Náhlý hysterický pláč 4 měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mipiro
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 15.05.19 19:42
Náhlý hysterický pláč 4 měsíčního miminka

Maminky, mám takový dotaz, už začínám být bezradná. Doteď byl syn pohodar, který plakal jen hlady. Najednou poslední týden začal mít hysterické záchvaty, kdy řve a řve a nic ho neuklidní. Záchvaty jsou dopoledne, odpoledne a hlavně před spaním, tudíž nejde uspat a já už jsem zralá na Bohnice :zed: Je hodně velký a porostl za poslední měsíc fakt hodně, tak si říkám, že už mu možná nestačí UM. Vzteka se totiž kolikrát i u flašky a to doteď to byl jedlik a když nechtěl, tak jen plival, ale nebrecel. Zkusila jsem mu dát na večer zředěnou první kaši do flašky a vypil to bez breku. Dáme ale do postýlky a do 10 minut řev :roll: Taky si říkám, jestli to nejsou zuby? Ale že by vyvadelo dítě až tak kvůli zubum? A taky je den po očkování hexa plus Synflorix. Nebo nějaký milnik ve vývoji, který neumí zpracovat? Prosím, měla jste to taky tak některá? Já už jsem zoufalá a brečím taky a už mě přepadly i myslenky, proč jsme si ho pořizovali. Moc děkuji za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
milovnicejablek
Kecalka 248 příspěvků 15.05.19 19:48

Dítě se neustále mění, proto, když mi někdo vypráví jak je jeho miminko pohoda v duchu se jako matka smějí, protože co je dnes tak může být zítra jinak, ale samozřejmě nemusí.. Nicméně změny jsou. Můžou ti být zuby nemusí, můžou to být prdy, má hlad, růstový spurt azdatd nebo si jen začíná uvědomovat svět kolem a chce blizkost

pannda
Kelišová 6887 příspěvků 32 inzerátů 15.05.19 19:50

Očkování je příčina…100%, aspoň poslední den…jinak dítě se fakt mění, může mít i bolení..

Verinka22
Povídálka 11 příspěvků 1 inzerát 15.05.19 19:56

Malá také plakala, protože ji bolely stehýnka po vpichu, měla je i opuchlé, dala jsem 2× Panadol a chladila a v pohodě. ;) Mohou to, ale klidně být i ty zuby a nebo rychlý růst. ;) Z toho, co si vypsala, to může být cokoli. Nevěš hlavu, přejde to a bude zase fajn, jeden úsměv a vše je zapomenuto. :srdce:

anavi13
Závislačka 3859 příspěvků 15.05.19 20:11

@mipiro my to zažíváme poslední tři týdny. A jsou mu 3a půl měsíce. Podle mě jsou to zuby. Teď se mi hodně v noci budí. Nevím jestli mu stačí MM nebo jsou to jen ty zuby. Jasně po očkování ho může bolet stehýnko, ale souvislost to mít asi nebude když očkování bylo včera a tohle už trvá déle. Mě dnes uspání taky trvalo hodinu, řval a řval. Je vidět, že ho bolí pusinka. Musíme to vydržet bude zas líp :hug:

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 15.05.19 20:26

Pořad se to všechno mění… hlavně nebrec taky, miminka placou, neumí jinak říct, co je trápí ;)

Syn to měl v tomhle období taky a to byl ultra pohodar, všichni mi rikali, jak neumí brecet a najednou úplná hysterie. Stačil divny stín a hotovo, úplná scéna. Většinou hlavně, když byl unavený, doteď jsem nepřišla co to bylo, ale byl i víc lekavy, celkove takový neuros, ale zjistila jsem, ze funguje hodně světla, takže jsem svitila a syn se zklidnil. I když jsem ho dávala spát, tak svitila malá lampicka a časem to všechno odeznelo samo. Jak to rychle přišlo, tak to rychle odešlo :)

Taky jsem si myslela od 4M ze mu rostou zuby a první vyrostl až v 7M :lol: takže bych na to úplně nespolehala… je možné, ze je po ocku víc citlivý… můžeš zkusit nurofen, jestli je to fakt nějaká bolest… neboj, zzijete se a pak už budes vědět sama, co se děje. Syn bude mít za chvíli rok a už jistojiste vím, kdy to jsou zuby a kdy něco jiného :)

Držím palce, žádné slzy, prejde to. Navždycky to nebude, pomáhalo mi si říkat, ze je to jenom období :)

mipiro
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 15.05.19 20:30

Tak to budou asi zoubky :roll: Malý strašně slintal, cpe si pořád ruce do pusy, strká si do pusy zavinovacku postýlce a když dostane napít, tak někdy začne řvát, protože ho to asi zaboli :roll: Pomohly vám gely na dásně? Nebo můžu dát i lék proti bolesti, pokud by pořád plakal a nemohl spát?

mipiro
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 15.05.19 20:47

@Verurizeckova moc děkuji :hug: No to syn Taky, taky všichni říkali, jaký je zlatý a najednou tohle. a jak se u vás projevily zoubky? Spíš že on je veselý, směje se a najednou prostě řev, jakoby ho pichlo v těch dasnich a nejde utisit a pak si zas hraje vesele třeba. Dávala jsem mu mrkev na oběd, on to papal krasne, pak usnul, za chvíli se probudil a řev.
Děkuji moc za uklidnění, mám pocit, že jsem špatná máma a ten pocit střídán se vztekem na malého a stydím se za sebe :,( :hug:

mipiro
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 15.05.19 20:52

Moc všem děkuji za uklidnění. :hug: Já vím, že jednou se tomu budu smát, ale teď jsem z toho nešťastná a mám chuť utéct daleko. pak se na něj podívám a stydím se za sebe. achjo.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 15.05.19 20:59

@mipiro jooo to měl taky z niceho nic. Četla jsem o tom a v tomhle veku dozrává nervová soustava a je možné, ze se mu v te hlavičce něco odehraje a my to ani nepozname. Vím, ze je jednodušší plac přisoudit zubum, ale z vlastní zkušenosti vím, ze to vůbec zuby být nemusí.

Nakonec syn zuby proziva fakt dost, první projev byly fakt boule na dasnich, byl protivny přes den, nechtěl vůbec jist, nechtěl ani pít, vadil mu i dudlík v puse. V noci se budil třeba 10×, pak měl teploty. A teď když mu rostly horní, tak měl teda i průjem jeden den…

Za mě je to fakt jen krátké období dozrávání nervu a bude to dobrý, to prejde zase a brzo. Uvařit si medunku na zklidnění, nechat se pomazlit od chlapa, vanu a hlavně klídek. Děti placou, je to normální! ;)

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 15.05.19 21:01

@mipiro jinak gel vůbec nepomohl. Můžeš zkusit ještě homeo cipky Viburcol, můžou se dávat od narození. Jak na homeo moc nevěřím, tak musím říct, ze syna zklidnuji a mrzí mě, ze jsem je objevila až nedávno :)

Martha03
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 15.05.19 21:13

Jé, co já bych za to dala mít 4 mesice klídek a pak hystericky pláč :lol: ano souhlas s ostatními, dítě se vyvíjí, zoubky to být mohou, ale taky nemusí, je třeba vydržet. Hele já mám holčičku 6 měsíců, hysteraky chytá pravidelně. Od narození cca do 3 měsíců to byl prakticky jeden velký hysterak, teď už se to zlepšuje. Ona je ale i docela herečka vynucuje si tak pozornost, ví, že když začne přijdu. Za prvé je mi krajně nepříjemná ta její tonina a za druhé, když někde jsem musím jít nebo by si lidi mysleli, že ji snad tyram nebo co. Doma už se snažím ignorovat, protože vím, že už to i předstírá. Má slzy jako hrachy, toninu operní pěvkyně a do toho se tváří jako kdyby se chystal konec světa :lol: když ji vidí někdo kdo ji nezná je v šoku jak dokáže plakat. Nicméně během sekundy se začne smát, když se nad ní nahnu udělám, že ji zvednu a je v klidu. Prostě vydrž,, může to být horší a určitě jsou i horší než moje dcera. Je to jen období, přejde to. :lol:

Verinka22
Povídálka 11 příspěvků 1 inzerát 15.05.19 21:14

Ještě mě napadlo aft. Před týdnem malá (4m), hrozny řev u kojení, jen jsem ji položila, že budeme papat hrozny řev, k prsu vůbec, jen jsem ji někde odložila řev. Nejedla hrozně dlouho (asi 6 hod., normálně ji po 3 hod.), tak jsem ji vzala k doktorce, ta ji celou prohlédla, nic na ni nenašla a naposled se jí podívala spachtlickou do pusinky a ona tam měla aftík. Doporučila mi Kalobu, večer už pila mléko z flašky a přes noc už normálně z prsa a řev žádný. :wink: Také má pořád něco nacpaného v pusince a hrozně slintá, ale zoubek žádný, ani náznak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 22:48

S manželem jsme tomuto období začali říkat „asi zoubky“. Protože jsme taky zhruba od 4 měsíců poslouchali, no jó, on moc slintá a je nevrlý, to už mu určitě rostou zoubky. A všichni zvědaví příbuzní mu cpali ruky do pusy. :roll: No ve skutečnosti zuby vyrostly až skoro v roce a nevrlost měla 100 jiných příčin. Dítě je čím dál aktivnější a zvědavější. To, že strká věci do pusy a slintá znamená, že má část hmatového ústrojí v puse, prostě poznává i pusou, se zuby to má míň společného než se všichni domnívají. :nevim: Čím dál víc teď budou situace, že bude chtít být s maminkou a poznávat svět a ne někde ležet v postýlce. Může cítit nějaké nepohodlí, možná ho něco bolí, možná i ty zuby. Nebo se nudí, nechce spát, bojí se, víc si uvědomuje svoje potřeby - dává je hlasitěji najevo. Prostě období „asi zuby“ přejde, až bude umět mluvit a řekne co ho trápí + časem vysleduješ kdy pláče únavou, kdy „vzdorem“, kdy bolestí… ;)

mipiro
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 16.05.19 07:37

@Verurizeckova je zvláštní, že v noci spal normálně. uspat ho byl horor, pořád řval a řval, dali jsme mu na noc ryzovou kaši zředěnou, aby ji vypil v lahvicce a spal na něj docela dlouho, pak se vzbudil na mléko, napil se a spal a teď ráno si tu hraje se mnou a směje se :nevim: a odpoledne zase začne hysterak :roll:

Jinak od malý teď za měsíc porostl 4 cm a fakt hodně poskočil ve vývoji, všechno ho zajímá, všechno bere do ruky, zkoumá. Je narozený o měsíc dříve a teď to všechno dohání mi přijde. On měl i hrozný apetit, je na UM a měl pořád hlad, teď se to trochu srovnalo už. Tak je možné, že je to vývojová fáze. Jen se mi moc nechce s ním na procházky v kočárku, protože takový hysterak venku, kde ho jen tak neuklidnim mě děsí. A jeden takový předvedl na návštěvě u příbuzných a ty pohledy jako dělej s ním něco mi nebyly noc příjemné :roll:
Všem moc děkuji za reakce :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama