Nahlížení do zdravotní karty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Plavuše
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 15.12.17 22:57
Nahlížení do zdravotní karty

Dobrý večer,

v jedné diskuzi tady jsem si stěžovala na svoji hypochondrii a karcinofobii. Věc se má ale tak, že mám i určité objektivní příznaky, které mě velmi trápí - neustále zvýšená teplota 37 - 37,2 - horkost hlavně ve tvářích, silné bolesti v bedrech, neustále kalná moč (na základě vyšetření bílkoviny a leukocyty v moči), zvýšená sedimentace krve (55). Za posledního tři čtvrtě roku jsem byla už asi 30× u praktické lékařky a brala asi 5× antibiotika, která nikdy nepomohla. Dále motání hlavy a bolesti hlavy. Mám také zúžený míšní kanál - proto asi ty ukrutné bolesti zad - rada doktorky: vezměte si Aulin a cvičte - bohužel teď jsem ve stavu, že mi každý pohyb způsobuje nesnesitelnou bolest.

Teď před nedávnem mi s PL došla trpělivost, za celou dobu mě neposlala nikam a neustále zkouší jiná ATB. Bohužel jsem člověk, co se nechá odbýt. Díky příbuzným jsem se dostala k neurologovi do nemocnice, protože ve mně největší strach vzbuzovalo motání hlavy. Naštěstí vyloučil nádor mozku a podobné hrůzy - spíše to spojuje s mým chronicky špatným zdravím. Sama jsem se objednala ještě na urologii, protože mě štve, že mi pořád něco PL nacházela v moči. Ráda bych neurologovi i urologovi ukázala výsledky krve/moči za posledního půl roku, které mám ve zdravotní kartě u PL, ale nevím, jak na to. PL netuší, že se léčím za jejími zády. Mám právo si nechat okopírovat svoji zdravotní kartu nebo konkrétní výsledky? Nevím, co jí mám říct. Nechci ji úplně naštvat, ale už jsem ze svého zdravotního stavu zoufalá.

Jak byste postupovali? :,(

Reklama

Reakce:

Netopirek
Echt Kelišová 7632 příspěvků 15.12.17 23:10

@Plavuše kopii nebo výpis z karty ti musí udělat. Stojí to myslím 500. Prostě jí o to řekni. I proč to chceš. Proč s jí vlastně bojíš?

Plavuše
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 15.12.17 23:12

Ani nevim, proste jsem takova povaha. Ona je hrozne protivna a ja to proste spatne nesu. Ale kdyz mi uz cca tri ctvrte roku neco nachazi a presto se mnou nic nedela, tak uz jsem k ni naprosto ztratila duveru.

@Netopirek píše:
@Plavuše kopii nebo výpis z karty ti musí udělat. Stojí to myslím 500. Prostě jí o to řekni. I proč to chceš. Proč s jí vlastně bojíš?

Netopirek
Echt Kelišová 7632 příspěvků 15.12.17 23:14
@Plavuše píše:
Ani nevim, proste jsem takova povaha. Ona je hrozne protivna a ja to proste spatne nesu. Ale kdyz mi uz cca tri ctvrte roku neco nachazi a presto se mnou nic nedela, tak uz jsem k ni naprosto ztratila duveru.

A najít si jiného obvoďáka jsi zkoušela

Plavuše
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 15.12.17 23:17

Zatim ne, ale mam to vyhledove v planu. Treba hned naproti je super doktorka, ale nevim, jak by se na me tvarila, ze chci prejit k ni od jeji de facto kolegyne z chodby.

@Netopirek píše:
A najít si jiného obvoďáka jsi zkoušela

Netopirek
Echt Kelišová 7632 příspěvků 16.12.17 00:26

@Plavuše no měla by si hlavně zapracovat na sebevědomí. Nemůžeš se pořád jen bát

Plavuše
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 16.12.17 00:30

Mas naprostou pravdu. V pondeli tam zajdu a necham si to ofotit.

@Netopirek píše:
@Plavuše no měla by si hlavně zapracovat na sebevědomí. Nemůžeš se pořád jen bát

Hrozina
Kecalka 301 příspěvků 16.12.17 07:42

Ten urolog si stejně udělá svoje rozbory včetně kultivace, takže kvůli tomu si ten výpis dělat nemusíš. Ale zaráží mě, že Tvoji PL nanapadlo Tě k němu poslat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 08:01

Chtějí ti lékaři po tobě ty výsledky? Někdy je nepotřebují a stačí říci, čím jsi prošla, nemusíš nic dokazovat. Pokud by chtěli, určitě by to napsali do zprávy. A na základě toho by ti měla lékařka zprávy vydat.
Pokud ne, a chceš to doložit sama, tak lékařku popros o kopie, třeba i za úhradu.

Mám obvodního lékaře, který se sám prohlásil za údržbáře, protože nebude za někoho jiného dělat jiné vyšetření. Proto jsem tak nějak zvolila taktiku, pokud něco chci jinak - ozvu se.

Anonymně, píši o svém lékaři.

Plavuše
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 16.12.17 11:15

Jo, to me taky. Pri posledni navsteve pred 10 dny mi akorat napsala nova ATB, ackoliv jsem 14 dni predtim dobrala posledni. Uz ze sebe nechci nechat delat pokusneho kralika. Jestli to ve finale bude neco vaznejsiho, tak mi to hrozne zanedbala, ale je to i moje chyba - zdravi ma clovek jen jedno a mela jsem se ozvat.

@Hrozina píše:
Ten urolog si stejně udělá svoje rozbory včetně kultivace, takže kvůli tomu si ten výpis dělat nemusíš. Ale zaráží mě, že Tvoji PL nanapadlo Tě k němu poslat.

Plavuše
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 16.12.17 11:20

Dekuju. S urologem jsem zatim nemluvila, jdu k nemu v pondeli. Tak ja to asi necham na nem, jestli to bude chtit videt, nebo ne. Neurolog chce hlavne zpravu od urologa - tim, ze je to nas znamy, tak se zajima a zajistil by mi pripadne sono ledvin, kdyby se k tomu urolog nemel, nebo poslal nekam jinam. Je to cele zamotane :mrgreen: Ale aspon se neco deje, chozeni k PL tri ctvrte roku pomalu kazdy tyden bylo uplne k nicemu.

@Anonymní píše:
Chtějí ti lékaři po tobě ty výsledky? Někdy je nepotřebují a stačí říci, čím jsi prošla, nemusíš nic dokazovat. Pokud by chtěli, určitě by to napsali do zprávy. A na základě toho by ti měla lékařka zprávy vydat.
Pokud ne, a chceš to doložit sama, tak lékařku popros o kopie, třeba i za úhradu.

Mám obvodního lékaře, který se sám prohlásil za údržbáře, protože nebude za někoho jiného dělat jiné vyšetření. Proto jsem tak nějak zvolila taktiku, pokud něco chci jinak - ozvu se.

Anonymně, píši o svém lékaři.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Rozvod Vondráčkové a Plekance: Jak číst vztahovou válku a k čemu schyluje

Je to jen pár hodin, co Tomáš Plekanec zveřejnil své prohlášení na Facebooku,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama