Náhlý prejiti na sunar

164
4.1.21 21:58

Náhlý prejiti na sunar

Ahoj holky. Jdu si zase pro radu. Není to tak dávno, co jsem tu zadala rady ohledně kojeni. Nejde nám to. Nechce prso, nechce kloboucek. Zkoušeli jsme opravdu všechno a už jsem bohužel dospěla k tomu, že to po měsíci trápení asi vzdávám. Nechci se tu ale nijak zvlášť ospravedlnovat.
Vím, jenom já a přítel, kolik slz jsem vybrecela. Už začínám být i hnusná. Na něj, na malou. Bojím se každého dalšího kojeni. Ale k mé otázce. Jelikož chci prejit na sunar prakticky zničehonic, nevím, jak na to. Mám dát plnou dávku, nebo raději poloviční nebo i méně a počkat co to s ní udělá? A druhá otázka. Co kdyz mi bude odmitat i umele mleko? Cim ji mam nakrmit? Naposledy jedla v 16.00 z jednoho prsa a asi jen 5 minut a konec. Po hodine premlouvani a 5 hodinach po poslednim bidnem kojeni. Dekuji. Jsou ji 2 měsíce. S lékařem jsem to řešila. Má 4 kg
Rikal, že moc neprobírá, ale že to ještě není tak strašně. Jenže to je pomalu 14 dní zpátky a hlavně, když si pomyslím, že takhle malá by měla jíst aspoň 2 nebo 3 hodiny. Já už fakt nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4.1.21 22:03

Zkoušela si mlíčko odsávat a dávat z lahviček? Tak to dělám já protože z prsa nám malá taky nechtěla přesně jak říkáš 5 minut a konec. Nevzdavej to, je to sice práce navíc ta odsávačka ale stojí to za to. Taky jsem pořád brečela kvůli tomu ale neboj bude líp. Zkus oddávat a pokud nechceš kojit tak pár dní dávej odsaty tvoje mlíčko na střídačku se sunarem tak to dělala moje sestra a malý si na to zvykl po týdnu jen měli problém s kadenim než si na um zvykl. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5997
4.1.21 22:03

Dala bych plnou dávku a uvidíš kolik vypije. A nic si z toho nedělej když to nejde tak to nejde. Když se přechází tak se doporucuje míchat mateřské s umělým a postupně ubirat matersky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
4.1.21 22:25

@Mooonickaa To jsem zkoušela, odsaji hrozně málo. Minule jsem odsavala 10 minut a odsala jsem 20 ml.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.21 22:33

@ašímanaj a zkoušela si pít třeba Caro nebo jist mandle nebo celkové nějak podpořit laktaci?
Jasný je ze pokud to nejde tak se netrap a zkus dát prostě ason ten kousek mlicka tvého a pak Sunar a tvoje mlíčko ubírat. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
4.1.21 22:34

@ašímanaj Já to znám… Pokud si můžeš říci, že si pro záchranu kojení udělala maximum, tak bych s klidným srdcem láhev UM dala. Nejdůležitější je psychická pohoda u matky a od toho se odvíjí i psychický stav dítěte. Jinak kojenec plně na UM by měl na kilogram své váhy vypít 150-180 ml UM celkem za den. Takže pokud má 4 kila, tak 600-720 ml UM celkem za den… Na jednotlivou dávku to vyděl počtem dávek za den. Interval mezi krmeními je ideálně 3 hodiny (min. ty dvě, aby to nenadělalo v bříšku paseku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
4.1.21 22:38

@Mooonickaa

Ano. Piju kojici čaje, meltu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1577
4.1.21 22:41

Kup UM, dej plnou dávku a s kojením se už nestresuj. Prso prostě už nedej a hotovo. 4 kg jsou fakt malo (aspoň podle mě ). Budeš šťastnější ty i malá bude líp prospívat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.21 22:42

@ašímanaj No tak bych to nelamala přes koleno, nejspíš si udělala pro záchranu mlicka všechno tak teď stačí už jen být v pohodě nevycitat si nic a přejít na um to se nedá nic dělat 😊 miminko si zvykne a když budeš v pohodě ty bude i mimi :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9350
4.1.21 22:45

Tu laktacni jsi mela?

A odsavas mechanickou nebo elektrickou? Je to dost rozdil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat