Nahlášení těhotenství kvůli nátlaku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.19 21:56
Nahlášení těhotenství kvůli nátlaku

Ahoj. Chci se spíše vypovídat, protože víc s tím už dělat nemůžu a ráda si na toto přečtu i nějaké názory. Před pár týdny jsem nastoupila na marodku kvůli jednomu zdravotnímu problému. Co mi je jsem zaměstnavateli neřekla, protože diagnózu znát nemusí a přeci jen jedná o soukromý údaj, který nemusím sdělovat a tohle se mi fakt cizímu člověku říkat nechtělo. Během této nemocenské jsem zjistila, že nás bude o jednoho víc a momentálně jsem ještě doma kvůli celodenním nevolnostem. Zjišťovala jsem si hned kdy to musím hlásit v práci a jelikož nedělám noční ani práce nijak těhotenství neohrožuje, tak to záleží na mém uvážení, takže jsem se rozhodla ještě pár týdnů počkat do prvního screeningu. Napsala jsem to jen pár příbuzným a známým. Jedna z těch známých je také zaměstnaná ve stejné firmě, ale z jiného oddělení a ta hned na mě spustila, že vedoucí to musí hned vědět, tak jsem odepsala, že ještě ne a hned, že se jim nelíbí, že nikdo neví proč jsem na nemocenské, že jsem neřekla co mi je a že mají pochybnosti o tom, že mi vůbec něco je když jsem neřekla důvod a že vypadám jako podvodník, kterému se nechce dělat a samé takové věci a že si s.ru sama pod sebe a nemusí to dopadnout dobře a že nadřízený musí vědět s čím se léčím a že o těhotenství musí vědět hned a ať si uvědomím, že mám podepsanou smlouvu a s ní i povinnosti kde mi žádná omluvenka jako ve škole stačit nebude. Nebudu to prodlužovat, nakonec jsem to prostě nevydržela a nadřízenému to oznámila. Takže vše úplně jinak, než jsem chtěla a co mě prostě od té chvíle žere a nemůžu myslet na nic jiného je pocit naprosté ztráty soukromí. Tohle je přeci moje intimní věc a i dle zákona nemám povinnost hlásit svůj zdravotní stav ani těhotenství hned po zjištění. Jako přeci po mě nikdo nemůže chtít, abych podávala hlášení o tom s čím se kde léčím. Jsem řadový zaměstnanec, kterých stejných má firma desítky, tudíž na mě nic důležitého nestojí. Kdy se do práce vrátím neodhadnu, záleží jak mi dopadne další vyšetření a co můj gynekolog a kdy přestanu zvracet. Už teď mi řekl, že mám v děloze hematomy a první těhotenství nebylo ve všem úplně v pohodě, brala jsem léky na udržení a pak jsem od cca 30 tt musela jenom ležet, protože jsem měla hodně zkrácený děložní čípek a hrozil mi předčasný porod a nakonec to skončilo akutní sekcí, tak nevím co pak můj gynekolog, to se dozvím na další kontrole kdy mě už čeká větší vyšetření a testy. Jenže se mi opravdu nechce hlásit průběh každého gynekologického vyšetření a celkově oznamovat průběh svého těhotenství a co mi je nebo není, je to přeci jen opravdu soukromé a po tomhle počítám s tím, že na mě budou tlačit, ať jim oznamuju snad i termíny a výsledky ultrazvuků… Jsem jenom přecitlivělá, nebo by vám to také vadilo? Jako jsem teď z toho fakt rozhozená, protože mám pocit, že snad proto, že jsem zaměstnaná nemám právo na žádné soukromí. Navíc na to s čím se léčím se předtím vyptával i nadřízený a dokonce mě byl zkontrolovat doma. Asi aby viděl, jak vypadám nebo co mi je nebo nevím.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19967 příspěvků 27.04.19 22:00

„Napsala jsem to jen pár příbuzným a známým“. Co nechápu, žes to napsala známým. Je to totéž, jako bys to pověsila na facebook. Pokud jsi tak háklivá na soukromí, měla sis to nechat hlavně pro sebe.

Kriss Tina
Extra třída :D 10156 příspěvků 27.04.19 22:01

Tak na kontrolu doma mají pravo, na to abys jim hlasila diagnózu ne. Jako těhotné ti nemůžou nic udělat, ani kdyby si říkali že se doma valíš, tak pokud nejsi ve zkusebce tak tě vyhodit nesmí a ty jim nemusíš nic říkat.

terien
Extra třída :D 11277 příspěvků 27.04.19 22:07

Že by tě byl zkontrolovat proto, že ti tu nemocenskou platí? Když to tak vadí, že to v práci ví, tak proč jsi to hned vypisovala lidem, kteří tam pracují? Diagnózu nikomu hlásit nemusíš, ale na druhou stranu chápu šéfa, že chce vědět co s tebou je a kdy přijdeš. Já to tedy hlásím úplně běžně že mám angínu a přijdu za týden nebo je to vážnější a budu doma min. měsíc, za mě je to slušnost dát vědět. Jestli ona se do tebe ta kolegyně nepustila proto, že tě mají v práci plné zuby :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.19 22:08

@hanka.br. tak těm, kterým jsem to napsala vím, že můžu věřit, takže u nich se nebojím. Akorát u ní jsem se bohužel nějak sekla. Vždycky jsme skvěle vycházely a najednou takový obrat, až jsem nechápala.

Aduš8
Závislačka 4473 příspěvků 27.04.19 22:09

Ty svým nadřízeným nic hlásit nemusíš, jediné, co je může zajímat, je termín další kontroly. Prostě bych slušně oznámila, že se o svém zdr. stavu nechci bavit a nazdar. A pro příště víš, že nemáš vše roztrubovat komukoliv, kdo ti není blízký.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 27.04.19 22:10

Jaj, ty jsi trubka. Neměla jsi to nikomu říkat až do screeningu, když tam máte tak „fajnové“ lidi. A známá je slepice. Do toho, že jsi těhotná je jim v práci kulový. Měla sis něco vymyslet, já si kvůli IVF vymýšlela hrozný blbosti a nikdo mě nepodezíral. :D Ono se totiž vždycky všichni ptají co ti je, kdy přijdeš, atd. To mi i přijde normální, taky jsem se vždycky ptala co komu je a jestli někdo ví, jak mu je a kdy přijde. To je takový normální lidský přístup, že se ostatní zajímají o nemocné. Teď hlavně, když tě nechají na neschopence a budeš mluvit s nadřízeným, tak se nenech do žádného poskytování informací tlačit. ;) Normálně řekni, že máš komplikace a zatím nepřijdeš a další kontrolu máš za měsíc. Čus bus autobus. Kdyby se vyptával víc, tak se o tom nechceš bavit. Jinak co si tam o tobě vykládají ti může být jedno, tím se netrap, ještě chvíli a pak ty lidi příští tři roky neuvidíš a třeba je neuvidíš už nikdy, jeden neví co bude za pár let. ;)

lachtanice86
Echt Kelišová 7871 příspěvků 27.04.19 22:14

Nevím proč si to říkala. Ať už známým nebo v práci, když víš že ze zákona si nemusela.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.19 22:15

Nemáš povinnost Tvému zaměstnavateli říkat ani důvod Tvé neschopnosti resp. není mu nic do Tvého zdravotního stavu pokud neznemožňuje výkon práce. Zasahování do soukromí to samozřejmě je, myslím, že na to je někde i nějaký judikát. Na známou bych se vyprdla, ta ať si povídá co chce, důležité je se domluvit se šéfem. Také jsem nechtěla těhotenství oznamovat před 1. screeningem a také jsem tak udělala no a od té doby po mě v práci šlapali jak mohli a jedna z vedoucích dokonce vymýšlela jak mě vyhodit (cizinka, neznalá českých zákonů). Takže jsem na začátku těhotenství měla v práci velké stresy. Doufám, že ona jednou zažije to samé, pokud se jí tedy někdy vůbec podaří otěhotnět.

P4ja
Echt Kelišová 9096 příspěvků 27.04.19 22:20

Nechápu, když nechceš, aby se to nedozvěděli v práci, pak to lidem odtud neříkej. A jinak šéfovi stačí říct termín další kontroly a víc ne. Nechápu proč jsi za ním letěla. Ale teď už je to jedno. Dál bych nic neříkala, jen termíny kontrol.

Michelle_M
Závislačka 2609 příspěvků 27.04.19 22:25

No tak to by mě štvalo a hodně. Ale bohužel můžeš být naštvaná akorát na sebe, neměla ses do toho nechat natlačit a předně - když už to takto brzo někde říkat, tak fakt nejužší rodině - mamka, sestra… ne nějakým známým, navíc z práce, kde to chceš utajit, to bylo fakt… nechytré :nevim: Teď už to je asi jedno, na kontroly holt chodit budeš, jak bude potřeba a ohledně svého zdravotního stavu bych všechny přehnaně aktivní odkázala do patřičných mezí, však co ti můžou… :nevim: Na druhou stranu zase není nenormální, že se zaměstnavatel zajímá, kdy se budeš moct vrátit a jak to vlastně bude, jestli jsi původně dělala ofuky i s rámcovým sdělením, kdy výhledově přijdeš, tak to asi v práci vzbudilo podezření a v dnešní době, kdy jde těhotná kolikrát s mokrým testem na neschopenku bezdůvodně, to prostě nepůsobí dobře, v tom má ta „uvědomělá známá“ trochu pravdu :nevim:

Kacenka.k8
Stálice 65 příspěvků 27.04.19 22:30

Trochu OT, ale mam doraz: kdyz jsem pracovala v byvale praci, tak jsem pokazde musela od doktora donest razitko, cimz padem bylo jasne u jakeho doktora jsem byla. Tak by me zajimalo jak se tohle resi v pripade IVF, pokud nechci aby se o tom v praci dozvedeli. Brat si na doktora dovolenou nechci, to mi prijde zbytecne, kdyz mam na doktora ze zakona narok… chapu, ze muj zdravotni stav je moje soukroma vec, ale jak to udelat, aby i v praci byli spokojeni a verili mi, ze jsem skutecne u doktora byla?? :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.19 22:36

@Kacenka.k8 na razítku není přeci přímo, že se jedná o IVF, ale o gynekologickou kliniku, tak prostě říct gynekologické problémy, ale ani to by zaměstnavatel neměl vědět. Propustka by se měla dávat jen mzdové účetní a ta má mlčenlivost, pokud se to dostane dál, bylo by to napadnutelné, ale je otázka, zda to k něčemu bude…

Janli
Echt Kelišová 8470 příspěvků 27.04.19 22:54

@Kacenka.k8 Já jsem řekla, že mám endometriózu a čeká mě řada vyšetření a nejspíš operace. Odběry krve v průběhu cyklu, aby se zjistilo, jak se to vyvíjí a ultrazvuky. Tím jsem měla zajištěno, že nikdo nepátral po tom, proč chodím ke gynekologovi. Měla jsem tím krytý odběr vajíček i transfer. Pak jsem jen nahlásila, že prozatím zůstávám na neschopence a těhotenství jsem oznámila až ve čtvrtém měsíci. Pracovala jsem v hrozným babinci a neměla jsem chuť padesátkrát dokola všechno vysvětlovat, nedejbože, kdyby se nezadařilo…

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 28.04.19 00:00

@Kacenka.k8 Já si brala neschopenku jen na odběr vajíček na jeden den a na transfer a dva týdny po něm. Jinak jsem se objednávala na pozdní odpolední hodiny do CAR, nebo jsem manipulovala s hodinama v práci a tvrdila jsem, že kvůli škole, problémy s podnájmem, musím to vyřešit a různý blbiny co mě zrovna napadly. :lol: Na OPU jsem si brala jeden den dovku a tvrdila jsem, že jdu na větší vyšetření kvůli cystám na vaječníkách. Šéf byl chlap, tak se víc nevyptával. A na trafer mi ty cysty odstraňovali. Omlouvám se všem, kdo opravdu cysty mají. Nic lepšího mě nenapadlo. Endometrióza je teda lepší. Vtipný je, že i když jsem pak oznámila že jsem těhotná, tak někteří přemýšleli jestli jsem byla těhotná už v době toho odstraňování cyst. :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama