Náhlá vyrážka všude po těle 2letého

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 19:43
Náhlá vyrážka všude po těle - co to je?

Mám chlapečka 2 a čtvrt roku, v noci na dnešek byla nezvykle divoká noc, kdy nemohl usnout, furt pil, furt nemohl usnout, občas si drbal dlaně a prostě nevěděl coby. Přišel mi v noci i horký po tělíčku, ale po změření měl normálně 37. Chodí přes den do soukromé školky, i učitelce přes den přišel teplý, 2× ho měřila, ale vždy jen 37 stupnů. Odpoledne jsem si všimla, že má boláčky na dlaních, chodidlech, tvářích, okolo pusy, jakmile si vezme cokoliv dráždivějšího do pusy (rajče, mandarinku), hned říká, že ho to pálí - na to nikdy nebyl náchylný, asi jakoby na tvářích zevnitř no a hlavně brutálně osypaný zadek. Není to opruzenina, už je bez plenek, co to proboha je? Hodně na zadečku, i směrem k zádům, trochu v podkolenních jamkách, není to jako klasická vyrážka krupička, spíš boláčky. Mátě někdo jakýkoliv tip, co by to mohlo být? Nejsem si vědoma, že by mohl být na něc alergický, neštovice vypadají jinak, nějaká kožní nemoc? Z čeho? Je pravda, že před 3 dny začal používat nové mýdlo, ale dyť ho to pálí i v puse? No jsem z toho hyn, asi nás zítra doktor nemine. Co mám dát? Mám možná fenistilové kapky, nějaký krém na opruzeniny… anonymita z důvodu fotek, snažila jsem se je oříznout, ale aby zároveň bylo to důležité vidět. Díky za kažou radu

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janafugi
Ukecaná baba ;) 1781 příspěvků 25.09.14 19:46

Ahoj syn si minulý týden ze školky přinesl nemoc ruka, noha, pusa. Vypadá to stejně jen na zadečku nic. Zkus pohledat na internetu. Nejdřív to svědí, pak bolí, tvoří se takové puchýřky pod kůži. Odezní to samo, neléčí se to, ale je to vysoce nakažlivé. Nákaza je vzduchem i dotykem. Chytla jsem to od něj i já. Začíná to právě teplotou.

nonina
Závislačka 4102 příspěvků 25.09.14 19:52

http://www.priznaky-projevy.cz/…evy-symptomy

Vidím, že jsem druhá, oho to napadlo. Tak aspoň vkládám odkaz.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 20:01

Díky za tip… ale nejvíce je to okolo toho zadečku jak rekta, tak normálně na půlkách. Ploskách nožiček má na každé asi 2 takové jakoby bradavice, prostě jakoby puchýřky pod kůží, na dlaničkách více puchýřků, ale co ten zadek. Jo v lékárničce jsem našla ZODAC, tím nic nezkazím ne?

Janafugi
Ukecaná baba ;) 1781 příspěvků 25.09.14 20:05
@Anonymní píše:
Díky za tip… ale nejvíce je to okolo toho zadečku jak rekta, tak normálně na půlkách. Ploskách nožiček má na každé asi 2 takové jakoby bradavice, prostě jakoby puchýřky pod kůží, na dlaničkách více puchýřků, ale co ten zadek. Jo v lékárničce jsem našla ZODAC, tím nic nezkazím ne?

svědí ho to? Namazala bych to fenistil gelem, vnitřek pusy můžeš potřít cal gelem. Určitě něco na zklidnění. Zítra zkus jít na kožní a uvidíš. Ale tipla bych to na to viz. výše. Hodně to teď řádilo.

Arumba
Závislačka 3898 příspěvků 25.09.14 20:38

Ruka noha pusa měla dcera i já a byly to. spíš puchyrky. Když to má i na zadečku a podle fotky v podstatě po celé délce nohou… No nevím, ale podle mě to ono není. Než půjdeš k dr, tak si tam zavolej a domluv se ze pockáš na chodbě, většina těhlech nemoci je silně infekční

seliluc
Echt Kelišová 8417 příspěvků 25.09.14 20:40

To jsme meli pred 3 tydny, je to ruce, nohy, usta. Oba kluci to meli i na zadecku. Jo a je to hodne infekcni a dlouho. Jinak pro nas byli nejhorsi prvni 3 dny, paknuz jakoby jim nic nebylo. Ale infekcni byli stale.
Zodac jsme davali taky, dokonce 10 kapek 2× denne

zupe
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 25.09.14 20:55

Jo taky to mame, maly i ja, nevim, jak to muze vydrzet, ja mam vseho vsudy asi deset bolacku a jsem protivna, nemuzu chodit a UMIRAM:-) Mysleli jsme nestovice, ale ted jsme to prediagnostikovali na tohle. Maly to ma taky na zadecku, pak ruce nohy oblicej, trochu v puse, ale ne moc. Nic to neni, ale je to strasny…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 12:32

Měly jste pravdu holky, je to ta sviňa ruka-noha-pusa (u nás teda i krk, kolena, masakrálně zadek a tváře a okolí rtů). Akorát teda léčba veškerá žádná. Doktorka mi doporučila Virasoothe, takový patlavý gel aspoň a zmírnění svědění. Hrozně ho svědí ručičky. Tak uvidíme, ještě říkala, že se vyhýbat dráždivému kyselému jídlu a případně srážet horečku a jinak to nechat vyloupat a zaschnout, že jsou to takové poloviční neštovice :zed:

Min 7-10 dní nemůže do školky. Máte ještě nějaké tipy na zmírnění projevů, rychlejší léčbu a nesvědění? Děkuji

Arumba
Závislačka 3898 příspěvků 26.09.14 12:43

Jakékoliv antihistaminikum.
Asi už to teda nějak zmutovalo, my jsme to měly loni a u nás i u všech v okolí se to vyskytovalo opravdu jen na místech dle názvu - ruka, noha, pusa

zupe
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 26.09.14 12:50

Maly dostal fenistil kapky, a paradoxne mam pocit, ze mu to pomaha, protoze vcera vecer jsme mu je nedali a dneska uz se rano skrabal (predtim vubec). Jo navic mu teda moc chutnaj…
Ja s tim byla dneska u dr se sebou a ta o to msamozrejme nikdy neslysela. Jediny kdo o tom slysel byla moje kozarka, ta me ale prave poslala za tou praktickou. JSem tehotna, tak se prehnane bojim, vim, ze tohle by b´melo byt bezpecne, ale kdyz si to diagnostikuju podle clanku na internetu (a nase dr o tom nikdy neslysely) neni to moc uklidnujici…

Arumba
Závislačka 3898 příspěvků 26.09.14 14:42

@zupe můj dr mi dal tenkrát atb že mám anginu, ale ono se to tak v tom krku fakt projevovalo

zupe
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 26.09.14 14:45

Me dr do krku koukala a nic nerikala, trochu me poboliva, ale vazne minimalne…

Arumba
Závislačka 3898 příspěvků 26.09.14 14:58

@zupe já jsem měla vysokou horečku, hodně mě bolelo v.krku a za dva dny vyrazka. Dcera měla mnohem mírnější průběh

zupe
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 26.09.14 15:23

To je strasny, co? A to se rekne detska nemoc, na dospeleho se prenasi jen vyjimecne…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >