Nadměrná plynatost po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 17:23
Nadměrný plynatost po porodu

Ahoj, předně prosím zachovat anonym, je to - jak asi každý pochopí - choulostivé téma. Jinak radši smazat, děkuji.

Už během druhého těhotenství jsem trpěla víc na plynatost. Ne že by mě bolelo břicho nebo mě to jinak fyzicky trápilo, ale prostě jsem prděla pořád. A teď už jsem na konci šestinedělí skoro a pořád se mě to drží. Přijde mi, že je úplně jedno, co jím nebo nejím, držím takovou rozumnou „dietu kojící matky“, vypouštím potenciálně nadýmající potraviny atd. Ale prostě mám pocit, že oproti normálním lidem prdím hrozně moc a je mi to už trapné před manželem, navíc mám nafouklé břicho a vypadám ještě tlustší, než bych nutně musela. Nemáte tip, co s tím? Nějaká naopak pomocná vhodná potravina nebo doplněk stravy nebo něco? Není to žádný zdravotní ohrožující problém (aspoň mi to nepřijde), ale je to otravné a trapné prostě.

Anonym V.

Reakce:

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 04.05.18 17:33

Taky jsem byla víc nafouklá, než se mi miminem odstrkaná střeva vrátila do původní polohy

frame
Kecalka 372 příspěvků 04.05.18 17:34
@Anonymní píše:
Ahoj, předně prosím zachovat anonym, je to - jak asi každý pochopí - choulostivé téma. Jinak radši smazat, děkuji.

Už během druhého těhotenství jsem trpěla víc na plynatost. Ne že by mě bolelo břicho nebo mě to jinak fyzicky trápilo, ale prostě jsem prděla pořád. A teď už jsem na konci šestinedělí skoro a pořád se mě to drží. Přijde mi, že je úplně jedno, co jím nebo nejím, držím takovou rozumnou „dietu kojící matky“, vypouštím potenciálně nadýmající potraviny atd. Ale prostě mám pocit, že oproti normálním lidem prdím hrozně moc a je mi to už trapné před manželem, navíc mám nafouklé břicho a vypadám ještě tlustší, než bych nutně musela. Nemáte tip, co s tím? Nějaká naopak pomocná vhodná potravina nebo doplněk stravy nebo něco? Není to žádný zdravotní ohrožující problém (aspoň mi to nepřijde), ale je to otravné a trapné prostě.

Anonym V.

Jak jsi na tom s mlekem, pijes ho? Me takto zacalo nadymat z mleka, kdyz ho nepiju, tak jsem v pohode, ale jinak hruza nemuzu ani vyjit z domu. Zkusila bych pribiotika byt tebou a uvidis co to udela, ale to by ti melo pomoci ve strevech.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 18:02

@frame Mlíko jako mlíko téměř vůbec. Mléčné výrobky ano (jogurty, sýry, tvaroh, mléko jen v tepelné úpravě - do palačinek, do pečení atd). Ale probiotika zkusím! Máš tip na nějaká konkrétní?

An. V.

Lenka_Hal
Kelišová 5280 příspěvků 04.05.18 18:39

Nekde jsem cetla, ze to byva horsi, kdyz je diastaza. Nemas ji nahodou?

Lisianne
Kecalka 256 příspěvků 04.05.18 18:49

Dej tomu čas, srovná se ti to, taky jsem to po porodu tak měla.

Příspěvek upraven 07.05.18 v 23:55

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 04.05.18 18:58

Na kontrole po šestinedělí se poraď s doktorem

Verun83
Echt Kelišová 8753 příspěvků 33 inzerátů 04.05.18 19:16

Kvalitni probiotika. Biopron premium, nebo bio kult 14. Lepsi u nas na trhu nejsou.
A zkusila jsi vyloucit lepek?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 19:38

@Huk no do toho se mi právě moc nechce. Vím, že jsme dospělí a on je doktor, ale je mi to téma takové akurátní… :oops:

@Verun83 to jsem nezkoušela… ale díky za tip, určitě ta priobiotika objednám a zkusím!

@Lenka_Hal nevím o tom. Snad ne…

an. V.

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 04.05.18 20:54
@Anonymní píše:
@Huk no do toho se mi právě moc nechce. Vím, že jsme dospělí a on je doktor, ale je mi to téma takové akurátní… :oops:an. V.

Tak si říkej, že jde o prd ;)
Já mám štěstí, můj gynekolog je hrozně hodnější člověk, fakt mám pocit, že mu můžu říct všechno. Jednou jsem mu vyprávěla, jak se mě tehdy tříletá dcera ptala, jestli u něj taky dělám „á“ :mrgreen:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28924 příspěvků 04.05.18 21:25
@Huk píše:
Tak si říkej, že jde o prd ;)
Já mám štěstí, můj gynekolog je hrozně hodnější člověk, fakt mám pocit, že mu můžu říct všechno. Jednou jsem mu vyprávěla, jak se mě tehdy tříletá dcera ptala, jestli u něj taky dělám „á“ :mrgreen:

tak to je rada k nezaplacení. :( Nezlehčovala bych to, intimní problémy umí hodně znepříjemnit život.

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 04.05.18 21:31
@Burj Chalifa píše:
tak to je rada k nezaplacení. :( Nezlehčovala bych to, intimní problémy umí hodně znepříjemnit život.

Naopak, když člověk dovede udělat „krok zpátky“, podívat se na problém s odstupem, často zjistí, že to není taková tragédie, že není jediný, kdo něco takového musí řešit a s tím vědomím se konečně svobodně nadechne.
Být na problém sám je kolikrát horší než samotný problém. A věřím, že gynekolog řešil horší věci než nadměrnou plynatost

dickys
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 04.05.18 22:00

Nepiješ kojící nebo fenyklový čaj? Po něm se víc prdí…

frame
Kecalka 372 příspěvků 07.05.18 16:45
@Anonymní píše:
@frame Mlíko jako mlíko téměř vůbec. Mléčné výrobky ano (jogurty, sýry, tvaroh, mléko jen v tepelné úpravě - do palačinek, do pečení atd). Ale probiotika zkusím! Máš tip na nějaká konkrétní?An. V.

Zkus je, mohlo by to to pomoci, co mám vyzkoušené tak jsou dobré od Biopronu a pak od Swiss. Oboje mají stejné množství bakterií.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >