Náhlé časté buzení u tříměsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zjm
Nováček 11.11.14 09:14
náhlé časté buzení u tříapůlměsíčního miminka

Ahoj holky, potřebovala bych poradit ohledně nočního buzení u svého syna. Od narození je to nespavec, spí 10-12 hodin denně, snažila jsem se to všelijak zlomit, ale nepomohlo to, smířila jsem se s tím, že mu to stačí, většinou má dobrou náladu, obecně bych řekla, že je to spokojené ale velmi živé dítě. Až donedávna spal po kouskách 2-3 hodiny přes den a v noci zbytek s tím, že kolem 9 večer usínal a vydržel spát 5-6 hodin v kuse, pak jsem kojila (pije dlouho…i hodinu) a znovu se vzbudil po 2-3 hodinách. Asi před týdnem došlo ke zvratu, začal se budit po 1,5 h - 2h s hrozným řevem, vůbec nešel utišit. Jediné, co pomohlo, bylo kojit - stačilo mu i 15 minut a to ho uklidnilo, ale myslím, že ho o to více bolelo břicho, protože prděl, svíjel se kopal nožičkami. Dnes se od 3 rána budil snad co půl hodiny. Přes den kojím co 2,5 - 3h, zatím nedávám žádné příkrmy, přibírá dobře. Říkám si, že když přes den vydrží bez problému 3 hodiny bez mlíka, v noci by měl taky…? Nebo myslíte, že kojit tak často, jak si řekne? Vím, že asi neexistuje oficiální rada, jak se vrátit do starých kolejí, ale budu moc ráda za Vaše názory, rady a zkušenosti…Zuzka

Příspěvek upraven 11.11.14 v 09:37

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
barca93
Ukecaná baba ;) 2355 příspěvků 11.11.14 09:22

A neni to rustovy sprut?

LindaPraha
Extra třída :D 14745 příspěvků 11.11.14 09:24

To bude spurt, byva ve 3.mesici. Ja si ho uzila ve 3.tydnu

zjm
Nováček 11.11.14 09:26

Ještě abych byla přesná, je mu 3 a půl měsíce (narozen na konci července)

Idril
Závislačka 2993 příspěvků 11.11.14 09:44

To bude asi sprut, ale malá mi tohle dělá zhruba jednou za měsíc, a vypozorovala jsem, že vždy tři-čtyři dny kdy je úplněk :cert: bych nečekala, že bude takhle působit

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 11.11.14 09:52

@zjm spurt.. máme čerstě za sebou, vstával co hodinu, měla jsem toho fakt dost :nevim:

baibr
Stálice 70 příspěvků 11.11.14 09:53

No spur je když vám nechce pít odtahuje se od prsa a pláče. To máme my cca co měsíc. A trvá to tak 4 dny. Zakladatelka nepíše, že jí nechce pít. Tohle bych spíše připisovala bolení bříška. Vyzkoušela bych třeba nějaké laktobacilky ty nám pomohli.

barca93
Ukecaná baba ;) 2355 příspěvků 11.11.14 10:06

@baibr To neni pravda, ze nechce pit. Prave naopak pije casteji. Me u sprutu pil taky vzdycky, ale prave treba kazdou hodinu.

zjm
Nováček 11.11.14 10:11
náhlé časté buzení u tříapůlměsíčního miminka

Taky jsem si myslela, že spurt, ale tohle trvá už týden. Není to moc dlouho? Laktobacily zkusím dnes koupit.

Agáta13
Ukecaná baba ;) 1947 příspěvků 11.11.14 10:17

Ahoj, já kojím co hodinu už čtvrtý měsíc, teď je nám 7,5. :zed: Jasně, že vím, že hlady netrpí, prostě jsem zatím nedošla do stavu, že bych ho chtěla nechat plakat.. Ve 3 měs to můžou být prdíky i růstový spurt najednou, nebo se mu prostě mění spánkový rytmus. Do toho roka je to pořád nějaká změna, no.. :think:

Adede
Povídálka 12 příspěvků 11.11.14 10:17

Neni po ockovani? Mne se syn zacal takhle budit po ockovani. Trvalo to az dodvou let, kdy jsem prestala v noci kojit. Jinak ano, kojit tak casto, jak si rekne…

zjm
Nováček 11.11.14 10:19

Po očkování není, jdeme zítra.. :(

Káťa19
Extra třída :D 10367 příspěvků 18 inzerátů 23.11.14 12:07
@Adede píše:
Neni po ockovani? Mne se syn zacal takhle budit po ockovani. Trvalo to az dodvou let, kdy jsem prestala v noci kojit. Jinak ano, kojit tak casto, jak si rekne…

Malému jsou 3,5m a od 1.očka se mi začal budit asi 6× za noc, já už padám na hubu :,( :zed: ve čt máme jít na další dávku a já mám strach, je nějaké šance, že se to zlepší? Přestal se budit až když jsi nekojila? 8o Děkuju za radu

Adede
Povídálka 12 příspěvků 25.01.15 10:04

@Káťa19 Omlouvam se, az ted jsem se znovu prihlasila. Ano, budil se takto dlouho, dokud jsem kojila. Nakonec jsem to vyresila spolecnym spanim v posteli, protoze uz jsem byla fakt vycerpana. Vzdycky jsem v polospanku dala prso a spala dal :mrgreen: Mladsi dcera se mi taky zacala casteji budit asi kolem pul roku, u ni jsem teda souvislost s ockovanim nevysledovala. Spi vyrazne lepe, kdyz s ni usnu na pohovce a nekdy tak spime celou noc. Muze to mit spoustu pricin, nekdy miminko proste jenom nechce spat samotne…
Nasla jsem zajimave stranky o spanku deti www.prosimspinkej.cz, treba se tam najde uzitecna rada pro vas…

Káťa19
Extra třída :D 10367 příspěvků 18 inzerátů 25.01.15 13:09

Díky, tyhle stránky znám :palec:
nakonec to přešlo po 3 týdnech, ale po každém očku se dáváme několik týdnů dohromady :zed: :(
normálně se budí 3× za noc, to už se dá vydržet :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Adekvátní trest pro Terezu? Státní zástupce říká minimálně 25 let a plánuje odvolání!

Představa, že v pákistánském kriminále stráví následujících osm let života,... číst dále >

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >