Nadstandardní příjem - neušetříme

Anonymní
30.11.19 22:53

Nadstandartni prijem-neusetrime

Mame celkem cca 70tis. mesicne.
Po zaplaceni vsech poplatku nam zustava 40tisic.Nic z toho neusetrime. Nevim, kde je chyba, ani jak to zjistit.
Je nas 5+pes. Deti 2roky, 10 a 14let.
Nemam pocit, ze zijeme na velke noze.Ja jsem na rodicaku.
Pride mi to silene, kdyz ctu, jak ziji jine rodiny a my nejsme schopni usetrit neco malo..nekdy jo…,ale vetsinou se komplet. vsechny penize utrati+ nekdy vybirame z setriciho uctu, kde taky nic moc uz neni. Nekourime, nepijeme. Nesazime. Jezdime malo.
Je pravda, ze kupujeme hodne ovoce, treba i boruvky, maliny zluty meloun, hrozny…
Ale jinak casto nakupuji podle akci(plenky, losos, atd).

Strasne mne to stve, ze neumim. hospodarit. Manzelovi prijde na ucet vyplata a tim to hasne. Nakupuji vetsinou ja, platim, zadavam prikazy bance.
Pro mne je to signal, ze spatne hospodarim.
Je mozne nekde se to naucit?
Nebo…jak na to?
Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lalelale
30.11.19 22:59

Napiš si do Excelu nebo jinam všechny výdaje, není to těžké, zvlášť pokud platíš kartou. Pak to roztřid do kategorií a hned uvidíš.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16388
30.11.19 23:00

Nejdřív potřebuješ porozumět tomu, kde ty peníze mizí.

Takže je potřeba začít si psát výdaje. Jsou na to aplikace do mobilu, ale samozřejmě že to můžeš dělat na papír či do excelu. Ty aplikace se ale třeba dají sdílet v rodině, takže se hodí aby si to psal i manžel.

Po měsíci dvou, zjsitíte vcelku přesně za co utrácíte. A teprve pak má smysl přemýšlet co s tím a čeho se vzdát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10607
30.11.19 23:04

Napiš si každý den, co koupíš a na konci týdne koukni, co bys mohla omezit. Mně to na pětičlennou rodinu zase tolik nepřijde, my jsme čtyři, dva dospělí, batole a kojenec a utratíme taky dost. Dneska jsem dělala nákup na týden za 1500Kč, v drogerii nechala 1000Kč za mléko pro malou a pleny na týden. A to mám jen ten základ, mezi tím jdu ještě obden pro pár drobností, ale pětistovka padne. Když vyrazíme na výlet, lítá to do tisíců, pokud nejdeme někam do přírody. Každou chvíli nové boty, oblečení a když člověk chce trochu kvalitu, je to drahé. Nebo si opravdu poctivě celý měsíc zapisuj výdaje, až víš, kde to mizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 23:15

Jakože máte na základním účtu před výplatou 0? A tedy máte rezervu jen z toho starého spoření? Jestli to máte dočasně, kvůli rodičáku, tak bych se zas tak netrápila. Šetřit holt budete, až nastoupíš zase do práce.

Jinak zas takový extrém mi to nepřijde… Pět lidí se psem určitě za jídlo a hygienu aspoň 15 tis. Kč, pojistky a spoření dětem 10-20 tis., kapesné, léky, průběžné opravy domu, něco pro radost, sport, kultura, koníčky, oblečení, zubař, veterinář… Podle mě v ničem plýtvat nemusíte, jen je vás prostě víc krků na míň rukou…

Jak šetřit neporadím, já šetřila jen za svobodna, takže mi že stípka zbyly 2/3, zatímco ostatní studenti ještě dopláceli - a bylo to hlavně na jídle (jedla jsem jen mléko, buráky, ovoce a zeleninu z trhu, maso 1× týdně v akci), což bych teď fakt nedělala sobě, natož rodině. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
20099
30.11.19 23:18

Musíš si rozmyslet, jestli budete jíst jako Onasis nebo budete šetřit. Kupovat mimo sezonu ovoce jako borůvky a melouny, to rozhodně něco stojí… Dej si finanční limit na týden a víc prostě neutrácej. Jeden den nakup jen základní potraviny, předem udělej jídelníček a nadstandard kupuj jen podle toho, na co ti zbydou peníze. Měsíčně stanov částku, kterou utratíš za drogerii a oblečení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2141
30.11.19 23:21

A co treba rovnou po vyplate poslat na sporici ucet sumu, co chci usetrit a na ty penize nesahat. Proste hospodarit ze zbytkem. Posilat na stavebni, duchodove, tam se to neda tak snadno vybrat. Jinak mam pocit, ze jidlo posledni 2 roky hodne podrazilo, takze kdyz si clovek doprava neco kvalitniho, tak to leze do penez. S timto prijmem byste ale urcite usetrit meli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
30.11.19 23:23

Uz tu padlo. Excel a kolonky - Jidlo, benzin, drogerie, kultura, atd atd vsak ty vis. Zapisovat a na konci mesice uvidis. Me to moc pomohlo a obcas jsem zustala v soku kolik za co utratime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 23:27

My mame o trosku vic, jsme dva, ale mame hypo, auto, manzel denne 150km, za jidlo tak 12-14tis, 2000 tis tak drogerka, kosmetika, mazlicek, energie kolem 8tis, 3000mobily, 5000 zabava, ja davam bokem ze sve vyplaty 12 000, zbytek mam na obleceni, kosmetiku, darky nebo co proste chci, a presto za ten mesic kolem 25 000 z manzelova platu usetrime + tech mych bokem, za ty platine dovolenou, opravy apod, nejak se neomezujeme, nekoukam na ceny, dnes jsem nechala za maso jen 2000 a to je maso na dalsi tyden+ jine pozivatiny, asi je to fakt temi detmi, kamaradka stejne stara podobny plat a stejna situace jako ty, ale ona neodola detskym obleckum a je schopna vyhazet 5000 za jendu navstevu detskeho obchodu :roll:
Ono pokud pri kazdem nakupu nakoupis to ovoce detem tak to ti naskace, my nastesti toto resit nemusime, ale kdyby to nastalo tak zacnu nakupovat online, aby me to v obchodech nelakalo, mam treba seznam na 10veci a odchazim s plnym kosikem :roll: nevytapela bych cely dum, pradlo vozila jednou za mesic do pradelny nez trikrat tydne pracku, to se vyplati, pokud se kupuji psovi drahe granule tak bych mu varila kosti, nenapoustela si kazdy den vanu, nesvitila bych si pri sprchovani, detem bych nakoupila jeden drazsi darek nez 10, omezila bych kadernice, restaurace, sauny, na vylety bych jezdila kde je to zadarmo a brala svaciny, manzel by zacal jezdit vlakem, ja sla na plny uvazek do prace
Je aplikace do mobilu myslim ze kupi se jmenuje a jsou tam seznamy kde jsou aktualne slevy.

• Citovat
  • Nahlásit
30.11.19 23:31
@Anonymní píše:
My mame o trosku vic, jsme dva, ale mame hypo, auto, manzel denne 150km, za jidlo tak 12-14tis, 2000 tis tak drogerka, kosmetika, mazlicek, energie kolem 8tis, 3000mobily, 5000 zabava, ja davam bokem ze sve vyplaty 12 000, zbytek mam na obleceni, kosmetiku, darky nebo co proste chci, a presto za ten mesic kolem 25 000 z manzelova platu usetrime + tech mych bokem, za ty platine dovolenou, opravy apod, nejak se neomezujeme, nekoukam na ceny, dnes jsem nechala za maso jen 2000 a to je maso na dalsi tyden+ jine pozivatiny, asi je to fakt temi detmi, kamaradka stejne stara podobny plat a stejna situace jako ty, ale ona neodola detskym obleckum a je schopna vyhazet 5000 za jendu navstevu detskeho obchodu :roll:
Ono pokud pri kazdem nakupu nakoupis to ovoce detem tak to ti naskace, my nastesti toto resit nemusime, ale kdyby to nastalo tak zacnu nakupovat online, aby me to v obchodech nelakalo, mam treba seznam na 10veci a odchazim s plnym kosikem :roll: nevytapela bych cely dum, pradlo vozila jednou za mesic do pradelny nez trikrat tydne pracku, to se vyplati, pokud se kupuji psovi drahe granule tak bych mu varila kosti, nenapoustela si kazdy den vanu, nesvitila bych si pri sprchovani, detem bych nakoupila jeden drazsi darek nez 10, omezila bych kadernice, restaurace, sauny, na vylety bych jezdila kde je to zadarmo a brala svaciny, manzel by zacal jezdit vlakem, ja sla na plny uvazek do prace
Je aplikace do mobilu myslim ze kupi se jmenuje a jsou tam seznamy kde jsou aktualne slevy.

To by ti ten pes poděkoval…ještě, že existuje maso pro psy, v průměru za 20Kč/kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 23:42

Já tedy chápu, finančně jsme taky měli cca 70000 4 lidi a pes. Neušetřili jsme ani prd. Nyní máme omezený rozpočet, vydělává pouze manžel a já jsem doma. Jsme tedy momentálně 3, takže - 1dítě a - pes. Když dcerka zemřela a já neměla ani na pohřeb, tak jsem si řekla, že takhle žít nemůžeme a začla jsem šetřit. Tenhle měsíc jsem odložila dokonce už 7000,– začla jsem tak, že jsem jako by platila o 2000,– na bydlení víc, že se nám jako by zvedly platby to šlo na spoření, nezbude nám nic, ale už mám ty 2000 bokem a žijem ze zbytku no a každý měsíc po 500,– přidávám na spoření. Bokem už mám cca 75 000, - není to tedy buh vi jaké jmění, ale když se podělá lednička, tak na ni máme.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 23:49

@MáškaMarie33 to jsem taky myslela, babicka to bere pro dobrmany a z 90% jsou v tom kosti, k tomu nejake kuze a nejake maso, k tomu prihodi testoviny, jednou denne kvalitni granule, psi si kolikrat bohuzel od sousedu ulovej kocku maji asi nejaky blby ze vlezou do kotce na zradlo :nevim: ale sousedka je za to snad i vdecna, ze ma o krk min :,(, ptaka nebo mysi, chova takto pres 50 let, pri papirove..zajimave ze z toho meho slohu vas zaujali prave ti psi :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
1.12.19 00:01
@Anonymní píše:
@MáškaMarie33 to jsem taky myslela, babicka to bere pro dobrmany a z 90% jsou v tom kosti, k tomu nejake kuze a nejake maso, k tomu prihodi testoviny, jednou denne kvalitni granule, psi si kolikrat bohuzel od sousedu ulovej kocku maji asi nejaky blby ze vlezou do kotce na zradlo :nevim: ale sousedka je za to snad i vdecna, ze ma o krk min :,(, ptaka nebo mysi, chova takto pres 50 let, pri papirove..zajimave ze z toho meho slohu vas zaujali prave ti psi :lol:

Asi tuším, o kterém výrobci masa zrovna píšete, ten kvalitu fakt nemá, znám jiné, lepší, masovější:P koček je mi líto, asi je moc nekrmí, když lezou na žrádlo psům do kotce :think: psi mě zaujali, protože do nich dělám ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.19 00:06
@Anonymní píše:
Mame celkem cca 70tis. mesicne.
Po zaplaceni vsech poplatku nam zustava 40tisic.Nic z toho neusetrime. Nevim, kde je chyba, ani jak to zjistit.
Je nas 5+pes. Deti 2roky, 10 a 14let.
Nemam pocit, ze zijeme na velke noze.Ja jsem na rodicaku.
Pride mi to silene, kdyz ctu, jak ziji jine rodiny a my nejsme schopni usetrit neco malo..nekdy jo…,ale vetsinou se komplet. vsechny penize utrati+ nekdy vybirame z setriciho uctu, kde taky nic moc uz neni. Nekourime, nepijeme. Nesazime. Jezdime malo.
Je pravda, ze kupujeme hodne ovoce, treba i boruvky, maliny zluty meloun, hrozny…
Ale jinak casto nakupuji podle akci(plenky, losos, atd).Strasne mne to stve, ze neumim. hospodarit. Manzelovi prijde na ucet vyplata a tim to hasne. Nakupuji vetsinou ja, platim, zadavam prikazy bance.
Pro mne je to signal, ze spatne hospodarim.
Je mozne nekde se to naucit?
Nebo…jak na to?
Dekuji.

Já bych to nazvala spotřební koš ( tak se to bere v ekonomice) zkus si to najít a stáhnout. Jde o to měsíc zapisovat kolik za co utratite a pak si sednout a říct si co je nutnost a co kde nahradit stejnou kvalitou za nižší cenu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
1.12.19 00:06
@Anonymní píše:
Je aplikace do mobilu myslim ze kupi se jmenuje a jsou tam seznamy kde jsou aktualne slevy.

A jinak jsi normální, vařit psovi kosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat