Nafukovací bazén - co dokoupit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
yourlady
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 03.07.13 11:54
Nafukovací bazén-co dokoupit?

Ahopj lidi, koupila jsem dětem nafukiovací bazén, 262×175 cm, tento http://www.eproton.cz/…/324207.html
Předpokládám, že sluníčko tak velký objem vody nenahřeje, co myslíte? Je k něčemu solární plachta? Co ještě musím dokoupit-chlorové tablety? Je k nim třeba plovák nebo se rozpustí jen tak? Chci dávat co nejméně chemie. Budu vděčná za všechny vaše zkušenosti, nemám s bazénem zkušenost. Děkuji :* :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
zanetka2712
Echt Kelišová 8286 příspěvků 03.07.13 11:56

Myslím ýe na takový bzén plachtu mít nemusíš, sluníčko to nahřeje, my máme velký na 6m3 a nahřeje to sluníčko a dávám jen savo

Princess-ka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.13 11:57

Tenhle mají sousedi, nahřeje to sluníčko ;)Náš stavěci nahřeje slunce sice ne tak moc, ale aspon trochu

tiffany
Extra třída :D 12272 příspěvků 03.07.13 12:03

Přidám se k dotazu. Zajímá mě chemie. Byla jsem proti bazénu (malá je atopik) ale chlap jednoho dne přitáhl bazén. Poradíte, jak dávat co nejméně chemie a jakou a přesto udržet vodu čistou?

mimčo1
Kecalka 123 příspěvků 03.07.13 12:09

My máme velkej bazén a sluníčko to nahřeje :)

VelitelkaRoty
Kecalka 216 příspěvků 03.07.13 12:09
@kolozubka píše:
Přidám se k dotazu. Zajímá mě chemie. Byla jsem proti bazénu (malá je atopik) ale chlap jednoho dne přitáhl bazén. Poradíte, jak dávat co nejméně chemie a jakou a přesto udržet vodu čistou?

To bude asi problém :? Zatím jsem neviděla nic, co by udrželo vodu nezakalenou a bylo to bez chemie :,(

Gina108
Generální žvanilka 23861 příspěvků 03.07.13 12:20

Jestli chceš dávat chlorové tablety, tak určitě s plovákem, jinak ti to vyžere barvu v bazénku jako nám (dětičky vyklopily z plováku :cert: ). Máš k tomu i filtraci? My to počítali a to Savo originál při správném dávkování by nás vyšlo dráž než tablety. No přítel se v tom vyžívá :roll: nakoupil si jakýsi měřák pH, tablety 6v1, vysavač na dno a stěny, filtraci pískovou, neb kartušová je přece shit, že :roll: síťku na lovení broučků :mrgreen: plachtu na zakrytí a dokonce solární panel na ohřev vody :mrgreen: Přitom bazén nemáme o moc větší než ty - máme kulatý 70 cm na výšku a průměr 3 m.
Takže tohle musíš pořídit, když se ti bazén stane vášní :mrgreen: jinak myslím, že by stačily ty tablety s plovákem a tutově se ohřeje sám od sluníčka v parných dnech. Ten náš „ohřev“ je už jenom frajeřinka.

Gina108
Generální žvanilka 23861 příspěvků 03.07.13 12:23
@kolozubka píše:

Sousedi maj ve velkém bazénu slanou vodu, také prý kvůli alergii. Nevyznám se v tom, je to úplně jiný způsob udržování vody, je na to asi i jiná filtrace než u chlorované vody, tak zapátrej po tomto. ;)

Delfínek.W
Kecalka 308 příspěvků 03.07.13 12:29

Holky taky přidám dotaz to savo do bazénu je nejaké spešl nebo obyč savo? Díky

zanetka2712
Echt Kelišová 8286 příspěvků 03.07.13 12:36

Savo original dáváme my, vzadu je i dávkování přímo na bazeny ;)

PetraJ
Kelišová 6957 příspěvků 03.07.13 12:39

Zakladatelko, tenhle bazén (i když teda ještě o trochu větší) jsme měli asi tři roky. Chemii jsme tam žádnou nedávali. Voda vydržela čistá asi čtyři dny, pak se musela vylít. Nijak nám to nevadilo, ono to pěkný počasí většinou ani dýl nevydrželo. Takže bazén jsme napouštěli jen když bylo hezky.

Teď máme velkej, s tím nafukovacím kruhem, průměr 4,5 metru, holky se koupaly akorát před dvouma týdnama, jak bylo hezky, ale udržovat ho a filtrovat musíme pořád.

Jinak existuje chemie do dětských bazénků - http://www.virive-bazeny.cz/…ny-50ml.html (tohle má být dokonce bez chloru)

Michelle777
Kecalka 116 příspěvků 03.07.13 12:43

@Kaja-kaja Ano, bazén nahřeje sluníčko :)

tiffany
Extra třída :D 12272 příspěvků 03.07.13 12:45
@VelitelkaRoty píše:
To bude asi problém :? Zatím jsem neviděla nic, co by udrželo vodu nezakalenou a bylo to bez chemie :,(

Právě proto jsem byla proti bazénu :?

tiffany
Extra třída :D 12272 příspěvků 03.07.13 12:48
@Gina108 píše:
Sousedi maj ve velkém bazénu slanou vodu, také prý kvůli alergii. Nevyznám se v tom, je to úplně jiný způsob udržování vody, je na to asi i jiná filtrace než u chlorované vody, tak zapátrej po tomto. ;)

Díky za tip, mrknu po tom. :palec:

yourlady
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 03.07.13 12:51
@PetraJ píše:
Zakladatelko, tenhle bazén (i když teda ještě o trochu větší) jsme měli asi tři roky. Chemii jsme tam žádnou nedávali. Voda vydržela čistá asi čtyři dny, pak se musela vylít. Nijak nám to nevadilo, ono to pěkný počasí většinou ani dýl nevydrželo. Takže bazén jsme napouštěli jen když bylo hezky.

Teď máme velkej, s tím nafukovacím kruhem, průměr 4,5 metru, holky se koupaly akorát před dvouma týdnama, jak bylo hezky, ale udržovat ho a filtrovat musíme pořád.

Jinak existuje chemie do dětských bazénků - http://www.virive-bazeny.cz/…ny-50ml.html (tohle má být dokonce bez chloru)

dik, a mas sama zkusenost s chemii do detskych bazenku?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama