Náhlé krátkodobé zvýšení srdečního tepu

15064
17.4.21 07:38

Náhlé krátkodobé zvýšení srdečního tepu

Chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti. Mám asi 4 dni nové chytré hodinky, které mi mimo jiné měří po celý den srdeční tep.
Zjistila jsem, že ho mám v klidu poměrně nízký (pod 60), při leženi a ve spánku i pod 50. Co mě ale znepokojuje je to, že mi párkrát za den tep jednorázově vylétne třeba na 120. A to ne při cvičení nebo námaze, ale prostě v klidu sám od sebe. Při rychlé chůzi nebo práci na zahradě ho mám kolem 90, ale třeba zrovna dneska v noci jsem celou noc měla tep kolem 45-48 a jednou uprostřed noci 125. Přitom měření těsně před i těsně po 46. Včera se mi to zase stalo, když jsem dopoledne dělala na PC a seděla u toho. Celou dobu tep 50-60 a jednou 120. Ten výkyv na sobě nijak nepozoruji, nekouknout se do grafu, tak o tom nevím. Mám se znepokojovat???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9758
17.4.21 08:04

Asi máš rozbité hodinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15064
17.4.21 08:08

No nevím, jsou nové a když jsem si tep pro kontrolu premerila hodinkami a ručně, tak to sedí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
17.4.21 08:19

Asi bych to radši probrala s doktorem. Manzel tohle nikdy nezkoumal a jednou mu takhle v klidu vylitl tep ze 60 na 140 a byla z toho fibrilace a zastava srdce, museli jsme ho ozivit. Nechci Te tim desit, myslim, ze pravdepodobnost, ze se to stane je minimalni (Manzelovi zjistili genetickou vadu, maji problemy se srdcem v rodine), ale když se zeptas doktora, jestli je to ok, tak tim nic nezkazis ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1165
17.4.21 08:27

Může to být nějaká arytmie. Pokud to budeš probírat s lékařem, můžou tě poslat na 24h monitorování EKG. Že ti to nalepí, pošlou domů a druhý den sundají a vyhodnotí. Kdybych to objevila u sebe, tak bych to asi probrat šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2512
17.4.21 08:33

Třeba to byl v noci sen :nevim: erotickej nebo o vládě :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15064
17.4.21 08:34

Toho se taky obávám. Jen je mi divné, že juknu po 2 hodinách sezení v práci zpětně na graf, kde je víceméně přímka hodnot 55-60 a z toho jeden výstupek 120 a já vůbec nezaznamenala žádnou změnu, pocit bušení, nic..
Nemít ty hodinky, tak o tom nemám ani páru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15064
17.4.21 08:36

No sen se mi zdál, i když ani erotickej, ani o vládě :lol:.
Ale právě se mi to stalo i v práci, kdy jsem fakt byla v klidu a nic nepozorovala. A následujíci měření po tom vylétnutí už zase pod 60.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
17.4.21 08:40

@káťa uprostřed noci např sen atd.. Hlavně klid a nesil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15064
17.4.21 09:03

V tom grafu v noci jsou ty hodnoty před a po
53, 125, 47. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2166
17.4.21 09:07

Zkonzultovala bych to s lekarem. Od toho chytre hodinky jsou a najdes plno clanku o tom, jak pomahaji odhalit prave srdecni vady apod. Loni se mluvilo o tom ze v Italii spousta lidi melo zvlastni hodnoty vseho kdyz jeste nemeli priznaky covidu, ale uz byli nakazeni. Tak ne ze by se mel clovek vyhystercit, ale taky bych nezavirala oci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20682
17.4.21 09:18

:nevim: Mě takhle vyletí i na 140 :nevim: zrovna ve čtvrtek zcela jistě jsem v tu chvíli seděla v autě, zaparkovaném, predtim jsem nechodila cca hodinu. Proste jsem byla v autě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4050
17.4.21 13:42

Mě by to tedy nenapadlo řešit. Také mám chytré hodinky a měření na ruce není přesné. Když jdu sportovat tak si k monitoraci beru hrudní pás. Nedávno jsem koukla na hodinky a ukazovali tep asi 130 v klidu, přišlo mi to divné, tak jsem to přeměřila rukou a měla jsem 60. Takže měření je třeba brát s rezervou. Pokud nemáš potíže tak bych vůbec neřešila. Kdybys za mnou s tímto přišla do ordinace tak bych natočila EKG a pokud by bylo normální tak bych dál neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat