Nahlášení na OSPOD- co dál?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.10.21 21:41

Nahlášení na OSPOD- co dál?

Dobrý večer, zakládám diskuzi anonymně tak snad nebude vadit. Za špatné zvolení kategorie se také omlouvám, ale nevím kam jinam vložit.
Máme sousedy je to pár ve věku cca 30-40 let a mají 3 letou holčičku. Od pohledu je holčička zanedbaná. Chodí každý den ve stejném oblečení, špinavá a místo vlásku má pomalu dredy. ve 3 letech nemluví, chápu že každé dítě je jiné, ale ona umí opravdu pouze skřeky. Rodiče jsou alkoholici. Pár metrů vedle máme hospodu a celé léto jsem je vídala sedat venku na zahrádce a holčička jim spala na lavičce klidně i v 1 ráno. Bydlíme v podstatě hned vedle nich, bydlíme zde krátce, ale toho, že pěstují marihuanu si nejde nevšimnout. Pach se opravdu šíří i k nám. Věčně se u nich pořádají nějaké oslavy, kdy se asi malé nikdo nevěnuje, jsou venku a ona chudinka křičí zevnitř úplně hystericky až do noci. Často jim odejde i ze zahrady, třeba včera jsem ji vedla ze silnice domů, protože chodila po cestě a naháněla kocoura. Rodiče mi na to řekli jen to, že proč by si nemohla hrát, že auta tam mají ceduli, která na děti upozorňuje. Cesta kolem je fakt špatně řešena, jsou zde samé esíčka a zatáčky, takže malé dítě jde opravdu lehce přehlédnout…jednou přes léto jsme šli s manželem do místní hospody na kofolu, u hospody je i fotbalové hřiště, tak jsme šli zároveň kouknout i na zápas, po zápase měla být nějaká akce, tak jsme šli kolem půl 8 domů, protože sami máme malé děti. sousedé tam byli i s holčičkou a kolem 7 ji odvedli domu..chvili předtím, než jsme šli i my. Manžel šel kolem 9 ještě vyvenčit psa a říkal, že v hospodě sedí oba bez malé. Shodli jsme se, že asi mají hlídání. Kolem půl noci nás vzbudil šílený křik přes léto spíme s otevřenými okny a fakt to nešlo neslyšet. Slyšeli jsme pláč dítěte, který nepřestával a podle zvuku jsme slyšeli, že jde z venku a z okna jsem viděla holčičku samoz na cestě před jejich domem.. šla jsem za ní, byla úplná fialová z toho, jak brečela. Tak nějak jsem usoudila, že byla doma sama a šla jsem ji odvézt rodičům, ale dostala jsem od nich vynadano, že se mám starat o své děti a ne o jejich. Společně s další sousedkou jsme kontaktovali OSPOD, ale výsledek byl, že v rodině je vše v pořádku. Jak teda postupovat dál? žijeme vedle nich a takto si opravdu rodinu, ve které je vše v pořádku nepředstavuji..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26941
24.10.21 21:55

Asi bych počkala na další incident a opět kontaktovala OSPOD.
Popřípadě bych volala rovnou policii, pokud by se dítě evidentně pohybovala venku samo bez dozoru nebo bych měla důvodně podezření, že je doma samo.

Holčička asi nechodí do školky, že? Tam by šlo taky zatlačit nějak synchronizovane, pokud do stejně instituce chodí třeba tvoje děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
24.10.21 21:57

Pri podobnych incidentech bych volala policii…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11946
24.10.21 21:59

Volala bych policii už dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
751
24.10.21 22:02

Někteří lidé by neměli mít děti… Chudák malá, měla's zavolat PČR, dítě samo venku večer, to by se řešilo hned

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2460
24.10.21 22:06

Už dávno jste měli volat policii, ta by kontaktovala OSPOD a ten by to musel řešit rychleji než to řeší po kontaktu s vámi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
751
24.10.21 22:17

Jak mě tohle dokáže nasr.. lidé, co se roky snaží a dali by za dítě cokoliv, tak je nemají, a takovýhle… nechají ho samotné doma a jdou chlastat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 22:19

Děkuji, o policii jsme také uvažovali, ale ten OSPOD nám přišel lepší, když se přímo tímto zabývá. Hold asi fakt ne, když je podle nich vše v pořádku. Příště zkusíme tu policii

• Citovat
  • Nahlásit
1069
24.10.21 22:19

Hlavně Policie na to sepíše Úřední záznam a OSPOD už má něco v ruce. Takhle OSPOD provedou kontrolu, holka má postel, jídlo a je zrovna vykoupaná a nemají nic….Teď si nejsem jistá, jestli dokonce nemusí OSPOD tuto návštěvu dát vědět dopředu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
24.10.21 22:23
@Anonymní píše:
Děkuji, o policii jsme také uvažovali, ale ten OSPOD nám přišel lepší, když se přímo tímto zabývá. Hold asi fakt ne, když je podle nich vše v pořádku. Příště zkusíme tu policii

Proč příště?? Promiň, ale když už jsi takhle zainteresovaná, jednej rychleji! Holčička jak vidno trpí každý den :cert: :srdce: Ach jo, chudinka malá! Zkus vše možné co nejdřív!! A díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 22:23

@Petája dopředu? Jaký to pak má význam? :think: Přece každá rodina i ta nejméně funkční se dokáže připravit, když to vlastně ví.

• Citovat
  • Nahlásit
261
24.10.21 22:25
@Anonymní píše:

Aha, dočítám, už jsi kontaktovala..Omlouvám se.. Ach jo, snad ji někdo pomůže :srdce: :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8922
24.10.21 22:27

Pokud jsi ji našla venku v noci a byla to bez rodičů měla jsi volat policii.. 8o to jediné bylo správné řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 22:27

@Vanda 2 policii jsem nekomtakovala, kontaktovali jsme pouze OSPOD, protože nám v tomto přišelo lepší, řešit to přímo před ně, než přes policii.. ale podle OSPODU je vše v pořádku

• Citovat
  • Nahlásit
8922
24.10.21 22:29
@Anonymní píše:
@Vanda 2 policii jsem nekomtakovala, kontaktovali jsme pouze OSPOD, protože nám v tomto přišelo lepší, řešit to přímo před ně, než přes policii.. ale podle OSPODU je vše v pořádku

Proč vám to přišlo lepší? Jak vidíš ospod potřebuje a má nějaké možnosti přijde do bytu pokud má dítě postýlku věci atd ite nemá podlitiny mají doma jídlo je to v pořádku.. oni potřebují nějaký incident důkaz a na tom staví kdyby jsi když jsi našla venku samotnou zavolala policii mají záznam důkaz a je to jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat