Náhrada škody po napadení - zkušenosti ostatních?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

martina.se
Hvězda diskuse 56764 příspěvků 2 inzeráty 11.03.18 14:46
Náhrada škody po napadení - zkušenosti ostatních?

Ahoj holky, je tu právník, popř má někdo zkušenost? Mám za sebou „příjemný“ zážitek, po kterém budu cca 6-8 týdnů mimo provoz. Záznam od dr, z nemocnice, od pčr atd, vše mám. Otázko je náhrada ušlého zisku. Vzhledem k délce léčení jde o cca 50 tis pouze ušlý zisk.. Chápu dobře, že můžu dotyčnému poslat přesoudní výzvu ke smíru a když nezareaguje, tak potom to hnát přes soud? Má někdo zkušenosti, jak to trvá, co vše je třeba atd?
díky za každou reakci.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

veria
Generální žvanilka 22367 příspěvků 11.03.18 15:02

A dala jsi trestní oznámení pro ublížení na zdraví? Psk se pripojis k trestnímu řízení s náhradou škody a mas to mnohem jednodušší.

martina.se
Hvězda diskuse 56764 příspěvků 2 inzeráty 11.03.18 15:12

@veria jj, protože to bylo s výjezdem pčr, tak se to neřeší ani jako trestní oznámení, ale byla jsem na výslechu, podklady mam.. říkali, že v tomhle případě už se trestní oznámení nepodává

vokishka
Extra třída :D 11046 příspěvků 11.03.18 15:19

Znama takhle resila uslou mzdu a odskodne za nehodu a resila to pres mefiacni sluzbu, oni se sesli s ni, ridicem a zprostredkovali dohodu.

martina.se
Hvězda diskuse 56764 příspěvků 2 inzeráty 11.03.18 15:36

@vokishka zajimavý tip.. díky..

veria
Generální žvanilka 22367 příspěvků 11.03.18 17:31
@martina.se píše:
@veria jj, protože to bylo s výjezdem pčr, tak se to neřeší ani jako trestní oznámení, ale byla jsem na výslechu, podklady mam.. říkali, že v tomhle případě už se trestní oznámení nepodává

Takže už běží trestní řízení? Tak pokud ho obvini, pripojis se k řízení a o tvém nároku bude rozhodovat trestní soud.

vokishka
Extra třída :D 11046 příspěvků 11.03.18 17:56
@martina.se píše:
@vokishka zajimavý tip.. díky..

jinak je to mediace, to f mi tam skočilo omylem :mrgreen:

Anonymní  11.03.18 18:32
@martina.se píše:
Ahoj holky, je tu právník, popř má někdo zkušenost? Mám za sebou „příjemný“ zážitek, po kterém budu cca 6-8 týdnů mimo provoz. Záznam od dr, z nemocnice, od pčr atd, vše mám. Otázko je náhrada ušlého zisku. Vzhledem k délce léčení jde o cca 50 tis pouze ušlý zisk.. Chápu dobře, že můžu dotyčnému poslat přesoudní výzvu ke smíru a když nezareaguje, tak potom to hnát přes soud? Má někdo zkušenosti, jak to trvá, co vše je třeba atd?
díky za každou reakci.

Anonym, situace je v řešení u právníka a PČR.

Ahoj, tak počkám si na rady. Jsem v podobné situaci. Čekala jsem co udělá PČR, ale najednou mi sdělili že bude věc řešená jako přestupek. Myslím, že chtěli mít rychle vyřešenou čárku. Takže jsem už na nic nečekala a domluvila si právníka. Bála jsem se, abych něco nepropásla - termíny, co kdy a kam podat, oznámit, kde a na kom požadovat. Obávám se, že bys to měla udělat taky, protože potom pozdě bycha. Sama to nezvládneš a rady z internetu ti patrně stačit nebudou. Nebude se jednat jen o ušlou mzdu, ale proplacení všech náhrad co se týká škody, můžeš a měla bys požadovat bolestné, případně nemajetkovou újmu. Samozřejmě by ti protistrana i tyto náklady měla uhradit, ale teď to budeš muset platit ty.
Třeba poradí někdo povolanější.
 Mary

Ninnna
Nováček 5 příspěvků 11.03.18 20:00

Podívej se sem: https://www.pmscr.cz/pro-obeti/

martina.se
Hvězda diskuse 56764 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 06:08
@Anonymní píše:
Anonym, situace je v řešení u právníka a PČR.Ahoj, tak počkám si na rady. Jsem v podobné situaci. Čekala jsem co udělá PČR, ale najednou mi sdělili že bude věc řešená jako přestupek. Myslím, že chtěli mít rychle vyřešenou čárku. Takže jsem už na nic nečekala a domluvila si právníka. Bála jsem se, abych něco nepropásla - termíny, co kdy a kam podat, oznámit, kde a na kom požadovat. Obávám se, že bys to měla udělat taky, protože potom pozdě bycha. Sama to nezvládneš a rady z internetu ti patrně stačit nebudou. Nebude se jednat jen o ušlou mzdu, ale proplacení všech náhrad co se týká škody, můžeš a měla bys požadovat bolestné, případně nemajetkovou újmu. Samozřejmě by ti protistrana i tyto náklady měla uhradit, ale teď to budeš muset platit ty.
Třeba poradí někdo povolanější.
Mary

jj, už mam právníka vybraného.. ale zajímalo mne, co se bude dít.. pčr vzhledem k následkům a délce léčení z toho přestupek neudělají, takže v tomto směru jsem v klidu..

martina.se
Hvězda diskuse 56764 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 06:14
@vokishka píše:
jinak je to mediace, to f mi tam skočilo omylem :mrgreen:

to mi došlo, v klidu..

martina.se
Hvězda diskuse 56764 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 06:15
@veria píše:
Takže už běží trestní řízení? Tak pokud ho obvini, pripojis se k řízení a o tvém nároku bude rozhodovat trestní soud.

běží.. právě mi zajímá, jestli budu muset řešit zvlášť občansko právní spor

Anonymní  12.03.18 10:16
@martina.se píše:
jj, už mam právníka vybraného.. ale zajímalo mne, co se bude dít.. pčr vzhledem k následkům a délce léčení z toho přestupek neudělají, takže v tomto směru jsem v klidu..

No, to právě v mém případě udělala PČR chybně, protože to uzavřeli přesto, že přetrvává moje neschopnost a následky jsou také. Hodně mě to překvapilo a právníka také, posílal žádost o přešetření na státní zastupitelství.
Pokud to bude jako trestný čin, bude rozhodovat soud, ty už nic nepodáváš, ve smyslu TO..asi.
 Mary

martina.se
Hvězda diskuse 56764 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 10:21
@Anonymní píše:
No, to právě v mém případě udělala PČR chybně, protože to uzavřeli přesto, že přetrvává moje neschopnost a následky jsou také. Hodně mě to překvapilo a právníka také, posílal žádost o přešetření na státní zastupitelství.
Pokud to bude jako trestný čin, bude rozhodovat soud, ty už nic nepodáváš, ve smyslu TO..asi.
Mary

děkuji :kytka:

Keyllah
Echt Kelišová 7809 příspěvků 12.03.18 10:23

@martina.se a už jsi se připojovala v rámci trestního řízení s náhradou škody u PČR? Dávali by ti k tomu k podpisu papír o poučení poškozeného + by chtěli vyčíslit od tebe tu škodu. Výše té škody se dá doupravit do doby před prvním hlavním líčení u soudu (soud se tě zeptá s jakou částkou se připojuješ, než začne ve věci jednat). Nicméně nevím o jakou právní kvalifikaci půjde a jestli je možné, aby byl vydán trestní příkaz, dy by se jednání u OS nemuselo vůbec konat. Pokud právníka máš, sesumírujte podklady a vyčíslete škoda -) jsou k tomu různé návody a pomůcky od NS a předejte to oficiálně PČR před ukončením spisu ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč by to měl Červenka zabalit a reprezentaci zamávat

Další velký turnaj a další propadák. Roman Červenka měl být na letošním... číst dále >

Čtyři svatby a jeden pohřeb: Jak změnily osud Harryho z rebela v královský vzor

Je to opravdu výjimečný okamžik moderních dějin, královský syn z tradiční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Reklama