Nadměrné zadržování vody

265
4.5.20 22:03

Nadměrné zadržování vody

Ahoj holky, prosim vas jdu si pro radu k vam. Plne kojim, vypiju az 2 litry tekutin, plus to co je v ovoci i zelenine. A na wc jdu max 4× za den, jsem z toho hotova, mam plny bricho, ale natekla nejsem, ani nohy, ruce nic. Proste jen nechodim na malou. Urolog mi rekl, ze to tak nekdo ma, ale tomu se mi nechce verit, normalne uz i zavidim lidem, co chodi curat. Nepomahaj mi caje, kopriva, nic, lymfa masaze u me nestaly za nic, jen vyhozeny penize. Vaha mi jde o to vic nahoru, skoro denne kilo a vazne se na to hezky nekouka. Kneipp bylinky jsem zkousela, forfeminu a nic. Nevite, co by jeste mohlo zabrat? Byla jsem i na operaci na rozšíření mocove trubice.. Nic.. Neprejidam se ale ta rucicka na vaze se mi vazne nelibi, musim mit v sobe hodne vody… Prosim o nejake tipy jeste. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27199
4.5.20 22:10

Jak dlouho jsi po porodu? Jestli plně kojíš, tak s pitím přidej.

Příspěvek upraven 04.05.20 v 22:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1800
4.5.20 22:10

@klobinka neporadím, ale 2l vypít za den je norma, při kojení jsem klidně dala i 5l. A 4× denně na záchod taky není žádná hrůza. Není problém někde jinde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19816
4.5.20 22:38

Já při kojení tedy vypila podstatně víc tekutin, spíš 4l, v létě klidně ještě víc.. 2l je na mě třeba málo i v chladnějším počasí. Nezkoušela jsi nechat si změřit vodu v těle v porovnání s tukem/svalovou hmotou? Nepřijímáš moc soli a solených potravin celkově? (uzeniny, sýry, pečivo…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
4.5.20 23:23

@pikola po porodu jsem 2 mesice. A na me je pokrok vypit ty 2 litry, jindy jsem vypila max litr. @Sue2008 no, nekdo lita na wc porad ale me tim pitim jak zadrzuju jde denne kilo nahoru, tim jak neodpoustim a uz se mi to cislo nelibi :lol: @unuděná pecivo nejim, moc nesolim a slany veci snim vyjimecne.. Uzeninu malokdy, takze prave uz nevim cim by to mohlo bejt. A dlouho jsem na inBody nebyla. Ono se rika, cim vic se pije, tak se chodi, jenze ja to mam presne naopak, cim vic piji tim vic zadrzuju, pred kojenim jsem vypila max litr denne a litala jsem teda casteji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19816
4.5.20 23:28

@klobinka no uprimne, pokud nejde o nejake onemocneni ledvin (prakticky lekar te po porodu videl?), tak to nebude jen voda, co pribiras :think: napis, jak vypada tvuj denni jidelnicek, treba nam to osvetli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27199
4.5.20 23:33

No dva litry jsou ale tak stěží litr pro tebe. Denně kilo, takže jsi přibrala kolik celkem? Není to jen nějaký výkiv? Přijde mi brzy na to sledovat váhu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
5.5.20 07:36

@klobinka jsem 3 mesice po porodu, taky kojim, ty 2 litry piju taky +hodne zeleniny, 4× denne čuram taky, zhubla jsem (ale cilene), kolik jsi za jak dlouho pribrala? Asi nemas 20 kilo nahore, aniz bys mela jediny otok? Chtelo by to k doktorovi :think:

• Citovat
  • Nahlásit
265
5.5.20 11:02

@unuděná jeste nevidel, mel dovolenou, pak zavreno kvuli korone a ted jsem tam teda nevolala :think: no jidelnicek je popravde katastrofa, vzdy jsem jedla 3× denne a vaha pohoda, snidat jsem zacla az ted, mam treba kus buchty, svaciny nemam, pak obed jenze mam stahlejsi zaludek tak toho moc do sebe nenarvu, a vecere je kus chleba se sunkou, salat, tunak, behem jidel jim ovoce i zeleninu, ne teda ve velkym, nikdy jsem nebyla priznivec zdravy stravy teda, jedla jsem vzdy vse pac hodne sportu udelalo sve, ted se ke sportu dostanu tak 2× tydne. @PaníKadrnožková @pikola Jinak za 5 dni mam skoro 5kg nahore a je to tim, ze jsem zvysila prijem tekutin, proste se napiju, a najednou treba kilo nahore a roste to dal, protože neodpoustim… :roll: a urolog mi rekl, ze to tak nekdo ma, ja si to ale nemyslim no :think: otoky zadne. Nechapu :nevim: je mi 26 a v tomto veku by mi mel metabolismus snad jeste pracovat dobre.. Nebo porod to zmenil.. Fakt netusim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19816
5.5.20 11:10

@klobinka To je hodně divné, asi bych k lékaři upalovala rychle, může jít o nějaký problém s ledvinami… Ještě si rychle najdi, které potraviny pomáhají při vylučování vody z těla, ale pokud ti nezabrala ani kopřiva nebo doplňky stravy, pak bude asi problém závažnější :think: Já naopak když se hodně napiju, tak spíš hubnu, protože potom logicky tolik nejím a lépe se i odvodňuji. Po porodu jsem byla „opuchlá“ vždy tak den, dva, pak to šlo pryč…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
5.5.20 11:27

@unuděná tak zkusit praktickýho? Pac urolog jak rikam, mi rekl, ze ledviny mam v poradku a ze to je normalni, k tomu jsem zas objednana az na srpen. No prave, kazdej hubne tim, ze pije a ja to mam cely obracene a uz jsem z toho nestastna :( me jeste napada, jestli si to telo nezadrzuje vodu schvalne ale zase proc.. No zkusim jeste obvodaka, ten mi kolikrat poradil vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19816
5.5.20 12:47

@klobinka Já bych určitě zkusila obvoďáka. Nebo si nech změřit to množství vody v těle. Třeba máš jen pocit, že zadržuješ a normálně přibíráš :nevim: :nevim: Sice je to hodně, navíc při kojení, ale možné je vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5723
5.5.20 13:07

Já bych si vyžádala odběry krve. Co si pamatuji, tak mě po porodu během kojení váha taky nešla dolů. A to jsem držela jídlo na uzdě, nachodila x km denně až mě pálila lýtka a hubnout jsem začala, až když jsem kojit přestala. To ti samozřejmě nedoporučuji. Spíš je divný, že jsi nabrala a šla bych k lékaři. Mě pomáhá kopřiva, teď jsem měla tablety H2O. Na jaře vždy celá oteču. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
5.5.20 20:57

@unuděná no jo ale pribrat 5kg za 5 dni? Jako kdybych se prezirala tak nereknu ale spis naopak bych rekla, ze jim min.. Kojenim jsem teda sla hodně dolu ale ze by to slo tak rychle nahoru, ja vypozorovala, ze fakt cim vic piju tim je to horsi :roll: @vejilka no me po porodu sla vaha dolu taky, zhubla jsem to vse i behem sestinedeli na puvodni vahu, pak lehce pod. Ale to jsem vypila tak pul litr, litr denne a i jsek chodila casteji na wc. Ted jsem navysila piti a leti to den odednes nahoru.. A ty h2O tablety jsou ucinny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
5.5.20 21:12
@klobinka píše:
@unuděná no jo ale pribrat 5kg za 5 dni? Jako kdybych se prezirala tak nereknu ale spis naopak bych rekla, ze jim min.. Kojenim jsem teda sla hodně dolu ale ze by to slo tak rychle nahoru, ja vypozorovala, ze fakt cim vic piju tim je to horsi :roll: @vejilka no me po porodu sla vaha dolu taky, zhubla jsem to vse i behem sestinedeli na puvodni vahu, pak lehce pod. Ale to jsem vypila tak pul litr, litr denne a i jsek chodila casteji na wc. Ted jsem navysila piti a leti to den odednes nahoru.. A ty h2O tablety jsou ucinny?

Nech si udělat testy na štítnou žlázu, je možný, že se Ti těhotenstvím a porodem rozjela. A kila jdou nahoru rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat