Reklama

náhlý pláč v noci po kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakika
Extra třída :D 14887 příspěvků 25.11.09 11:22
náhlý pláč v noci po kojení

Už pátý den bojujeme s pláčem v noci. Vždy to probíhá stejně…nakojím, položím Lukyho spícího do postýlky a od 10 do 30 minut nejpozději se spustí šílený pláč. Zkouším položit na bříško (do nedávna mi nespal jinak než na břiše), na záda, na bok, ale pořád šíleně pláče. Pomůžou 2 věci…buď vzít a znova kojit - 2× cucne a spí a za pár minut se vše opakuje znova, nebo ho nechat zhruba 5 minut běsnit, pak přijít, otočit na bok a okamžitě spí jak zařezaný až do dalšího kojení. Prdíky ho už netrápí, zkoušela jsem prášek před spaním (myslela jsem, že zuby), ale nic nezabírá. Čím to může být? Přejde to? Nepřijde mi, že by ho něco vyloženě trápilo, když u prsa okamžitě usne. Přijde mi to s prominutím za ten výraz jako „vysírání“. Kojíme zhruba po 2 hodinách, takže tenhle cirkus máme v noci celkem často :-(

Reklama

Reakce:

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 25.11.09 17:57

já mám teda sice třítýdenní mimčo, ale máme to uplně stejně, mohla bych to napsat já ten tvůj příspěvek..a taky nevim co s tim..že by mu něco chybělo mi nepřijde..a je to docela vyčerpávající

Kakika
Extra třída :D 14887 příspěvků 25.11.09 20:23

jo, vyčerpávající je to přesné slovo. A to už jsem se aspoň měla čas dávno vzpamatovat z porodu, takže si umím dost dobře představit, jak hotová musíš být ty. Na věčné noční vstávání už jsem si zvykla, prostě je to žrout, ale tenhle pláč je hrozný. Budíme pořád tatínka, ale já fakt nevím, co s ním v noci dělat. Přes den to neudělá ani jednou, vždy jen v noci. Už jsem pořídila i silnější „bludičku“, protože jsem myslela, že má třeba strach ze tmy. Ale on ta očka v noci ani neotevře. Prostě pláče „ze spaní“

pilcanda
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 25.11.09 20:34

NEMŮŽOU TO BÍT NOČNÍ BĚSI. Zkus před spaním nechat ho v klidu a neroptylovat, tatínkové to mají v popisu práce jak přijedu pozdě z práce vynahradit dítěti celý den a pak se jim tom v noci zdá.(to nám dělal malej jennevím kolik mu bylo)

A nebo si mylsím že tě zkouší a to spíš, chce bít s tebou.vydž on to vzdá nebo polev nastěhuj si ho k sobě.Těško radit.

Kakika
Extra třída :D 14887 příspěvků 26.11.09 10:57

to mě právě napadlo, zlé sny. On je navečer nejvíc aktivní, to se nedá ovlivnit, pořád kope nožičkami, když ho vezmu do ruky, tak se pořád vrtí, prostě hrůza. K sobě si ho určitě nastěhovat nechci, protože jsem ráda, že leží na monitoru dechu. Tak snad ho to přejde, ale já už úplně padám na papulu únavou :zed:

ixa
Kecalka 222 příspěvků 26.11.09 12:36

Ahoj, mně malý v noci pláče, když se trochu probere a nemůže sám usnout. Má zavřené oči a křičí (ale většinou to nebývá po kojení). Uklidní se, když ho stočím do klubíčka - chytnu mu nožky a trošku je zvednu nad bříško. Je na něm vidět, jak se uvolní a rychleji usne. Držím palce, ať ho to brzy přejde.

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 26.11.09 14:21

Kakika: já taky nevim, co s tim, ale přesně, jak píšeš, večer je nejaktivnější..no a ten zbytek taky sedí..někdy mi přijde, že to je kdo z koho, řikám si, zda prostě jen nechce být s námi..

Kakika
Extra třída :D 14887 příspěvků 26.11.09 18:11

no, mě napadlo začít ho znova zavinovat, ale nevím do čeho takhle velkého „klacka“ zabalit :roll:
Možná by mu to zajistilo větší pocit bezpečí. Dnes zkusím, jestli nepůjde zavinout do tenké flísové deky, ale ta je dost pružná, tak mám pocit, že to bude k ničemu.

Kakika
Extra třída :D 14887 příspěvků 27.11.09 07:39

Terko, jestli to neděláš, tak zkus dneska Jendu zavinout. Nám to dneska dost pomohlo. Sice se stejně asi 6× vzbudil, ale to je nic proti vstávání po půl hodinách. Doufám, že to nebyla jen náhoda. V noci se mi 2× rozbalil, tak jsem musela balit znova, měl z té deky dost zpocená zádička, budu muset vymyslet něco jiného, ale jinak je to úspěch. Docela mě to překvapilo, protože balit chtěl jen první měsíc, pak už se spíš rozčiloval a spinkal krásně rozpláclý.

Petar 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.10 21:28
Pláč ze spní

Ahoj, mám pětiměsíčního syna a od narození mě občas pláče ze spaní, ale nikdy ho to nevzbudí. Dám mu dudlík a spokojeně si pokračuje ve spánku :-) je to ale hrozne hlasitý křik. Jsou to zlé sny?? nebo co by to mohlo být, má někdo stejný problém? Děkuji za odpověď Petra :-)

manisa
Extra třída :D 10690 příspěvků 17.01.10 20:53

Ahojky. Přijde mi jako bych to psala já.Naše malá se v noci vzbudí na kojení a už když se pouští od prsu spustí strašně hlasitý křik. :cry:
Během ukrknutí strašně řve, někdy mám pocit že ohluchnu. Co mi ale docela zabírá je že když jí položím, tak jí svážu do „housky“, vážu jí větší plenou, nohy samozřejmě nechat volný. Dále jí dám kapičky Lexax, jsou proti nadýmání a malé chutnají takže se malinko zklidní a dále jí dám na obličej plenu nechám koukat jen nos. Musím říct že tohle mi docela zabírá. :lol:
Jinak pokud ti běsní jen 5 minut tak to jde a klidně bych počkala. Pro dlouhé vyřvavání já nejsem,přecejenom jsou to miminka a většinou je něco trápí. Jak by bylo nám kdyby nás něco trápilo, brečely by jsme, ostatní by byli ve vedlejším pokoji a přesto nikdo nepřišel utěšit.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >