Náhrada pečiva - rohliku za kukuricne krupky a chlebiky

832
12.8.08 19:20

Náhrada pečiva - rohliku za kukuricne krupky a chlebiky

Cau holky chtela bych se zeptat,jaky mate nazor ohledne peciva. Popisu to asi tak. Nas maly byl do půlroku plně kojeny,pak zacly prikrmy,po nejake dobe rohlik.a toho spis zuzlal.ted uz ma 14mesicu a zase se mi zacal dusit rohlikem a to tak,ze kdyz uz mu ho ted dam,tak jej vsude drobi a nesni ho.tak jsem misto toho na:,–(ila kukuricne krupky.prece deti co maji bezlepkovou dietu se take obejdou bez typickeho rohliku a jedi kukuricne a ryzove nahrady.zadnou dietu nemame,ale chci se zeptat jaka by mela byt spravna vyzivova hodnota.proste zda je dobre ze se obejde bez rohlika a chleba. Tak dekuji predem za nazory a doufam,ze se tu najde nejaky nutricni odbornik,at jsem si jista v prisunu zivin. :wink: :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2724
12.8.08 21:41

A o co ti jde? O čistý kočár, pak nedávej dítěti nic. O to aby se „nedusil“, dávej mu třeba menší kusy rohlíku, chleba nebo vánočky. Aby byl „chráněn před lepkem“, pokud mu nevadil do teď, tak mu už neuškodí. Kukuřičné křupky jsou ok, ale neobsahují skoro žádnou vlákninu, mají i další nedostatky „umělých“ potravin a když se rozblemcají se slinami jsou taky špatně odstarnitelné.
Já dávám holkám (1 a 3 roky) pečivo od koblih a trvanlivých tyčinek (ty milují a hrozně se vztekají když z nich orýpávám ty obrovské krystaly soli) po celozrné a bio, cením si komplexního obsahu minerálů a balastních látek, nejme alergici ani výživoví extrémisti tak to nijak zvlášť neřešíme.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4549
12.8.08 21:53

Zkus místo rohlíku housku,nevím čím to je,ale tolik se dětem nelepí na patro.Náš malý se mi na rohlíku dáví,ale housky baští statečně a chleba je taky fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
13.8.08 08:11

Já zrovna na rohlíku moc žádnou výživovou hodnotu nevidím. Kukuřičné, rýžové a pohankové křupky mi jí tříletý syn dodnes. Jako doplněk. Na chuť. Ale teda když se ptáš na rohlík zrovna. Řekla bych, že různé cereální křupavé chlebíky jsouu mnohem vhodnější pro všechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.8.08 08:35

Já bych to moc neřešila. Bílé pečivo člověku stejně ničím neprospívá, takže pokud malému rohlík vadí, nedávala bych ho. Zkus jiné pečivo, nebo klidně i ty křupky.
Můj mladší syn je alergik, m.j. i na pšenici, takže ve 2 letech taky nezná bílé pečivo. Jí žitný chleba a právě křupky. A teda rozhodně nevypadá, že by mu něco chybělo. Krásně prospívá, je relativně zdravý.
Fakt bych to moc neřešila, ve výživě jsou důležitější věci, než jsou rohlíky.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.8.08 16:44

Ahoj, ja bych to taky nehrotila. Myslím, že když nejí rohlíky, tak se nic neděje. Ale jak psala Bára F., že dává i celozrnné pečivo, tak to bych zvážila. Celozrnné pečivo je prý vhodné až od školního věku. Dřív si dětský organizmus neumí s tím celozrnným pečivem poradit.
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
16.8.08 15:46

Ahoj.

Pokud máš zdravé dítě, určitě dávej od každého trochu. S celozrnným pečivem bych také chvíli počkala. Určitě se nevyhýbej klasickému chlebu, okraj kůrku, nakroj podélně (skoro jako křupka). Křupky a chlebíky jsou fajn, ale spíš jako doplněk, na cesty… Buď ráda, že tvé dítě nemá žádnou potravinovou alergii (bohužel Radim měl) a normálně zdravě zatěžuj jeho organismus - tedy i lepkovými výrobky. A že je občas dítko a kočár a metry okolo jak pr… neřeš. „Rozmňagané“ křupky (některé druhy) taky nic moc.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama