Nadměrné vypadávání vlasů u dospělých

30.11.19 18:43

Nadměrné vypadávání vlasů u dospělých

Ahoj holky, má nějaká z vás zkušenost s šampóny, s kůrama na vlasy atd.. na vypadávání vlasů a obnovu růstu? Nechci zbytečně vyhazovat peníze do vzduchu za něco, co mi nepomůže :think:
Vlasy mi od léta začaly vypadávat po hrstech, užívám teda prášky, které mi zabraňují vzniku zánětu močového měchýře. Užívám je skoro dva roky a tenhle problém se objevil až teďkon.
Začínám panikařit, že mi vlasy vypadají úplně a já vyplešatím :cert:
Když si udělám culík, mám jich opravdu hrozně malinko. A když jsou rozpuštěné, to ani nemluvím :roll:
Co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
10334
30.11.19 18:50

No primárně to konzultuj se svým lékařem. Ať už je to důsledek těch léků (jakých?) a je to projev nějakého jiného zdravotního problému o kterém nevíš.

Pokud nejsi česrtvě po porodu, tak by ti vlasy po hrstech padat neměly a potřebuješ najít příčinu, ne to řešit šampony, které nezaberou.

Na výběr sjou hormonální problémy, včetně štíné žlázly, kožní problémy, chyby ve výživě, stres, anéme, autoimunitní choroby a spousta dalších ne moc pravděpodobných, ale furt dost nepříjemných věcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1392
30.11.19 18:51

Za mě osobně třeba pomáhá Donna hair forte 3 měsíční kůra, stojí sice kolem 550 Kč v lékárně, ale fakt mi vlasy dorůstají. Já mám tzv. trichotillománii (trhám si vlasy), teď se tedy nějaké období ovládám pracně a co beru Donna hair, tak vlásky začaly dorůstat. Biosil plus a podobné mi moc nepomohly.
A můžu se zeptat, co bereš kvůli tomu močáku? Já mám taky pořád záněty.
Díky a držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 19:19

@Ou
Ano, řešit se to chystám, jen se mi kontroly u lékaře dopoledne zkrátka moc nehodily. Každopádně v pondělí zajdu za obvodní a uvidíme co mi na to řekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 19:22
@Ou
Ano, řešit se to chystám, jen se mi kontroly u lékaře dopoledne zkrátka moc nehodily. Každopádně v pondělí zajdu za obvodní a uvidíme co mi na to řekne. @Lollitka
@Lollitka píše:
Za mě osobně třeba pomáhá Donna hair forte 3 měsíční kůra, stojí sice kolem 550 Kč v lékárně, ale fakt mi vlasy dorůstají. Já mám tzv. trichotillománii (trhám si vlasy), teď se tedy nějaké období ovládám pracně a co beru Donna hair, tak vlásky začaly dorůstat. Biosil plus a podobné mi moc nepomohly.
A můžu se zeptat, co bereš kvůli tomu močáku? Já mám taky pořád záněty.
Díky a držím palce.

Děkuju, určitě vyzkouším :pankac:
Aspoň něco, co mi od toho trochu pomůže.
Já brala nejdřív macmiror, potom triprim, půl tablety na noc. Kdybych to nebrala, mám záněty 2× do měsíce :roll: Teď beru pár měsíců nové léky, ale neřeknu ti jaké, protože si jejich název pořád nepamatuju :lol:
Je to za trest :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1912
30.11.19 19:45

Taky doporucuju Donna hair..mozna jeste lepsi je Revalid, je to vyslovene lecivo a myslim, ze by to spis pomohl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2375
30.11.19 19:45

@Kačulka7 a urovaxom jsi zkousela? Je to takove ockovani na zanety mocoveho ustroji. Mne to zabralo. Brala jsem to tri mesice a uz osm let nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 19:48
@lolink píše:
@Kačulka7 a urovaxom jsi zkousela? Je to takove ockovani na zanety mocoveho ustroji. Mne to zabralo. Brala jsem to tri mesice a uz osm let nic.

Nezkoušela. Mě vždy obvodní prostě nasadí léky na dlouhodobé užívání a hotovo :nevim: Už dva roky to nikdo neřeší. Ani v Praze na urologii nevěděli co se mnou, že prý tohle ještě nezažili :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2375
30.11.19 19:50
@Kačulka7 píše:
Nezkoušela. Mě vždy obvodní prostě nasadí léky na dlouhodobé užívání a hotovo :nevim: Už dva roky to nikdo neřeší. Ani v Praze na urologii nevěděli co se mnou, že prý tohle ještě nezažili :roll:

Poptej se na to. Mne to nasadili kvuli ledvinam a fakt to funguje. Je tam proste asi 20 nejcastejsich bakterii a lze kuru opakovat. Mne stacili dve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
30.11.19 19:58

Šampóny většinou nepomáhají. Já to měla ze stresu, zůstávaly mi po mytí vlasů v rukou celé prameny vlasů a bylo to fakt příšerný. Obnovil ose to asi za rok, když jsem dodělala školu. Ale může to být léky, hormony, stresem, na to prostě šampon podle mě nepomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1392
30.11.19 20:01

@Kačulka7 A kde jsi v Praze na urologii byla? Máš komplet vyšetření, kde by mohla být příčina urologická, nebo neurologická, proč máš pořád záněty? Já mám zánět de facto pořád (cévkuji se), ale tam když nejsou příznaky, tak se to ATB neřeší. Jinak ten Uro-vaxom by mohl pomoci, je to podle mě lepší, než dlouhodobé kůry ATB, navíc s ne moc velikou účinností, alespoň to mi bylo o např. Macmiroru řečeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10334
30.11.19 20:13
@Kačulka7 píše:
@Ou
Ano, řešit se to chystám, jen se mi kontroly u lékaře dopoledne zkrátka moc nehodily. Každopádně v pondělí zajdu za obvodní a uvidíme co mi na to řekne. @LollitkaDěkuju, určitě vyzkouším :pankac:
Aspoň něco, co mi od toho trochu pomůže.
Já brala nejdřív macmiror, potom triprim, půl tablety na noc. Kdybych to nebrala, mám záněty 2× do měsíce :roll: Teď beru pár měsíců nové léky, ale neřeknu ti jaké, protože si jejich název pořád nepamatuju :lol:
Je to za trest :cert:

ten triprim lék může způsobovat anémii, takže si rozhodně nech udělat u lékaře co ti ho poředepsal krevní obraz (jdi tam tedy hned ráno a na lačno). Něco podobného může dělat i ten další lék.

To by pak bylo řešitelné suplementací železa, ale potřebuješ to mít potvrzené z rozboru krve, protože když začneš brát železo když ho máš dostatek, tak si tím zase můžeš způsobit jiné problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama