Nadzemní bazén s pevnou kovovou konstrukcí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
saxa
Kecalka 243 příspěvků 26.05.12 18:37
Nadzemní bazén s pevnou kovovou konstrukcí

Ahoj holky,chtěla bych poradit.Chtěli bychom na zahradu nadzemní bazén s pevnou kovovou konstrukcí.Uvažujem o Intexu nebo Bestway,nemáte zkušenost?Nebo pak jestě Orlando,vše s pískovou filtrací.Taky bych chtěla poradit,co vše dokoupit k tomu-podložku pod bazén,plachtu na zakrytí,vysavač,skim­mer,plovák,so­lární ohřev,bazénová chemie(nevím jaká,máme malé děti),myslíte,že něco z toho není potřeba?Nebo jsem na něco zapomněla?

Reakce:
wacinka
Závislačka 3119 příspěvků 26.05.12 18:44

@saxa ahojky my měli 3 roky takovej ten s tím nafukovacím kruhem, ale už bych to nechtěla ani za nic. Nakonec jsme loni našetřili a koupili s kovovou kontrukcí přesně tenhle typ
http://www.zbozi.cz/…e-a-schudku/
a už žádný jiný bychom nechtěli, je to úžasné rychlé na postavení.

Pískovou filtraci máme tuhle http://www.marimex.cz/…e-prostar-4/ a je super

dále máme vysavač, plovák na tablety ,solární ohřev, palchtu na zakrytí. Skimmer nevedeme ale budeme letos dokupovat.

Chemie, tak potřebuješ tablety, pak máme vločkovač, pak máme chlor šok a sadu na zkoušení PH. Dá se koupit základní sada chemikálií na bazény. Máme také malé dítě a vše co do bazenů naliješ, tka stejně musíš nechat do dalšího dne a nesmíš se v něm koupat. Až druhý den můžeš bazén používat.

přemýšlím co ještě :think:

MuffinkaM
Echt Kelišová 7512 příspěvků 26.05.12 19:00

Z těhle bazénu je na výběr spousta, to záleží na vás. Na chemii se vyprdni a ať manžel upraví filtraci na princip elektrolýzy. Do vody pak stačí sůl, chloru dáváme trošičku jen na osvěžení. A jinak akorát vločkovač (ten občas, když je to trošku zakalený), tu sadu na PH a pokud je potřeba ho upravit, tak +/-. Plovák je uplně na nic. Na začátku jsme ho měli, ale po první sezóně se vyhodil. Tableta se rozpouští hodně pomalu, takže to na tak velké množtví vody stejně nestačilo. Nejdřív jsme jí hodili do skimmeru, tim se to zlepšilo, ale pak se to předělalo na tu elektrolýzu a je pokoj. Voda je neustále čistá. :) Vysavač určitě. Plachtu taky. Solár nemáme, většinou se bazén i tak ohřeje na těch 26°. Sestra solár má a dneska měli 27°. Záleží, jaký jste otužilci. :lol:

saxa
Kecalka 243 příspěvků 26.05.12 20:30
@wacinka píše:
@saxa ahojky my měli 3 roky takovej ten s tím nafukovacím kruhem, ale už bych to nechtěla ani za nic. Nakonec jsme loni našetřili a koupili s kovovou kontrukcí přesně tenhle typ
http://www.zbozi.cz/…e-a-schudku/
a už žádný jiný bychom nechtěli, je to úžasné rychlé na postavení.

Pískovou filtraci máme tuhle http://www.marimex.cz/…e-prostar-4/ a je super

dále máme vysavač, plovák na tablety ,solární ohřev, palchtu na zakrytí. Skimmer nevedeme ale budeme letos dokupovat.

Chemie, tak potřebuješ tablety, pak máme vločkovač, pak máme chlor šok a sadu na zkoušení PH. Dá se koupit základní sada chemikálií na bazény. Máme také malé dítě a vše co do bazenů naliješ, tka stejně musíš nechat do dalšího dne a nesmíš se v něm koupat. Až druhý den můžeš bazén používat.

přemýšlím co ještě :think:

Přesně nad tímhle bazénem přemýšlíme i s tou pískovou filtrací :)

wacinka
Závislačka 3119 příspěvků 27.05.12 12:26

opravdu ho mohu vřele doporučit

saxa
Kecalka 243 příspěvků 11.06.12 14:55

Bazén už máme koupený,jen nachystat na zahradě místo,počkat na pěkné počasí a můžeme napouštět.Už se moc těším,hlavně na to,co budou říkat děti :) .Jen by mě zajímalo,jak dlouho takový bazén vydrží.Koupili jsme Hawai 3,66×0,99 s p­ískovou filtrací.

ježibaba123
Kecalka 265 příspěvků 11.06.12 16:08

Tak my máme obyčejný bazen z Baumaxu-Orlando a letos ho máme osmé léto a pokaždé jsme si celé léto vystačili pouze s chlorovýma tabletama a to máme obyčejnou filtraci :mrgreen: :dance:

luji78
Ukecaná baba ;) 1984 příspěvků 13.06.12 09:01

Ahoj, taky jsme loni pořídili Hawai 3, 66×0, 99 s pískovou filtrací ProStar. Zatím spokojenost, na vyblbnutí krásně stačí, dá se v něm i plavat :D… chemii jsem nejdříve pořídila bezchlorovou u Marimexu (z toho důvodu, že máme malé dítě), ale za sebe můžu říct, že to bylo celkem na nic. Voda se kazila, samá řasa… tak jsem nakonec koupila chemii s chlorem, klasiku. Nejdříve ChlorStart, pak chlorové tablety do plováku a voda čisťounká. Sem tam jsem použila ještě přípravek proti řasám a tak jednou, dvakrát týdně luxovala dno (to jsme pořídili úplně obyč vysavač za pár korun na zahradní hadici a úplně to stačilo). Dále testovací sadu na chlor a Ph. Teď v neděli jsme postavili, včera jsem nachlorovala a už jen počkat na teplíčko :-) Jinak máme ještě zastřešení Pool House, protože na zahradě je dost stromů a taky z důvodu bezpečnosti (dá se zcela uzavřít a děti se tam nedostanou). A jak dlouho bazén vydrží, to mě samotnou taky zajímá :) Loni před nákupem jsem obvolávala několik firem, všichni doporučili Hawai (přemýšlela jsem ještě o Bestway, ale od toho mě všichni odrazovali, kvalita prý mizerná).

Edita27
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 30.06.12 15:04

Holky chtěla jsem se zeptat. Ten bazén s kovovou konstrukcí nemůže to nějak třeba prasknou a celej se zbortit když tam je voda? Také nad ním uvažujeme, ale u nás máme zahradu navrch a barák dole tak aby jsme neměly bazén z baráku. Díky za odpovědi.

sabina_s
Závislačka 2810 příspěvků 25.02.13 22:02

@Edita27 určitě jste ještě bazén nepořídili. Nebo ano? Myslím, že pokud je konstrukce kvalitní, tak má nějakou svou životnost a nemůže se stát, že by se z ničeho nic rozložil :)
Babička má bazén od http://www.albixon.cz/bazeny/ zatím pět let a pořád drží dost pevně, nevypadá, že by povoloval.

denysek82
Nováček 8 příspěvků 08.11.13 08:13

Ahoj, my jsme taky s manželem uvažovali, že si koupíme bazén ale vůbec jsme se v tom nevyznali. Známý nám doporučil firmu http://www.dhplast.cz/uvod. Všechno nám vysvětlili a poradili nám, co k tomu máme kupovat aby to nebylo zbytečně předražené. jejich osobní přístup byl fakt super. Nadzemní bazén od nich máme už 3 roky a zatím sme s ním moc spokojení :-)

pidimartis
Nováček 2 příspěvky 21.08.15 16:57
nadzemní bazén

Ahoj, my máme bazén orlando letos první léto, jsme spokojený, jen nám přijde že vody je tam méně a na jedné straněje louže, tak jestli neni děravá plachta, ale nevíme jak najít díru nebo dirku, máte někdo zkušenosti?

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >