhnout, aby stálé nerostly ve špatném postavení, tak mi to říkala zubařka :nevim:

Mě tenkrát řekli ať to necháme být když už se kyvou a srovnalo se to :nevim: stav před a teď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24966
10.9.19 11:32

Ukázala bych i ty strašný jedničky, ale mám jen jednu fotku kde má celou pusu od zmrzliny :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.9.19 11:45

Jo tohle znám. Možná je to banalita a možná ne. V naší třídě bylo toto dost časté téma, protože nás bylo jen 8 a 6 z nás mělo podobný problém. Rentgen je základ. Ve většině případů se to postupem času srovnalo samo, někde pomohla rovnátka, ale jeden kamarád musel na operaci, protože lékař zjistil na RTG, že za druhými zuby jsou ještě třetí a ty musely být odstraněny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10148
10.9.19 11:49
@pikola píše:
Mě tenkrát řekli ať to necháme být když už se kyvou a srovnalo se to :nevim: stav před a teď

Hezky se jí to srovnalo. Možná jde opravdu o to, jak moc se ty první zuby v danou chvíli kývou. Ale teda pohled je to fakt zvláštní :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.19 11:54
@lampicka11 píše:
Zubařka RTG nikdy nedělala. Ale pokud jí to hned neudělá tak si ho vydupu. Chudák dcera :-( už takhle blbě nesla trhání dvou zubů najednou. Dám pak vědět.
Předtím měla tak hezké zuby a žádný problém…a teď tohle :?

Hlavně myslete na to, že by to taky měl vidět kvalitní ortodontista, než tam dojde k nějakým extrakcím…

• Citovat
  • Nahlásit
3931
10.9.19 11:57

Mne je jako dítěti taky dole obě trhali. Jedničky se kyvaly ale jak se tam začaly rychle tlačit nové, kývat se přestaly a samy by asi nevypadaly :nevim: takže se jim udělalo místo trháním a srovnaly se samy, nikdy jsem rovnátka neměla a zuby dole mám ukázkové. Bála bych se, ze když nevypadnou mléčné samy od sebe brzy, nové narostou do špatného postavení, v tomhle případě asi fakt radši trhat.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 11:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
10.9.19 11:57

Holka je teď ve škole. Pak vyfotím. A dám vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24966
10.9.19 12:19
@ivašot. píše:
Hezky se jí to srovnalo. Možná jde opravdu o to, jak moc se ty první zuby v danou chvíli kývou. Ale teda pohled je to fakt zvláštní :mrgreen:

Taky jsem se lekla, že má dvě řady zubů, ale šlo to opravdu samo. Uvidíme co ta hrůza co má teď nahoře. S rovnátky tak nějak počítám, sama jsem je nosila celé dětství. My jsme u zubaře co 3 měsíce, hodně se jí kazí zuby tak chodíme často na prevenci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10148
10.9.19 12:22
@pikola píše:
Taky jsem se lekla, že má dvě řady zubů, ale šlo to opravdu samo. Uvidíme co ta hrůza co má teď nahoře. S rovnátky tak nějak počítám, sama jsem je nosila celé dětství. My jsme u zubaře co 3 měsíce, hodně se jí kazí zuby tak chodíme často na prevenci.

To máme taky za sebou, s dcerou jsem chodila 4 x do roka na prevenci a stejně bylo vždycky, co opravovat. Teď je holce 16 a na stálých zubech nemá zatím ani jeden kaz. Snad si to nezakřiknu :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama