Nafouknuté bříško novorozence - bez bolesti?

Anonymní
25.9.21 02:34

Nafouknuté bříško novorozence - bez bolesti?

Potřebuji poradit. Mojí dcerce je aktuálně 14 dní a všimla jsem si, že má nafouknuté bříško.
Vím, že může mít novorozeneckou koliku, ale zatím se v tom vůbec nevyznám. :nevim:
Hlavně mě udivuje to že nevypadá, že by jí to bolelo. Prdíky odcházejí - slyším když jí nosím.
Jediné si všímám, že už celý den nekakala. Což ale může být, ne? Když jí vybalím z plinky vypadá že tlačí. Třeba i prdne, ale hovínko nikde. Pediatrička mi minule říkala, že je normální i víckrát denně ale i třeba jednou za 10 dní. Tak bych to vlastně vůbec neřešila, kdyby mi to bříško nepřišlo najednou tak veliké. :zed:

Budu ráda když napíšete vaše zkušenosti. Potřebuji jen trochu uklidnit. :srdce: to víte první miminko :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
112
25.9.21 07:01

No bříško může vypadat veliké i po napapání prostě jak se roztáhne ten žaludek. A pokud kojíš, tak opravdu nemusí kakat i 10 dní. MM je lehce a bezzbytkově stravitelné. Pokud prdí a nic nebolí, tak si nedělej starosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1974
25.9.21 07:40

Takhle to brisko vypada (podle me) dost nafoukle. Jak dlouho to uz ma? A videl to pediatr? Ja bych to urcite zminila vyslivne na prohlidce, s miminem tam jsi porad. Jako he to muj osobni pocit, mam dve deti, a to brusko mne proste prijde hodne nafoukle. Muze samozrejme zkreslovat ta fotka, ale fakt bych na to pediatra upozornila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
25.9.21 11:29

Náš malej to měl úplně stejně, byla to diastáza a pomohla jen rehabilitace. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat