Nadměrné noční pocení u muže

Anonymní
7.7.15 10:24

nadměrné noční pocení u muže

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, přítel poslední dobou trpí nadměrným nočním pocením, má to ale i když nejsou taková vedra jako ted, ale ted je to horší..

Každé ráno naprosto propocená deka, matrace, polštáře, vše..k lékaři jít nechce, ale já nemůžu co den prát povlečení natož deku..navíc je vždy mokrá i matrace..

nedávno usnul v obýváku na gauči, ráno celý gauč mokrý, skvrny..tak to čistil, ale bojím se, aby to nesignalizovalo nějakou nemoc..je to opravdu hrozné, chudák je celý mokrý, budí ho to, pak nemůže spát, pre spí ve vlhkém..

nemáte s tím někdo zkušenost a co by mohlo zabrat? k lékaři ho nedostanu, tam on prostě nechodí.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
7.7.15 10:27
@Anonymní píše:
Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, přítel poslední dobou trpí nadměrným nočním pocením, má to ale i když nejsou taková vedra jako ted, ale ted je to horší..

Každé ráno naprosto propocená deka, matrace, polštáře, vše..k lékaři jít nechce, ale já nemůžu co den prát povlečení natož deku..navíc je vždy mokrá i matrace..

nedávno usnul v obýváku na gauči, ráno celý gauč mokrý, skvrny..tak to čistil, ale bojím se, aby to nesignalizovalo nějakou nemoc..je to opravdu hrozné, chudák je celý mokrý, budí ho to, pak nemůže spát, pre spí ve vlhkém..

nemáte s tím někdo zkušenost a co by mohlo zabrat? k lékaři ho nedostanu, tam on prostě nechodí.. :(

tak ja si myslim, ze lekar je na miste aby ho zcihnul minimalne krev a moc ale i celkove jinak to doma muzes rsit prevlikanim porad dokola ale pokud je to nejaka nemoc, tak v konecne fazi nic nevyresis a muze to byt jeste horsi :nevim: me by to teda stvalo moc a zarpven bych se o nej i bala :nevim: takze dr by byl u me jasna volba :roll:

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
7.7.15 10:31
@JayLee píše:
tak ja si myslim, ze lekar je na miste aby ho zcihnul minimalne krev a moc ale i celkove jinak to doma muzes rsit prevlikanim porad dokola ale pokud je to nejaka nemoc, tak v konecne fazi nic nevyresis a muze to byt jeste horsi :nevim: me by to teda stvalo moc a zarpven bych se o nej i bala :nevim: takze dr by byl u me jasna volba :roll:

když on je prostzě v tomhle..nic mu není, cítí se dobře, nebývá nemocný, takže pro něj je to jen pocení, což je nepříjemné, ale jen pocení..ted se vymlouvá na vedra, ale nedávno jak bylo chladno to měl taky, takže to není jen vedrem a dřív to nemíval skoro vůbec.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
9142
7.7.15 10:33

Opravdu jediná rada je doktor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
7.7.15 10:33
@Anonymní píše:
když on je prostzě v tomhle..nic mu není, cítí se dobře, nebývá nemocný, takže pro něj je to jen pocení, což je nepříjemné, ale jen pocení..ted se vymlouvá na vedra, ale nedávno jak bylo chladno to měl taky, takže to není jen vedrem a dřív to nemíval skoro vůbec.. :zed:

a co nejakej jeho kamarad dobrej ze mi se pokusil s nim dat rec a dokopat ho k dr? :think: s téma chlapama versus dr tak je to fakt tezky nekdy :zed:

• Citovat
  • Upravit
Krasavicaa
7.7.15 10:38

No, akorát si nejsem jistá, zda DR. něco vyřeší. Můj chlap má to samé, potí se jak kůň v zimě v létě, ale je naprosto zdravý. Všechna vyšetření super, prý luxusní krev, je i dárce krve a plazmy… :nevim: Koupili jsme teda lepší peřiny a polštáře, nejlépe se u nás osvědčily péřové. Kupujeme jen kvalitní povlečení, nejvíc od Matějovského a musím říct že je to tak o 40% lepší než to bylo. Potí se furt, ale už není celá postel durch.

Příspěvek upraven 07.07.15 v 10:45

• Nahlásit
  • Citovat
17943
7.7.15 10:43

K doktoru. Nemusi to byt nic, ale muze. Zvlast, kdyz pises posledni dobou, pred tim to tedy nemel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5943
7.7.15 11:19

A nepije hodně piva?
Já když si dám víc piva, potím se v noci jak pra. e - pardon za to slovo
(u některých značek víc, po některých méně)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
7.7.15 11:20
@Dundee2 píše:
A nepije hodně piva?
Já když si dám víc piva, potím se v noci jak pra. e - pardon za to slovo
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
7.7.15 11:21
@PAN66 píše:

jo alkohol může hrát roli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5943
7.7.15 11:23
@PAN66 píše:
jo alkohol může hrát roli

jo může - tělo se ho nějak musí zbavit - takže se aktivizuje a mimo jiné generuje i teplo - „za střízliva“ by se člověk třeba odkryl (navíc se potil méně), ale pod vlivem ne

někdy to mám i po hodně pálivém jídle k večeři - ale spíše výjimečně

Já bych se fakt nejdříve zaměřil na stravování a pití - co se změnilo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3402
7.7.15 11:23

běžné

Podobné zvýšené po pocení je u mužů běžné. Někdy má vliv obezita. Jinak ať také nespí nahý, to pak zmaže všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17943
7.7.15 11:28

@Heinich nemyslim,ze je bezne, aby byla denne durch matrace a periny, to uz neni zvysene poceni, navic tady jde pouze o nocni poceni a to muze znacit zdravotni problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5943
7.7.15 11:49

Jak říkám, nejprve bych se podíval na stravu a pití - je tam změna? Alkohol a ostrá jídla pocení napomáhají.
Pak je to taky Tloušťka - ale to asi nebude tenhle případ.
Nepíšete kolik mu je - ale když chlapi zažívají „mužský přechod“, tak prý se také více potí - zatím nemám osobní zkušenost

Až pak bych se podíval třeba na štítnou žlázu - ale na to se doktora musíte přímo zeptat - sami o sobě se na ní obv. „nepodívají“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56523
7.7.15 12:50

První, co všude vygooglíš je noční poty při leukemii.
jinak manžel má todle co jsme spolu, cca 16 let. někdy časteji, někdy několikrát do týdne. pyžamo na ždímání, postele na převelčení, prostě jak kdyby někdo do postele vylil kropáč vody. vyšetřený byl kolikrát a nic se nezjistilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama