Náhlé motání hlavy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 06:37
Náhlé motání hlavy

Ahoj,
včera večer jsem naprosto v klidu seděla u počítače a nejednou mě začala lehce brnět celá hlava a po chvíli se mi začala šíleně točit. Potom se mi přidal do celého těla šílěný třas, který mi nešel nějak omezit. Potom jsem si změřila tlak. Oproti mýmu normálu byl výrazně vyšší. Všechno potom tak nějak přešlo a dneska ráno jsem už víceméně v pohodě. Něco podobnýho se mi stalo už na jaře. Prošla jsem všechny možný vyšetření a jsem naprosto zdravá. Může to být ze stresu?

Reakce:
Lychee13
Závislačka 3094 příspěvků 08.10.18 07:19

Může to být od krční páteře.

Peťuláková
Kecalka 169 příspěvků 08.10.18 08:26

Já motolici mívám tak jednou za půl roku. Obzvláště přes noc. Probudím se - zrovna jako včera - a nešlo to zastavit. Rychlé motání hlavy, pocit na zvracení a třas. Přes den jsem pak už relativně v pohodě, jenom když se předkloním, tak je zle. Je zvláštní, že i přes cviky na záda, jsem se motolice nezbavila. :?

Ou
Kelišová 5448 příspěvků 08.10.18 08:33

Ano - může to být kombinace nezvládané úzkosti- nekompenzovaného stresu a s tím související blokace páteře a navíc vyššího tlaku.

Začni chodit na fyzioterapii a kromě nápravného cvičení na páteř taky potřebuješ dostatek aerobního cvičení - rychlá chůze, běh, plavání, kolo, tanec a podobně - kromě zlepšení držení těla a základního zpevnění to pomáhá odbourat hormony, které se do těla vyplavují při stresu či úzkosti a snižuje to krevní tlak.

No a pokud by ani přidaný pohyb nepomáhal s úzkostí, tak to chce psychoterapii.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >