Nadměrné přibírání na váze v těhotenství, jsem zoufalá

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Biasiol
Povídálka 20 příspěvků 09.04.19 17:46
Nadměrné přibírání na váze v těhotenství, jsem zoufalá

Zdravím všechny, jelikož si už nevím rady, jdu pro radu k vám. Momentálně jsem ve 27. týdnu těhotenství a přibližně od poloviny těhotenství jsem začala neskutečně přibírat. Čekám holčičku, je mi 21 a tohle je mé druhé těhotenství. Vždy jsem byla hubená, jsem i docela vysoká, mám cca 172cm, zakládala jsem si na pěkné postavě a zdravém stravování. Nikdy jsem si nemohla stěžovat na to že bych byla tlustá. Když jsem čekala první dítě, syna, za celé těhotenství jsem přibrala 11kg a to hned po porodu zhubla. Musím tedy zmínit, že jsem měla těhotenskou cukrovku, takže jsem musela mít dietu. Teď u holčičky těhotenskou cukrovku nemám, nijak zvlášť se nepřejídám, samozřejmě něco sladkého si občas sem tam dám, užívala jsem si to že toto těhotenství cukrovku nemám… Jenže pak jsem cca okolo 17. týdne začala hrozně rychle přibírat. Nejdříve to bylo 4-5kg, pak se to začalo zvedat na 4kg měsíčně… a teď? Tak 2-3kg týdně!!! nevím co se se mnou děje. Začínala jsem na 65kg což na postavu 172 bylo tak akorát, znovu opakuji že jsem vůbec oplácaná nikdy nebyla. Teď v sedmém měsíci už vážím 78!!!! Bojím se jak to bude pokračovat dál. Nevím jestli mám přestat úplně jíst… Protože ať jím co jím, prostě přibírám. Pořád. Doktorka to vůbec neřeší, jen se uculuje, protože malá prospívá… Sladké do sebe necpu už vůbec, piji jen samé neperlivé neslazené vody, bojím se jíst už cokoli s cukrem aby mi váha za chvíli nevylezla někam na 90. Nevím co s tím a nechápu to… Vidět to na mě zatím jak jsem vysoká není, strie také zatím nemám, jen se mi zaoblil zadek a nalily prsa. Ruce mám pořád hubené, jen trochu stehna. Nevím co to má být, u prvního těhotenství tohle vůbec neznám. Bojím se, že jsem nějak nemocná protože to není normální takhle přibírat když se vyloženě jako prase opravdu necpu!!! Prosím poradíte mi co mám dělat?? Čím to může být?? Už se bojím chodit i do poradny a stoupat na váhu… Nechci aby ze mě byla bečka… Pohybu mám dost, uklízím, Peru, lítám kolem syna chodíme ven na procházky piju pravidelně jim také pravidelně většinou jen ovoce zeleninu jogurty. Zákusek jen sem tam jako třeba drobenkový koláč ale to je vše.. jsem z toho zoufalá.. děkuji za vaše rady a zkušenosti..

Přečtěte si článek: Přibírání v těhotenství: Kolik kilo je normálních?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
josslyn.n
Kecalka 227 příspěvků 2 inzeráty 09.04.19 17:55

Centimetry si neměříš? Třeba by tě míry uklidnily. Vejdeš se do kalhot z doby před těhotenstvím přes stehna a zadek? Čím to je nevím, tak tě asi neuklidním. Ale pokud to na postavě není znát tak bych to zase tolik neřešila, ačkoliv moc dobře chápu, že tě to deptá. Já si na postavě hodně zakládám, jsem ve 20. týdnu, mám nahoře 4 kila a kromě břicha, které logicky roste, mám jen o cenťák větší stehna a o dva větší zadek. Tak to mě právě uklidňuje.

Jinak jíst musíš, ale to asi víš. Máš dostatečný kalorický příjem na to jaký máš výdej? Možná tělo ukládá proto, že mu dáváš málo a tak se bojí, zda zase něco k jídlu dostane a pro jistotu ukládá.

AjaF
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 09.04.19 18:04

Buď v klidu, to je nejdůležitější.
Zas tolik jsi nepřibrala.

Biasiol
Povídálka 20 příspěvků 09.04.19 18:05
Ano ležím..zrovna jsem do toho nemocná ..

Jen pro upřesnění - tohle je mých 78kg (+13 kg nahoře..) nechápete to? Já také ne.. :roll: :nevim:

Příspěvek upraven 09.04.19 v 18:09

Kriss Tina
Extra třída :D 10155 příspěvků 09.04.19 18:07

Já v druhém taky pribiram vic než při prvním, jako nejíst není řešení, to naopak spíš zhorsis, protože tělo začne panikarit. Nejspíš se budeš jenom víc zavodnovat. Moc nekoukej na váhu ale spíš na centimetry, pokud přibiraš břicho, prsa, ale zbytek těla zůstává víceméně stejný tak to neřeš.

blumen
Hvězda diskuse 49814 příspěvků 09.04.19 18:15

@Biasiol a je to urcite tuk? Nezavodnujes se?

Heivka
Závislačka 3944 příspěvků 09.04.19 18:20

Buďte na sebe hodná, jezte normálně zdravě a zapomeňte na váhu, některé ženy prostě v těhotenství přibírají i ze vzduchu. Nezapomeňte že velká část váhy je vyšší objem krve pro zásobení dělohy a plodů kyslíkem, tuková zásoba pro kojení, plodová voda a placenta taky něco váží a k tomu váha miminka. A u druhého těhotenství tělo ví co bude následovat tak si vytváří víc zásob, aspoň tím mě uklidňovala moje gynekoložka když jsem u dcery přibrala skoro dvojnásobek co u syna (a to jsem se v jídle mnohem víc krotila).

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14298 příspěvků 09.04.19 18:25

Vždyť si nepribrala nijak strašně. U druhého je přírůstek proste vyšší. Žádná tragédie

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 09.04.19 18:26

U prvního jsem se dostala celkově na +14 kg, teď těch 14 už mám v 8.měsíci. :nevim: Při dalších těhotenstvích se prej pribira vic. :D Ja pribirala hodne v tom druhym trimestru, bylo to docela překotný a teď ke konci, kdy by měl prcek paradoxně přibrat ještě jednou tolik, co přibral za nějakych 7 měsíců, se to trochu uklidnilo, ta váha, už to není tak rychlý. :D Jo a jsem hubeňour, na 170 cm 51 kg (mimo těhotenství) a těch 14 kg mám snad fakt jen v břiše a lehce zadek+stehna. Neboj, po porodu to určitě hravě shodíš. ;)

Příspěvek upraven 09.04.19 v 18:28

Rosary
Kecalka 194 příspěvků 09.04.19 18:28

Hele, jestli tě to uklidní - já vážila před těhotenstvím 55kg, nabrala 24kg, po roce a něco necelých 59kg… Půjde to dolů, klid :) pro představu - po porodu jsem měla 72

Fonty
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 1 inzerát 09.04.19 18:35

@Biasiol já dvakrát těhotná, dvakrát skoro třicet kilo, jedla jsem normálně ale sestry u doktora se tvářily jako že mi to fakt nevěří. Ještě kecaly ať nejim zakusky :roll: byla jsem z toho dost nešťastná ale co naděláš. Nic :nevim: ted dva roky po posledním porodu vážím 56. Tedy míň než před tím. Jen to bricho a strie žádná sláva :(

lolink
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 09.04.19 18:39

Ja nabrala 30. A byla to vicemene voda. Ted jsem hubenejsi nez pred tehotenstvim. A dal hubnu. Ted mu bude 6 mesicu.

marra2
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 09.04.19 19:16

:lol: :lol: :lol: promiň, ale Teda podle mě přehánís. Váha mi nepřijde nijak drasticka. Proč myslíš, že se doktorka uculuje. Ses těhotná. Klid :lol:

Uživatel je onlineaknadar
Kecalka 399 příspěvků 09.04.19 20:21

Přijde mi to taky v pohodě, v posledním měsíci už se nepřibírá.

K0čka
Povídálka 31 příspěvků 09.04.19 20:45

Ahoj, nemyslim si ze “nadmerne pribiras”. Zalezi na postave, ale vetsinou v knizkach pisou +15-17kg behem tehotenstvi je v poradku. Vysku mam stejnou, moje bezna vaha pred tehotenstvim byla 56. Nekolik let jsem cvicila, pocitala kalorie a hodne omezovala sladke abych mela tuto vahu a byla jsem se sebou spokojena. Ted jsem v 32.tt, taky cekam holcicku, a na vaze mi pribylo neco pres 12 kg. Je to videt na postave, vetsi zadek, stehna, bohuzel misty celulitida atd… Taky se mi moc nechce stoupat na tu vahu, ale na navsteve u gynekologa musim :roll: Kdyz jsem zjistila ze jsem tehotna tak jsem si rekla - kaslu na vahu, diety a salaty, trapila jsem se dost At si uziju tehotenstvi a konecne budu jist co chci :lol: Mam porad silene chute na sladke tak si uzivam cokolady a zmrzliny :lol: Az porodim tak doma dam zakaz na sladke, nasadim “zdravou” dietu. A az skonci sestinedeli tak budu davat telo do poradku a zacnu pomalu cvicit. Uzij si tehotenstvi a netrap se vahou, hlavne at mimi je spokojena v brisku ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama