Nadměrný hlad u novorozence

12.10.19 04:27

Nadměrný hlad u novorozence

Ahoj.
Chtěla jsem se zeptat, kolik dáváte a jak často dáváte UM novorozenci? Jsou nám 4 dny, jsem bez mléka a dávám malému Nutrilon.. jenže mi sní 50ml a za dvě hodiny už zase řve hlady.. když se na to zeptám dětských sestřiček, řeknou mi, že mám vydržet a dát mu až po 3 hodinách, že 50ml je až dost.. ale nevydržím poslouchat ten histerický pláč.. když se narodil, měl 4040g a 53cm, takže je to pořádný macek, ale tímhle stylem nás doma sežere všechny!.. necháváte taky své miminka řvát a dodržujete hodinový rozestup? Děkuji za odpověď. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
12.10.19 05:11

Pri vazeni v porodnici, kdyz byly malemu tri dny a vypil umeleho vic jak 25ml, tak taky plakal… Dle sestry proto, ze se prejedl a bolelo ho brisko… (ale tedy plakal uz driv nez za 2 hodiny, porodni vaha 4,25 kg, 54 cm). Ja to samo nemela jak poznat… Pak jsem se ale rozkojila a od te doby nevim, kolik toho vypil. No uprimne, holka, tyhle zacatky, kdy clovek nevi co a jak Ti vubec nezavidim… Neboj, kazdym dnem bude lip a Ty budes vedet vic :-) Ale miminko bych plakat nenechala - vzdy jsem nejprve zkusila prebalit, zda neni nepohodli v pline, pak nosit, zda nechce pomazlit a pokud plac pokracoval, tak to jidlo (u me tedy prso) proste dala…

• Nahlásit
  • Citovat
1064
12.10.19 06:58

Tak ty 3hod se udavaji protoze se um travi dele nez mm.kdyz das driv, tak ho bude bolet bricho, protoze se mu v zaludku smicha stare a nove mleko. a kazdy plac nezmamena hlad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.19 07:37

On vyloženě hlad má.. než mu dám najíst, chovám, houpu, plenu kontroluji, všechno.. a hlavně když má hlad, narve si obě ručičky do pusy a začne šíleným způsobem dudlat.. občas jídlo oddálíme dudlíkem, ale to je tak 15 minut maximálně a to se divím, že dudlan je ještě ok, s jakou vervou ho dudlá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
580
12.10.19 07:58

Je zajimave, ze kojit se ma, kdyz si dite rekne, ale s UM se delaji caviky :zed: Ja mela par tydnu malo mleka a syn byl prakticky na UM, to mel tou dobou 3 tydny, a dostal najist, kdyz si rekl. Zadne problemy, krome pozdeji zacpy (coz je bezny problem pri UM) nemel. Sestry v nemocnici mi donesly UM, kdyz jsem si rekla a ani nepiply (byla jsem hospitalizovana na gynde). Proste bych dite hlady trapit nenechala, rvalo by mi to srdce. Mam za to, ze mama proste vi lip nez nejaka sestra a za 10 let se bude doporucovat neco uplne jineho (treba davat UM po 2 hodinach). Novorozenci maji malinky zaludek a trochu to trva nez se roztahne, tak i logicky musi jist casteji a mensi porce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3414
12.10.19 07:59

Ani to, že se uklidni jídlem, nemusí znamenat, že má hlad. Ty děti se uklidňují sanim, jídlo je pro ne jistota. Ale novorozenec musí být precpanej už z té jedné 50 ml dávky, řve asi proto, že ho bolí bricho. A když pak za dvě hodiny dostane zas, tak je to ještě horší.
Nicméně s UM nemám zkušenosti, mám kojene prejidajici se dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
580
12.10.19 08:00

Jeste dodam, ze bych tohle nepovazovala za nadmerny hlad, je tto proste jen hlad. Pokud vypije moc, tak to vyblije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28857
12.10.19 08:05

S Nutrilonem nemám dobré zkušenosti. Jak píšeš, uřvané, nespokojené, hladové děcko. Přešla jsem na mléko z DM a spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19471
12.10.19 08:20

O rozkojeni jsi neuvazovala? 50 ml je dost i na takoveho macka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
12.10.19 08:28

Ja jsem ani u jednoho tyhle casy neresila a davala podle potreby, kdyz meli hlad. Jednou to bylo po 4 hodinach, jindy po 1,5 hodině, nikdy jsem nebudila. Ale u prvniho jsem kombinovala s kojením 3m a podruhé nakonec kojila plně 14m a dokrmovala občas. Jinak starší na UM měl dudlík už v porodnici a mladší kojená nikdy, ty jsem stačila já:-) Holky v porodnici vicerodičky se mnou měli i vlastní UM a dudlík a vůbec ty sestry neřešily, klidne si nechali i zastavit laktaci. Jinak s Nutrilonem mam zkušenost dobrou, michala jsem do něj Espumisan, ze začátku u AR proti blinkání odměrku a nebo i laktobacilky. Stejně tak Beba normální i Optipro (vychází levněji jak Nutrilon). Naproti tomu DM jsem dávala až starším, dělal zácpu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26309
12.10.19 08:42

Syn pil v týdnu věku 90 ml. Měl podobnou porodní váhu. Doktorka z něj byla paf. On se prostě prejidal, pak mu to stříkalo i z nosu (byl ale kojený, nebo jsem mu dávala MM v láhvi). Ve 3 týdnech dal 150 ml. V 6 týdnech 200 ml. On se ale napral a spal 3-4 hodiny. V noci se nebudil a spal.
To jen k tomu, že to je hodně. Každé mimino je jiné. Mladší nevypil 150 ml ani v půl roce…
Doma si to uděláš podle sebe. Mně třeba doktorka říkala, že u UM pauza minimálně 2 hodiny, pak mu ho můžu dát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K92
523
12.10.19 08:51

A zkoušíš ho přikládat k prsu a snažit se rozkojit? U prsa by se krásně uklidnil. Čtyři dny po porodu se mi teprv začalo spouštět mléko, trošku UM jsem dávala jen večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60999
12.10.19 09:02

@BarunkaPažitka no pokud vim, zaludek se roztahuje postupne, prvni den ma snad jen velikost pecky tresne, pak hrozna a podobne. 50 ml mi prijde dost, brecet muze z ruznych jinych duvodu :nevim: prikladat nechces, aby ses rozkojila? Rozkojis se jen prikladanim, treba co pul hodiny. Sice je to ctvrty den uz, ale muze se zadarit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
12.10.19 09:27

@Pukrle materske se lepe travi.ja mam nedonoseneho syna,14dni byl v inkubatoru a driv jak po 3hod nedali.bylo by mu zle a zvracel by.dite nebreci jen z hladu proboha :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4897
12.10.19 09:29
@Pukrle píše:
Je zajimave, ze kojit se ma, kdyz si dite rekne, ale s UM se delaji caviky :zed: Ja mela par tydnu malo mleka a syn byl prakticky na UM, to mel tou dobou 3 tydny, a dostal najist, kdyz si rekl. Zadne problemy, krome pozdeji zacpy (coz je bezny problem pri UM) nemel. Sestry v nemocnici mi donesly UM, kdyz jsem si rekla a ani nepiply (byla jsem hospitalizovana na gynde). Proste bych dite hlady trapit nenechala, rvalo by mi to srdce. Mam za to, ze mama proste vi lip nez nejaka sestra a za 10 let se bude doporucovat neco uplne jineho (treba davat UM po 2 hodinach). Novorozenci maji malinky zaludek a trochu to trva nez se roztahne, tak i logicky musi jist casteji a mensi porce…

Protoze MM se meni dle ditete :roll:. UM je furt totez,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama