Náhlý vzestup váhy a padání vlasů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gargamel
Stálice 88 příspěvků 10.07.19 05:24
Náhlý vzestup váhy a padání vlasů

Ahoj, nejsem po porodu, neberu HA. Nezměnila jsem stravovací návyky, na štítnou žlázu jsem byla testovaná, i na hladinu hormonů. Vše v pořádku, přesto jsem asi za poslední půlrok nabrala 7 kilo nahoru. Asi před 4mi lety jsem díky dietě a pohybu shodila poporodní kila (během pár měsíců asi 8 kilo), a teď je to všechno zpátky. :( ALe nějak cítím, že to není tuk, ale voda. Nabrala jsem objem v končetinách, hlavně v nohou a zadku. Taky na břiše a na prsou (mám od přírody nulky, teď mám najednou aspoň „něco málo“). No a pak se mi úplně změnil obličej, mám pytle pod očima, mám taky nateklé kolem pusy. Mám z toho trauma a ven skoro nechodím, nechci s enikde ukazovat (naštěstí jsme teď v domácnosti, takže do práce nemusím). Nejdřív jsem si myslela, že jsem prostě nabrala z nějakého důvodu a že jde o tuk, ale dieta ani cvičení s váhou ani nehly. Díky tomu, že se cítím těžce a úplně jinak, než když jsem byla tlustá po porodu, tak si myslím, že jde třeba o zadržování vody v těle. Piju teď čaj z pampeliškového kořene, denně jím okurky (prý odvodňují) a nakoupila jsem si magnesium a draslík, jejichž nedostatek prý způsobuje zadržování vody v těle. Pak taky přidám pohyb, pocení prý také pomáhá odvodnit. Pak už fakt nevím, co víc pro to udělat, když podle doktorů jsem v pořádku. A taky mi dost padají vlasy, takté příčina nezjištěna. Denně nedělám nic jiného, než že zametám svoje vlasy, nebo je obírám ze svého oblečení. :(

Prosím je tu někdo, kdo měl podovbný problém? Nárust váhy během krátkého období + padání vlasů? A kdo s tím a jak zatočil? Děkuju! :kytka:

Reakce:
Halamka
Závislačka 4049 příspěvků 10.07.19 06:11

Nebyla jsi cca 3 měsíce zpět ve stresu? Vlasy padají ve velkém právě po těžkém období s odstupem pár měsíců. Je fajn koprivovy obyčejný sampon.
Co se týče zavodneni, zkus 6.týdenní kuru s čajem limfodren. Piju ho měsíc a mám dole 4kg.
Ještě mě napadli ledviny. Nech si udělat krevní testy.

sediza
Závislačka 2580 příspěvků 10.07.19 06:58

Tohle bude chtít komplexnější krevni testy vč. jaterních, cukru v krvi apod. Otoky nejsou normální. Pomáhá na ne wobenzym, ale ja bych ho nezačala, dokud nebudu mit v ruce komplexni testy.

ivašot.
Echt Kelišová 8304 příspěvků 10.07.19 07:26

Souhlasím s @sediza, chtělo by to opravdu pečlivé vyšetření. Normalní mi to nepřipadá. U známého se podobně projevovaly problémy s játrama.

Váš příspěvek
Reklama