Nafouklé bříško, MS nikde. Menopauza lehce po 40?

93
6.6.21 17:56

Nafouklé bříško, MS nikde. Menopauza lehce po 40?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v kolika letech se u Vás nebo Vašich maminek začala projevovat menopauza. V listopadu 2020 jsem prodělala zamlklé těhotenství, po revizi jsem měla ukázkové cykly. Tento měsíc se mi místo menstruace nafouklo bříško, zpoždění je asi týden. Říkám si, jestli nemohla kyretáž uspíšit nástup menopauzy… Byla jsem předevčírem na gynekologii pro vyloučení těhotenství, bylo by to 4+6tt, výška endometria 10 mm, ale doktor s jistotou nic neviděl. Těhotenský test z drogerie negativní. Takže myslím na menopauzu a je mi z toho smutno. Zažívací obtíže nemám, bříško nebolí. Četla jsem, že menopauza se může začít projevovat nafouklým a zvětšujícím se bříškem… Nemáte zkušenost??? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.6.21 17:59

Nemusí jít o menopauzu, může to být anovulační cyklus. Rozhodně bych po prvním vynechání MS neházela flintu do obilí - tedy nepřemýšlela přímo o menopauze. Nebo o menopauze mluvil lékař? Nepíchl ti injekci agolutinu?

Osobně mám 46 roků a již rok nemenstruuji - jsem v menopauze. A jsem za to i tak trochu ráda. anonym z důvodu osobní informace

• Citovat
  • Nahlásit
4612
6.6.21 18:23
@Minze píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v kolika letech se u Vás nebo Vašich maminek začala projevovat menopauza. V listopadu 2020 jsem prodělala zamlklé těhotenství, po revizi jsem měla ukázkové cykly. Tento měsíc se mi místo menstruace nafouklo bříško, zpoždění je asi týden. Říkám si, jestli nemohla kyretáž uspíšit nástup menopauzy… Byla jsem předevčírem na gynekologii pro vyloučení těhotenství, bylo by to 4+6tt, výška endometria 10 mm, ale doktor s jistotou nic neviděl. Těhotenský test z drogerie negativní. Takže myslím na menopauzu a je mi z toho smutno. Zažívací obtíže nemám, bříško nebolí. Četla jsem, že menopauza se může začít projevovat nafouklým a zvětšujícím se bříškem… Nemáte zkušenost??? Děkuji.

Zeptej se sve mamy, kdy mela menopauzu, obvykle to byva stejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
6.6.21 18:35

O Agolutinu mluvil, můžu prý přijít za týden na injekci. Taky užívám dlouhodobě kontryhel, 2 hrnečky denně. Už jsem taky uvažovala, jestli nemůže být příčina vynechání menstruace a zvětšujícího se bříška právě v této bylince… Ale asi ne, chuťově mi sedne, každé ráno se na čaj těším. Uvidím, čas ukáže. Ale bojím se moc, že už půjde o menopauzu. Doktor o ní nemluvil, ale on ví, že chci otěhotnět, tak by mě s tím asi nestresoval…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53532
6.6.21 18:48

Já bych teda z jednoho vynechaného cyklu a nafouklého břicha na menopauzu nesoudila, zvlášť, když doteď byly cykly přesné a ještě nedávno jsi otěhotněla. Jasně, může přijít i dřív, ale spíš bych neplašila. Je i podobně a jo, celoživotně cykly jak hodinky a teď haprují častěji než dříve, ale já mám předčasnou menopauzu v rodině a dle testů mě s ní strašili už před pěti rokama (načež jsem za další tři porodila). Jako z jednoho vynechání MS a nafouklýho břicha bych nic nesoudila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
6.6.21 20:13

@Minze neee, to urcite neni menopauza. Co vim z okoli i u sebe, tak starnuti zacina spis zkracovanim cyklu, a az potom nekdy zacne stavkovat.

Ale tak nejsem Tva lekarka, tipuju, ale nic takoveho jsem nikdy necetla ani neslysela. Rekla bych, ze hormonalni vykyv :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
6.6.21 20:48

@FlorenceF Jenkins Aha, takže menopauza by byla spíš zkracování cyklu… To jsem nevěděla. Děkuju za info. A hned mám lepší náladu :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
6.6.21 22:04
@Minze píše:
@FlorenceF Jenkins Aha, takže menopauza by byla spíš zkracování cyklu… To jsem nevěděla. Děkuju za info. A hned mám lepší náladu :-).

To víš, že jo, nešil :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 05:57

@Minze menopauza se u každého projevuje jinak. U někoho zkracování, u někoho prodlužováním cyklu. Gynekolog ti z vyšetření řekne, jestli uz máš premenopauzu nebo ne. A skutečně po 40 už klidně může začít. Kamaradka teď má stejný problém.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat