Nadměrné pití novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tink Lama
Kecalka 143 příspěvků 08.02.17 13:53
Nadměrné pití novorozence

Ahoj, zítra máme 14dní a malý by měl vypít cca 70ml za jedno kojení, ale vypije i 120ml. Pokud kojeni ukončím dřív než je sytý, tak pláče a nedá se žádným způsobem uspat. Nemůže mu to uškodit ledvinám? Pije po 3 někdy po 4hodinách, mám ho začít budit, aby nebyl tak hladový? Díky za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ornwen
Závislačka 4525 příspěvků 08.02.17 13:55

@Tink Lama a co pije? Um? MM?
Jestli UM, tak kamarádi pak na radu doktorky ředili. Takže objem byl ten, co vyhovoval dítěti, ale mlíka spíš na to, co pít měl. Ale dítě bylo obecně veliké a fakt hodně přibíralo.

Příspěvek upraven 08.02.17 v 13:56

Taky jedna
Extra třída :D 11917 příspěvků 08.02.17 13:55

Ach ten plurál. Syn má 14 dní, ne vy oba… ale k věci - určitě bych dítě nebudila a neřešila to. Předpokládám, že syna převažuješ, nedělala jsem to ani u jednoho dítěte. Buď ráda, že je spokojený, nehledej problémy, tak kde nejsou :kytka:

Taky jedna
Extra třída :D 11917 příspěvků 08.02.17 13:56
@Ornwen píše:
@Tink Lama a co pije? Um? MM?
Jestli UM, tak kamarádi pak na radu doktorky ředili. Takže objem byl ten, co vyhovoval dítěti, ale mlíka spíš na to, co pít měl. Ale dítě bylo obecně veliké a fakt hodně přibíralo.Přís­pěvek upraven 08.02.17 v 13:56

Kojené dítě bude pít asi mateřské mléko :think:

ivašot.
Kelišová 6569 příspěvků 08.02.17 13:56

Ani u jednoho dítěte jsem nevěděla kolik vypije. Řiď se spíš tím, jestli je spokojený a přibírá. Pokud ano, tak se vykašli na vážení a nech to na přírodě.

Tink Lama
Kecalka 143 příspěvků 08.02.17 13:56

@Ornwen je plně kojeny.

Ornwen
Závislačka 4525 příspěvků 08.02.17 13:58

@Taky jedna no mně překvapilo, že u kojeného ví, kolik vypije. Sem si nevšimla, že mám prso měrku :mrgreen:

@Tink Lama a ty ho vážíš? By se mi teda chtělo. Krom toho moje dítě to otravovalo a budilo. Nech ho být, vezme si, co potřebuje.

Taky jedna
Extra třída :D 11917 příspěvků 08.02.17 13:59
@Ornwen píše:
@Taky jedna no mně překvapilo, že u kojeného ví, kolik vypije. Sem si nevšimla, že mám prso měrku :mrgreen:@Tink Lama a ty ho vážíš? By se mi teda chtělo. Krom toho moje dítě to otravovalo a budilo. Nech ho být, vezme si, co potřebuje.

Váží ho. Dle mého naprosto zbytečné komplikace :nevim:

Tink Lama
Kecalka 143 příspěvků 08.02.17 14:00

@Taky jedna To je zlozvyk z těhotenství, ještě jsem si nestihla zvyknout, že už nejsem dva v jednom :lol: díky, nějak jsem tušila, že není nutné se řídit tabulkami, ale pro jistotu. Brouká mi to v hlavě už několik dní.

Jana525
Závislačka 4872 příspěvků 08.02.17 14:00
@Tink Lama píše:
@Ornwen je plně kojeny.

Neresila bych vubec nic. Nikdy jsem u kojenu dite ani nevazila.

stinga
Závislačka 4168 příspěvků 6 inzerátů 08.02.17 14:01

@Tink Lama jejda proč to vůbec řešíš? A jak to zjišťuješ, to ho v průběhu kojení odtrhneš a dáš na váhu a když navážíš o 70 g víc, tak přestaneš kojit? To je úplně absurdní :cert: a kolikrát ho takhle v průběhu kojení vážíš?
prostě dej napít, pokud chce a neřeš to

Fjodorka
Extra třída :D 11236 příspěvků 08.02.17 14:01

Nevažte a neměřte, kojte na požádání a nestresujte si. Vypije si, kolik potřebuje. Žádný jiný savec neřeší nějaké mililitry mateřského mléka. Buďte trochu pudová :kytka:

Ornwen
Závislačka 4525 příspěvků 08.02.17 14:02

@Tink Lama ono to mimčo ty tabulky nečetlo, tak neví, jestli to dělá správně :lol:
Pozná samo, jestli má dost. A za mě doporčuju hlavně nebudit. Mám pocit, že nám se to vymstilo a budí se často do teď (2r)

Tink Lama
Kecalka 143 příspěvků 08.02.17 14:03

Mám momentálně zánět prsu a malý byl často nespokojený, tak mi bylo doporučeno vážit, abych věděla jestli dost pije. Při horečkách pít odmítal. Jinak jsem předtím nevážila. Spokojený je a přibírá, tak to řešit nebudu :) děkuji.

stiskoch
Kelišová 5142 příspěvků 08.02.17 14:03

Nevážit, neměřit, neřešit :lol: pokud je to pro vás hodně důležité, udělat kontrolu třeba jednou za týden

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >