"nafouknutý/zvětšený" podbřišek u dítěte.

Anonymní
11.9.21 22:56

"nafouknutý/zvětšený" podbřišek u dítěte.

Ahoj, jdu si pro radu. Syn, 16 měsíců, je už dva dny se 40 teplotou, tu mu srazime nurofenem, ale ve chvíli kdy mu ho nedáme, má hned opět 40°. Byli jsme na pohotovosti odpoledne, prý jsou to zuby, tomu bych i věřila, ale syn má nafouknutý podbřišek, nechce si na něj nechat ani sahnout, tvrdé břicho, celý den hystericky pláče, nejí, nepije, nespí, vyvrací oči, třepe se. Na pohotovosti napsal do papíru, že má břicho měkké, ale ani na něj nesáhl. Nikdy jsem tohle u dětí jako příznak růstu zubů nezažila. Nevíte, co by to mohlo být?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
11.9.21 22:59

Dodám, že už má úplně červený zadek z toho jak z těch čípku pouští do plenky. Takže i to už je problém mu čípek vůbec zavést. Jak dlouho může vlastně takhle být a dávat čípky?

• Citovat
  • Nahlásit
25458
11.9.21 23:02

Jeďte znovu na pohotovost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.9.21 23:07

@stinga Volala jsem tam ted. Vše jim řekla. Opět opakují, že dávat čípky a, že musíme prý vydržet. Já byla vždy u růstu zvykla, že dítě slintalo, malej vůbec neslintá, nic nestrka do pusy, nepřijde mi, že mu rostou zuby, ale nevím…jediný mě napadla pohotovost v jiném městě, je to sice 100km, ale snad tam by pomohli…jen nevím jestli ho mám tahat takový kus. Vlastně nevím co mám dělat. Připadám si jak hysterická matka, ale prostě mi něco říká, že není ok.

• Citovat
  • Nahlásit
25458
11.9.21 23:11
@Anonymní píše:
@stinga Volala jsem tam ted. Vše jim řekla. Opět opakují, že dávat čípky a, že musíme prý vydržet. Já byla vždy u růstu zvykla, že dítě slintalo, malej vůbec neslintá, nic nestrka do pusy, nepřijde mi, že mu rostou zuby, ale nevím…jediný mě napadla pohotovost v jiném městě, je to sice 100km, ale snad tam by pomohli…jen nevím jestli ho mám tahat takový kus. Vlastně nevím co mám dělat. Připadám si jak hysterická matka, ale prostě mi něco říká, že není ok.

neměla jsi volat, měli jste tam jet - jak píšeš ty příznaky, tak mi to připadá právě také divné, 100 km je moc - není něco blíž? a má tě tam kdo zavézt, nebo musíš jet ty sama?

• no ještě mně napadá, jeďte na vaši pohotovost a buď trošku hysterická, odmítnout ošetření snad nemohou
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5287
11.9.21 23:37
@Anonymní píše:
Dodám, že už má úplně červený zadek z toho jak z těch čípku pouští do plenky. Takže i to už je problém mu čípek vůbec zavést. Jak dlouho může vlastně takhle být a dávat čípky?

Volej 155. Batole v takovej stavu, kdy ti 2 dny nepije, nejí, má velmi vysoké horečky, nejspíš i febrilní křeče a do toho to břicho… na nic nečekej a volej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4208
11.9.21 23:47

Také bych jela. Dej na svůj instinkt.

Kdyby ti „chtěli nadávat“, tak se zmin o e-mailu k vedení nemocníce a poznamenej si jména… Jsou tam pro nas a člověk, aby se bál využít jejich služby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.21 00:40

@stinga @Ms.Ragdoll @Mallorka Holky, tak jsem jela opět do stejné nemocnice. Byl tam stejný lékař jak odpoledne. Bohužel, opět poslání domu. To, že není a nepije je při horečkách normální, průjem má z čípku. Dál podávat čípky. Tak uvidíme zítra, kdyžtak ráno pojedu do Olm. To je nejbližší nemocnice.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.21 00:45

@Mallorka No, je to blbý, nemám zdravotnické vzdělání, těžko se hádat s lékařem jen na základě instinktu, ale prostě vím, že tohle není od zubů. Jenže co mám dělat, úplně vím, že jak jsme tam.ted jeli podruhé, že jsem v jejich očích hysterická matka. Asi ano. Protože když přijdu do ordinace a tam mi doktor bez jakéhokoliv vyšetření řekne, že mu rostou zuby a nashledanou, tak to mi prostě normální nepřijde. Syn bude v pořádku, tomu věřím. Ale jsem z toho zdravotnictví opravdu smutná. Za osm let jsem byla pouze 2× rodit, a v těhotenství na prohlídky jinak jsem lékaře nepotřebovala, děti (tuk, tuk) do dnešního dne také ne, kromě preventivek a očkování, nejsme žádná rodinu „hypochondru“, ale přijde mi, že tak na nás dnes koukali.

• Citovat
  • Nahlásit
1678
12.9.21 08:49

Já zdravotnické vzdělání mám, dítěti v takovém stavu bych volala 155. Nás na fakultě teda učili, že teplota kolem zubů je mýtus, že to spolu prostě nesouvisí, že nemá jak. Tak nevím. :nevim: Já sama zatím s tímhle zkušenosti nemám, dceři rostou zuby bez teplot. Ale že tě lékař odmítá, když dítě má křeče a tvrdé břicho, je na stížnost. Vím, že píšu asi pozdě, ale ještě je varianta zavolat vaší praktické, ať dojede a vyšetří. Každopádně držím palce, ať to dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4430
12.9.21 12:06

Jak ste dopadli? Sli ste na tu druhu pohotovost? A takto veljemu diteti by som davala sirup nie cipky hlavne ked ma z toho prujem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 13:24

@Basha3 V pondělí jsme šli k naší pediatricce, zatím problémy přetrvávají, dnes jsme tam nesli moc. Vidí to na šestou nemoc. Čípky jsme dávali pá, so a právě jak měl prujem jsme přestali a dávali jen sirupy. Včera jsem ho přebalovala 18×, paní doktorka mi to ani nevěřila. Tak snad mu bude lépe.

• Citovat
  • Nahlásit
25458
14.9.21 13:59

No chudák malá, snad už se to začne lepšit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4430
14.9.21 14:07

U nas zazracne na prujem funguje Enterol. Skuste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat