Nahlášení na pojišťovnu po skončení pracovního poměru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.4.21 08:43

Nahlášení na pojišťovnu po skončení pracovního poměru

Ahojte, první nastíním situaci:
Pracovní poměr jsme se zaměstnavatelem ukončili dohodou po 3-leté rodičovské dovolené 6.4.
Rodičovský příspěvek mám nastavený do 4 let dítěte. Nechala jsem si ho jako rezervu, kdybych nemohla najít práci nebo mi malou nevzali do školky.
Můj plán byl dát od 1.3. dítě do školky, hledat si práci a ideálně od dubna nastoupit.
Bohužel covid mi do toho hodil vidle, takže jsem od 7.4. na úřadu práce.

Chci se zeptat, na pojišťovnu se mám nahlásit jako osoba pečující do 4 let dítěte nebo jako žadatel o práci? Jde mi o placení sociálního a započítání doby než najdu práci do důchodu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29709
15.4.21 08:48

Tak pokud jsi hlášená na UP, tak za tebe platí pojištění stát. Pojišťovně akorat oznam, ze jsi na tom pracaku. Ale jestli mas porad rodicak, tak nemusis ani to, dokud ho beres, tak ti porad pojištění platí stát z titulu toho rodicaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 09:35

Holky a jak je to, když by skončil pracovní poměr na dobu určitou při narozeném dítěti. Musí se to nějak hlásit při pobírání ještě mateřské? Nebo poté pobírání rodičáku?

• Citovat
  • Nahlásit
83628
15.4.21 10:14
@Anonymní píše:
Holky a jak je to, když by skončil pracovní poměr na dobu určitou při narozeném dítěti. Musí se to nějak hlásit při pobírání ještě mateřské? Nebo poté pobírání rodičáku?

Měla bys na zdravotní pojišťovnu nahlásit, že bereš PPM a pak i rodičák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 11:56

Já volala na pojišťovnu a že musím každou změnu hlásit do 8 dnů. A chtěla po mě potvrzení od úřadu práce, že jsem ukončila rodičovskou dovolenou. Ale vždyť s tím nemá úřad práce nic společného… To jsem si domlouvala se zaměstnavatelem.

• Citovat
  • Nahlásit
83628
15.4.21 13:40

Ze mas ukonceny rodicovsky prispevek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29709
15.4.21 13:48
@Anonymní píše:
Já volala na pojišťovnu a že musím každou změnu hlásit do 8 dnů. A chtěla po mě potvrzení od úřadu práce, že jsem ukončila rodičovskou dovolenou. Ale vždyť s tím nemá úřad práce nic společného… To jsem si domlouvala se zaměstnavatelem.

Jestli porad beres rodicak, tak ti porad platí pojištění z toho. Až ve chvíli, kdy budeš mít v ruce papír, ze ti konci ten rodičovský příspěvek to jdi hlasit na pojišťovnu, takhle jedes porad dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28349
15.4.21 14:04
@Anonymní píše:

Domlouvala sis délku RD (dobu kdy nebudeš v práci), ale ne délku, po kterou budeš pobírat rodičovský příspěvek. Pojišťovna potřebuje vědět, kdo za tebe odvádí pojištění. Což je stát, když jsi příjemce rodičovského příspěvku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28349
15.4.21 14:05
@Anonymní píše:

Jo, já jsem hlásila všechno, i nástup a ukončení PPM, i začátek pobírání RP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9720
15.4.21 16:28
@Anonymní píše:

Asi nevěděla jaký je rozdíl mezi RD a RP. Sděl pojišťovně, že ti skončilo zaměstnání, pokud to tam nemají ještě zaevidované a dolož, že čerpáš rodičovský příspěvek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat