Nádor varlete - seminom

Anonymní
3.11.20 17:09

Nádor varlete - seminom

Ahoj, můj manžel si nedávno našel bulku na varli. Okamžitě šel k lékaři - nádor. Druhý den následovala radikální orchiektomie. Histologie ukázala, že má seminom varlete. Doktor řekl, že je nádor nezhoubný, ale musí na 4 chemo. Teď už ho čeká druhá, má nějakou úplně nejslabší, prý jen pročištění. Zvládal to úplně v pohodě, nebylo mu vůbec nic a vlasy taky drží. Teď ale k plodnosti, chtěli jsme se snažit o mimi. Ale jeden doktor řekl, děti až za dva roky po chemo. Další že můžeme už za rok. A primář onko, tvrdil, že může klidně hned, pokud nepřijde o spermie. Tak jsem ztoho úplně jelen. Samozřejmě na netu jsem přečetla kde co, ale je tam víceméně vše o rakovine, kterou manžel nemá. Tak se chci zeptat vás, které to potkalo, jaké s tím máte zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24867
3.11.20 17:17

Z pohledu naprostého laika bych minimálně rok počkala, až se tělo očistí od chemoterapie, ale taky na případné kontroly, kdyby se náhodou rakovina vrátila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4301
3.11.20 17:22

Počkala bych na vyjádření ošetřujícího lékaře po ukončení chemoterapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.20 17:30

@lleennttiillkkaa Právě, že on rakovinu nemá. A na onko se tvářili, že mu tam lejou vodu, že v porovnání s rakovinou mu dávají uplne nic. A spermie má pořád :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
9592
3.11.20 17:32

Před chemo měl jít dát uschovat sperma do spermabanky. Jinak zažili jsme to samé, s operací, dvěma cykly chema, dceru jsme počali přirozeně 14 měsíců po chemu na první pokus. U nás se doktoři taky neshodli, nekdo říkal mužem hned, nekdo rok, někdo dva, nekdo tři…za ty tři roky jsme už měli děti dvě, druhé taky na první pokus no :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9592
3.11.20 17:35

A semiom je vždycky zhoubnej, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2739
3.11.20 17:35
@Anonymní píše:
Ahoj, můj manžel si nedávno našel bulku na varli. Okamžitě šel k lékaři - nádor. Druhý den následovala radikální orchiektomie. Histologie ukázala, že má seminom varlete. Doktor řekl, že je nádor nezhoubný, ale musí na 4 chemo. Teď už ho čeká druhá, má nějakou úplně nejslabší, prý jen pročištění. Zvládal to úplně v pohodě, nebylo mu vůbec nic a vlasy taky drží. Teď ale k plodnosti, chtěli jsme se snažit o mimi. Ale jeden doktor řekl, děti až za dva roky po chemo. Další že můžeme už za rok. A primář onko, tvrdil, že může klidně hned, pokud nepřijde o spermie. Tak jsem ztoho úplně jelen. Samozřejmě na netu jsem přečetla kde co, ale je tam víceméně vše o rakovine, kterou manžel nemá. Tak se chci zeptat vás, které to potkalo, jaké s tím máte zkušenosti?

Bratranec byl (podle toho co popisuješ) ve stejné situaci. Nechal si po chemoterapiích na vl. žádost vyšetřit sperma a na základě výsledků jim doporučili ten rok ještě počkat.
Pak se zadarilo prý napoprvé.
Asi bych taky počkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6080
3.11.20 17:53

Určitě bych pockala alespoň ten rok, aby se tělo vyčistilo. Přece jen chemoterapie je chemoterapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.20 17:55

@Tarinka Zmrazení jsme bohužel nestihli, měli jsme na to jeden den a je to od nás 100 km, auto bylo v opravě, prostě vše proti nám :lol: Právě u toho seminomu si taky nejsem jistá, lékař říkal nezhoubný nádor ale ve zprávě je psaný seminom varlete. Hledala jsem na netu co to znamená, ale na nic moc nepřišla, tak věřím doktorovi.

• Citovat
  • Nahlásit
10524
3.11.20 17:56
@Anonymní píše:
@lleennttiillkkaa Právě, že on rakovinu nemá. A na onko se tvářili, že mu tam lejou vodu, že v porovnání s rakovinou mu dávají uplne nic. A spermie má pořád :lol:
Že má spermie pořád zjišťovali během chemoterapie?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22706
3.11.20 18:15
@Anonymní píše:
@lleennttiillkkaa Právě, že on rakovinu nemá. A na onko se tvářili, že mu tam lejou vodu, že v porovnání s rakovinou mu dávají uplne nic. A spermie má pořád :lol:

Zajimave. Vzdycky jsem si myslela, ze laicky „rakovina“ je synonymum pro zhoubny nador a ze pokud je nador schopny metastazovat, coz seminom rozhodne je, je povazovan za zhoubny. Vzhledem tomu, ze manzel presne z toho duvodu dostal i chemo, tezko to bude nador nezhoubny. Bude i nejspis chodit minimalne jednou rocne na kontroly. Nevim, kdo vam sdelil, ze manzel, lecici se na onkologii, nema rakovinu, zrejme jste to spatne pochopili. Ano, jiste jsou nadory zhoubnejsi s nutnou agresivnejsi lecbou nez je seminom, to bezpochyby, ale tvarit se, ze se vlastne vubec nic nedeje, asi taky neni v poradku. Event. poceti bych nechala rozhodne na dobu az po lecbe a po porade s odbornikem, ktery netvrdi, ze si manzel na onkologii leci zatrzenej nehet. Sorry za nadsazku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.11.20 18:27
@mroe píše:
Zajimave. Vzdycky jsem si myslela, ze laicky „rakovina“ je synonymum pro zhoubny nador a ze pokud je nador schopny metastazovat, coz seminom rozhodne je, je povazovan za zhoubny. Vzhledem tomu, ze manzel presne z toho duvodu dostal i chemo, tezko to bude nador nezhoubny. Bude i nejspis chodit minimalne jednou rocne na kontroly. Nevim, kdo vam sdelil, ze manzel, lecici se na onkologii, nema rakovinu, zrejme jste to spatne pochopili. Ano, jiste jsou nadory zhoubnejsi s nutnou agresivnejsi lecbou nez je seminom, to bezpochyby, ale tvarit se, ze se vlastne vubec nic nedeje, asi taky neni v poradku. Event. poceti bych nechala rozhodne na dobu az po lecbe a po porade s odbornikem, ktery netvrdi, ze si manzel na onkologii leci zatrzenej nehet. Sorry za nadsazku.

Právě proto se mi to zdá taky divné. Asi budu muset projet důkladně ty zprávy. Doktor mu tvrdí, že nasadili nejslabší chemoterapii, vzhledem k tomu, že mu fakt nic nebylo se tomu i snažím věřit. Ale stále mi něco hloda v hlavě, že to tak není a že rakovinu má.

• Citovat
  • Nahlásit
22706
3.11.20 18:33

Samozrejme, ze ma rakovinu. Jeho nador neni zas tak moc zhoubny a prognoza je velmi dobra. No, rekla bych, ze neni zas tak slozite si do googlu zadat „seminom“. Je ve zprave diagnoza C62? To je diagnoza pro zhoubny nador varlete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2795
3.11.20 18:38

Tak vzhledem k tomu, s jakou rychlosti musel na operaci, tak to zas takova brkacka neni, ikdyz to asi zjistili az z histologie toho, co vyndali. Podle wikiSkript je seminom zhoubny, tak nevim, co vam doktor rikal. Na nezhoubny by nebyla chemoska asi zadna, ne?
Tech nezamrazenych spermii je skoda, to by se melo snad brat automaticky, nez hned rezat. Nechapu.
Ohledne cekani bych se obratila na andrology a lidi z reprodukcni mediciny, co si o tom mysli. Nazoru bude vic, ale to tady take :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22706
3.11.20 18:38

Ja sice nechapu, proc je to, jestli ma „rakovinu“ nebo neco jineho, tak zasadni, ale pokud pro vas je, tak ano, ma rakovinu, ale s velmi dobrou prognozou, s velmi pravdepodobnym uplnym vylecenim. Co vam vlastne ten onkolog rekl, ze manzelovi je? Jak vam vysvetlil potrebu operace a nasledne chemoterapie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat