Nafouklé zvětšené břicho u kotěte, můžou to být játra?

Anonymní
7.10.20 20:48

Nafouklé zvětšené břicho u kotěte, játra

Zdravím,

máme 6týdenní kotě, které momentálně bere antibiotika, jelikož bylo nachlazené, tekl mu hnis z očí, má kašovitý průjem.. Jsme v polovině antibiotik a zjistila jsem, že kotě má hodně nafouklé bříško. Pohmatem zvětšené, tvrdé, jako by tam mělo nějaký míč v břiše, vůbec se mi to nelíbilo. Začala jsem se děsit, že je to FIP a i veteřinář to zmiňoval… nicméně kotě tam prý má trochu tekutiny, nějakou odebral a dělal test a na FIP to prý nevypadá… na sonu mi ukázal, že kotě má hlavně hodně zvětšená játra. Máme dobrat antibiotika a po víkendu přijít na kontrolu, tam by se to řešilo dál…

Kotě hezky jí, samo chodí na granule, maso, kouká, co by kde snědlo, chuť má… pije, i si hraje, zkoumá. Podle jídla, pití a hraní by vůbec nevypadalo, že mu něco je, až na to bříško, co jsem nahmatala, okem to moc vidět není, ale má tam opravdu takové vypouklé zvětšené bříško a prý tam má zvětšené ty játra.

Chtěla bych se zeptat, jestli s tím máte někdo nějaké zkušenosti? Co by to mohlo být a mohlo by nějak pomoct.

Děkuji moc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
194
7.10.20 21:17

Odčervené je? Nafouklé bříško bývá taky způsobené začervením..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.20 21:27

@Týnuška95 Odčervené pastou bylo.. pár dní před tím, než se mu to bříško takhle zvětšilo.

• Citovat
  • Nahlásit
16210
7.10.20 21:48

Řešíte to na veterině, kotě má léčbu, v pondělí máte jít na kontrolu - opravdu bych do toho netahala nějaké laické rady uživatelek emimina, které mohou nadělat víc škody než užitku
a i když to na FIP nyní nevypadá, může to FIP být, ale víc se dozvíš v pondělí na veterině, pokud by se kotě zhoršilo, určitě máte přijít okamžitě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
759
7.10.20 21:53

Mohlo by to souviset i s atb léčbou, má to vliv na mikroflóru ve střevě, i lidem se dávají probiotika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
7.10.20 21:59

No já se spíš divím, že máte kotě ve věku šest týdnů. V tomto věku má být ještě u mámy (https://cs.wikipedia.org/wiki/Kot%C4%9B).

Dala bych důvěru veterináři. Maximálně kdybys byla jo nervní, jeď ještě jednou třeba v pátek. Případně k nějakému expertovi na kočky. V Praze umím poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2345
7.10.20 22:07

6 týdnu… Chuďatko malé budu věřit že jste ho zachránila a maminku už nemělo protože jinak :poblion: zítra volat na veterinu může to mít ze stravy mělo by být krmeni ješte od kočky, může mít červy, může to být něco horšího… To tady nikdo nezjistime…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.20 22:15

@Anikaa02 Veterinář nám řekl, že v 6 týdnech se koťata někdy už odstavují, už nám kotě jí tuhou stravu a je s dalšími dvěma našimi kočkami, není samo. Ano, mohli jsme ho nechat s mámou odejít a nechat to na přírodě, ale podle veterináře by kotě s největší pravděpodobností zahynulo. Takhle je s námi a má šanci na nějakou léčbu.. je to divoké kotě, matku si neochočíme a bylo ve špatném stavu už ve chvíli, kdy ještě s matkou bylo.

• Citovat
  • Nahlásit
50469
7.10.20 22:51

Resila bych to na veterine. Zadne babske rady.

My takhle mame necely mesic doma kocici mimino. Zachranili jsme ho, aby taky nebyl dalsi toulavy bezdomovec. Kdyz ho muz donesl domu, tak kote melo odhadem 2 mesice. Drobecek maly do dlane dcery. Tento tyden s nim byl muz na kontrole a znovu ockovat. Prospiva nastesti hezky.
Jeho osud mel byt, ze bud ho utopi nebo pujde do sveta. Nechapu tyhle blbce lidi. Jak se nelidsky zbavuji kotat. Hovada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.20 22:58

@Kelsey Můžu se zeptat, čím ho krmíte? Takhle malé kotě, třeba těch 6 týdnů, co vlastně potřebuje, když už nemá tu matku? Určitě být v teple a pak dobré krmivo a mělo by to bez ní zvládnout? Veterinář říkal, že mu máme dávat jen granule, že by ho jiné věci mohly zatím dráždit a zhoršovat mu průjmy..

• Citovat
  • Nahlásit
16210
8.10.20 07:20
@Anonymní píše:
@Kelsey Můžu se zeptat, čím ho krmíte? Takhle malé kotě, třeba těch 6 týdnů, co vlastně potřebuje, když už nemá tu matku? Určitě být v teple a pak dobré krmivo a mělo by to bez ní zvládnout? Veterinář říkal, že mu máme dávat jen granule, že by ho jiné věci mohly zatím dráždit a zhoršovat mu průjmy..

já jsem na jaře zachránila podobné kotě, pokud veterinář řekl, že dávat pouze kotěcí granulky, tak dávej pouze kotěcí granulky a to minimálně RC nebo lepší,
až bude kotě zdravé, může naškrábané syrové hovězí nebo kuřecí maso, a až trochu povyroste, tak kotěcí kapsičky, v žádném případě kravské mléko, ale některé kočky mají rády a prospívá jim plnotučný tvaroh

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16210
8.10.20 07:22

@Anikaa02 já si pamatuji na zakladatelky jinou diskusi, ano tohle koťátko zachránila :palec:
a koťátko už odčervovali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1919
8.10.20 07:26

Koťátko je v péči, pod dohledem vet. Víc toho asi neuděláte. Vyvarovat ho stresu, držet v teple - držím palce. Dejte vědět. Maličká koťátka z divočiny…snad budete mít štěstí a zachráníte ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama