Nadváha při snažení a nepravidelný cyklus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Toma18
Kecalka 370 příspěvků 06.03.19 04:43
Nadváha při snažení a nepravidelný cyklus, SOS

Ahoj holky, budu moc rada za každou zkušenost nebo názor, protože jsem úplně hotová a chce se mi brecet :,(. Od června 2018 jsem přestala užívat HA, menses mi do září chodila pravidelně 24-26 den. Od září jsem nedostala menses, tak jsem myslela, ze se podařilo otěhotnět. V říjnu jsem šla na kontrolu a tam mi doktorka řekla, že je vše v pořádku, že se folikuly tvoří, ale píchla mi injekci na vyvolání menses. Pak bylo vše OK, ale v listopadu menses zase nikde, jenom že do toho mi umřela maminka, tak stres a všechno okolo, takže jsem ke konci ledna byla zase na vyvolávací injekci a do toho mi doktorka predepsala duphaston na úpravu cyklu. Ale zase bylo vše OK a folikuly se tvoří. Dobrala jsem duphaston, menses dorazila 6.den a vse ok. Dnes v noci me vzbudila silná bolest v podbřišku, ale opravě hrozná, tak jsem jela na pohotovost a tam mi doktorka řekla, ze mám zánět vejcovodů, ze levy vejcovod je v pořádku, ale pravý je obalen a je neprůchozí. Taky mám nadváhu, tak mi řekla, ze jestli nezhubnu, tak nebudu mít ovulaci a neotehotnim. Moje doktorka mi neřekla nic, vždy řekla, ze je vše v pořádku, i vejcovody a ze se tam vše tvoří a tělo nespí, ale ze asi tim vysazením HA se vše rozhazelo. Je tady někdo, kdo měl taky podobný problém a mel i nadvahu? Snažím se hubnout zhruba měsíc, tak snad to vyjde, ale jsem z toho špatná :,(. Moje doktorka je tam odpoledne, takže tam pak hned půjdu. Děkuji vsem za odpovědi.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 04:48

Mám velkou nadváhu a otěhotněla jsem asi po roce a půl od vysazení HA. Neřešila jsem to, na mimco jsem nespechala. Takže jsem si nehlidala ovulaci a tak. Takže snad čas a srovnat si to v hlavě. Taky mi doktorka pak říkala že je problém v tom že mám nadváhu, ale jen tělu to trvalo se srovnat no. A teď mám doma 14 mimco.

BublinaL
Povídálka 17 příspěvků 06.03.19 06:16

Já tě asi nepotěším, já měla nadváhu a ne nijak velkou a po vysazení to trvalo 3 roky než se mi cyklus upravil. Vysadila jsem ale už v 19ti po 4 letech užívání, protože jsem neměla stálého partnera a chtěla jsem se těch hormonů zbavit. O miminko jsem se pak snažila až ve 24 a povedlo se po necelém roce. Ale tak už hráli roli jiné faktory a s HA už to nesouviselo.

BaaraD
Kecalka 104 příspěvků 06.03.19 06:20

Ja mela 110kg a otehotnela jsem druhy mesic po vysazeni. Predtim antiko 5 let

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1895 příspěvků 06.03.19 06:32

Já tě nebudu utěšovat, že i žena s nadváhou otěhotní. Jistě. Ale zdravější pro tebe bude zhubnout, nezávisle na miminku. Třeba to skutečně příznivě ovlivní i tvůj cyklus, budeš se cítit lépe, otěhotnění bude pravděpodobnější, snížíš si riziko různých chorob, připravíš si fyzičku na porod a péči o dítě. Má to samá pozitiva. Nejsem zastánce chlácholení, když se problém dá řešit a ještě to má samé výhody. Navíc, nemám tu větu ráda, ale mezi snažilkami je celkem populární, zaměříš se na něco jiného a otěhotnění třeba nebude bránit psychický blok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 06:36

Je to asi jak u koho, mě se ale po HA nikdy cyklus nesrovnal jak by měl. V době vysazení jsem nadváhu nějak extra neměla a menzes taky ne, tedy měla ale třeba jednou za 5 měsíců :nevim: pak jsem tedy přibrala, před létem jsem zhubla a začala jsem to dostávat tak nějak pravidelně a až na podzim jsem otěhotněla. Jinak HA jsem vysadila v 17ti a otěhotněla ve 26 :zed: , mezitím byl CAR, hormony a tak… Nakonec se podařilo přirozeně.

delora
Stálice 58 příspěvků 1 inzerát 06.03.19 07:40

Tuková tkáň je producentem hormonů, čili souvislost s nepravidelným cyklem a obtížemi s otěhotněním je. Jasně, že spousta obézních otěhotní (analogicky jako spousta kuřáků neumře na rakovinu plic ani na infarkt), ale problémy být můžou. A to nejen při otěhotněni, ale pak v průběhu těhotenství a hlavně při porodu. Dneska je to natolik palčivý problém, že na každém kongresu bývá přednáška ve stylu specifika péče obézní rodičku a podobně.
Zároveň ale moc nevím, z čeho lékařka stanovila dg. Neprůchodných vaječníků, já vždycky myslela, že to je v podstatě dg. Stanovená operačně ( ale jsem intenzivista, ne gynekolog, můžu se mýlit).

Toma18
Kecalka 370 příspěvků 06.03.19 07:46

@delora to už mi psala i jedna paní na fb, že jak mohla jen tak usoudit, ze tam je nepruchodny vaječník? Prostě mi řekla, ze levy vaječník je v pořádku a čistý a na pravém mám zánět a je obalen něčím…nevím čím a že to je nepruchodnost vaječníku a ze normálně neotehotnim a při IVF budu mít problémy taky. Přitom moje doktorka žádnou takovou diagnózu nerekla, vždy řekla, ze je vse OK a tělo nespí.

denkat
Kecalka 489 příspěvků 06.03.19 07:54
@Toma18 píše:
Ahoj holky, budu moc rada za každou zkušenost nebo názor, protože jsem úplně hotová a chce se mi brecet :,(. Od června 2018 jsem přestala užívat HA, menses mi do září chodila pravidelně 24-26 den. Od září jsem nedostala menses, tak jsem myslela, ze se podařilo otěhotnět. V říjnu jsem šla na kontrolu a tam mi doktorka řekla, že je vše v pořádku, že se folikuly tvoří, ale píchla mi injekci na vyvolání menses. Pak bylo vše OK, ale v listopadu menses zase nikde, jenom že do toho mi umřela maminka, tak stres a všechno okolo, takže jsem ke konci ledna byla zase na vyvolávací injekci a do toho mi doktorka predepsala duphaston na úpravu cyklu. Ale zase bylo vše OK a folikuly se tvoří. Dobrala jsem duphaston, menses dorazila 6.den a vse ok. Dnes v noci me vzbudila silná bolest v podbřišku, ale opravě hrozná, tak jsem jela na pohotovost a tam mi doktorka řekla, ze mám zánět vejcovodů, ze levy vejcovod je v pořádku, ale pravý je obalen a je neprůchozí. Taky mám nadváhu, tak mi řekla, ze jestli nezhubnu, tak nebudu mít ovulaci a neotehotnim. Moje doktorka mi neřekla nic, vždy řekla, ze je vše v pořádku, i vejcovody a ze se tam vše tvoří a tělo nespí, ale ze asi tim vysazením HA se vše rozhazelo. Je tady někdo, kdo měl taky podobný problém a mel i nadvahu? Snažím se hubnout zhruba měsíc, tak snad to vyjde, ale jsem z toho špatná :,(. Moje doktorka je tam odpoledne, takže tam pak hned půjdu. Děkuji vsem za odpovědi.

Ahojky, tak jestli ti doktorka řekla takhle doslova, že pokud nezhubneš tak nebudeš mít ovulaci a neotěhotníš tak je to, s prominutím, kr*va. Pokud ti diagnostikovala zánět vejcovodů tak by se v první řadě měla zaměřit na vyléčení tohoto problému.
Já mám také nadváhu a můj doktor se nikdy ani nezmínil o tom, že bych někam hubnout, protože jinak neotěhotním a to ani i když jsme se snažili rok a půl a nic (nakonec byl problém v manželovi). Hlídala jsem si ovulaci a probíhala bez problémů i když menstruaci jsem měla vždy nepravidelnou, pravidelná byla jen když jsem brala HA. Po vysazení vždy chodila všelijak. Zkus si též hlídat ovulaci pomocí ovulačních testů nebo bazální teploty abys alespoň věděla kdy a jestli vůbec chodí.
Jinak k tomu duphastonu, musíš ho vzít vždy po ovulaci, protože jí může zablokovat, obsahuje hormony, které se uvolňují až v druhé fázi cyklu, ale spíš než hormony doporučuji vitamíny podporující plodnost pro tebe a nejlépe i pro partnera. Hodně štěstí. ;)

Váš příspěvek
Reklama