Nadměrně přibírám v těhotenství, ale nevím z čeho

401
30.7.15 09:06

nadměrně přibírám v těhotenství, ale nevím z čeho

Ahoj,

jak vy to máte s přibíráním v těhotenství?

Já strašně kynu, ale nejen v oblasti břicha, mně to jde všude..před otěhotněním jsme mla 64 kg při výšce 174, takže žádná vyzáblina, ale ani tlustá, to jsem ale nabrala za posledních 9 měsíců, předtím jsem měla 56 kg (stres).

Já jsem si jen vědoma, že v prvním trimestru jsme měla chutě a trochu se nehlídala a pila colu, to ale přešlo prvním trimestrem a ted jedu zas v normálu, řekla bych, že možná jím i mín než před otěhotněním, ráno snídaně, celozrný rohlík, dušená šunka a ovoce a zelenina, oběd nějaký normální, hodně i vařím v páře..přes odpo něco malého, spíš zeleninu, občas ujedu na sladké tyčince a lehčí večeře, salát či celozrné těstoviny, nesladím, sladké napoje už vůbec, colu už nepotřebuji (uklidnovala mi žaludek v prvním trimetru), občas zhřeším nanukem, když jsou vedra..je fakt že mám méně pohybu, ale snažím se dlat aspon jogu na protažení..

a kynu a kynu, nedávno mě viděla kamarádka, co mě od těhu neviděla a prohlásila nechtěně to z ní vypadlo při setkání, ty jo, ty jsi koule..a je to tak, prostě mi to jde do břicha, do zadku, do stehen, v obličeji je to znát..jsme v 18. týdnu a mám 73,5 kg z původnách 64..bojím se, kde to skončí, může to bát i genetika, mamča u každého porodu přibrala 30 kg, ale nevím jak se stravovala no..mně to děsí, pre se fakt hlídám..

špatně se s tím srovnávám, byla jsem vždy hubená, ted se cítím monstrozně a celá otylá..i mě bolí už záda z toho asi..pohybu moc nemám, ale to jsme nikdy neměla, mám vysoký tlak a u všeho se hned zadýchám a nebývá mi ok, tak se snažím aspon procházky, když není kolem 30 stupnů )nedělají mi dobře..)

nechci držet žádné diety v těhu, neomezuji se, že bych kvůli tomu hladověla, spíš hlídám, abych jedla kvalitní věci a stejně.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1206
30.7.15 09:14

@ahhotep Pokud se nepřecpáváš neřešila bych to, důvěřuj svému tělo, ví co dělá..Hlavně se tim nestresuj, než skončí mateřská a nebudeš uplně líná máš to dole..Hezký zbytek těhu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2497
30.7.15 09:15

Asi ti tim moc nepomozu, ale ja jsem jedla porad stejne před i během těhotenství. Do 18 týdne jsem nemela ani gram nahoře a od 18 tt jsem nabrala 23 kg. Proste jak kdybych nakynula ze vzduchu. Ale jak rychle to šlo nahoru tak jsem to dala zase během 7 měsíců dolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.15 09:16

Mozna te to trochu uklidni ja zacinam s vahou 97kg a jsem v 7 tydnu takze jsem zvedava jak budu ja pribírat :mrgreen: :lol: u prvniho ditka jsem zacinala s vahou 74kg ale uz zpatky na tu vahu nezhubla a to mám 5 let po..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.15 09:18

Neboj! Je to urcite i geneticky a moc s tim neudelas! Je to par mesicu a pak se vse zase vrati! Ja pei 162 cm mam 18 kg nahore. Fuj. Tehotna jsem po treti, neprejidam se, naopak. Je to vzdycky stejny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3546
30.7.15 09:18

Ahoj, ja jsem v tehotenstvi pribrala asi 23kg, vypadala jsem jak mega koule ale byla to hlavne zadrzena voda a po sestinedeli jsem byla na puvodni vaze… tak drzim palce at to mas taky tak!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
30.7.15 09:19

Klid, někdo přibere 5kg a někdo 30kg. Ovlivnit se to podle mne moc nedá. Kamarádka, podotýkám štíhlá, přibrala 30kg jak nic. A po porodu to zas šlo rychle dolů… Je to individuální, tak se tím netrap. A kamarádka teda pěkná, toto říct těhotné. No, tak si přibrala, co máš dělat. diety v těhotenství mi přijdou ulétlé a nebezpečné hlavně pro budoucí maminku. dítě si totiž z těla vezme vše potřebné tak jako tak…
Já mám nahoře 7kg v 23tt, taky se cítím jak v klubu důchodců, bolí mne kyčel, zadýchávám se do kopce :? :D vysoký tlak nemám, spíš nízký a mám tendence omdlévat z toho. Ale není to nafurt, tak to už vydržím:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
719
30.7.15 09:21

@ahhotep Určitě se tím zbytečně nestresuj, spousta holek prostě soudí podle jiných, ale to se nedá, každé tělo je unikát. Některá slečna jí strašně moc, nezdravě, sladké, slané atd. a přibere osm kilo a miminko i ona jsou zdravé, některá drží zdravou stravu a nabere 30 a chytne do toho těh. cukrovku (oba případy znám od kamarádek). Tělo ví, co dělá. Ber to tak, že tím chrání miminko, prostě se tělu něco nezdá a raději si vytváří zásoby. I tuk je užitečný, ukládají se v něm hormony i některé vitamíny, je důležité i pro imunitu těla. Takže hlavu vzhůru :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
30.7.15 09:28

Neboj půjde to dolů když se budeš po porodu snažit. Podle mě máš jídla málo a tělo se prostě bojí, že mimco nebude mít z čeho růst a tak ukládá a ukládá…
Taky zadrzujes víc vody.
Hodně pij a neomezuj se v jídle. Ne nekontrolovatelně se cpát ale kvalitní věci jak si psala. Nemusí bejt všechno na pare nebo celozrnny. Jez normálně a buď v klidu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1375
30.7.15 09:28

Muze to byt spatna funkce stitne zlazy a to muze mit vliv. Nebo tehu cukrovka. At ti udela doktorka testy na stitnou a na cukrovku. oboje muze mit vliv na mimco. :mavam: pokud tyhledve vysetreni ok tak se neboj a nestresuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
30.7.15 09:37

Telo vi co dela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
30.7.15 09:51

Já si myslím, že jíš dost málo, to taky není dobré…jsem 25. tt a nahoře mám už 11 kg (začínala jsem na 55 kg/ 171 cm), takže celkem mazec, ale je fakt, že já žeru jak malý nebo teda spíš velký zájezd :mrgreen: Ale zase si říkám, že těhotenství je jediné období, kdy si to žraní můžu fakt užít…taky ráda sportuju, takže až malý vyleze, začnu na sobě zas makat a vrátím se na pův. váhu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
959
30.7.15 10:02

Ahoj. Já jsem byla přesvědčená, že naberu hrozně a mám pár dní do porodu a přibrala jsem 14kg.
Navíc to mám jen v břiše. A to jsem celý život řešila váhu a konečně pred otěhotněním shodila 10 kilo.
Nijak se neomezuju, ale ani nepřejídám. Takže já myslím, že tohle moc neovlivníš. Netrap se tím, za pár měsíců to bude dole :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35023
30.7.15 10:34

Jestli dobře chápu, tak máš nahoře 9,5 kg, to není tak hrozné, já u obou přibrala přes 15 kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.15 10:46

Já jsem to měla podobně. Podobná výchozí váha a výška. V polovině těhotenství jsem měla taky cca 10kg nahoře a na konci těhotenství 20kg. Nutno říci, že jsem se nijak neomezovala hlavně jsem jedla hodně sladkého. Teď na konci šestinedělí už mám dole 15kg.

Chápu, že to řešíš. Taky jsem se na váze dost sledovala. Ale zkus se tím nestresovat, protože po porodu to stejně shodíš. Hlavně teď kvalitně a dostatečně jez. Tělo si potřebuje udělat zásoby, protože jsi předtím byla štíhlounká a z něčeho kojit musíš.

Určitě se také poraď s doktorem, tím nic nezkazíš. A super, že cvičíš jógu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama