Náhrada škody při výpadku vody - pračka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kae
Stálice 60 příspěvků 29.05.19 11:12
Náhrada škody při výpadku vody - pračka

Ahoj všem, popíšu situaci. Vedle v baráku už dva týdny něco kopou a teď si usmysleli že vodu odpojí bez oznámení. Ráno vstávám a koukám pračka v nouzovém režimu plná kalné vody. Prádlo špinavější než předtím. Bílé košile a kalhoty to schytaly nejvíc. V servisu mi řekli že pračku znovu zkusit zapnout až poteče jen čistá voda, jinak by mohly drobné částečky proniknout i přes filtr, chtějí to raději prohlédnout. Už jsem to stihla nafotit, seřvat pracovníky vodáren na ulici a teď čekám až vodu pustí a jestli se půl roku stará pračka vzpamatuje. :think:
Máte s něčím takovým zkušenosti a víte jak přesně postupovat?

Reakce:
cverunka
Závislačka 3051 příspěvků 29.05.19 11:23

Nevím, ale docela mě to zajímá také. U nás vypnou vodu také co chvila a pak teče rez. Jednou jsem tak vyprala várku manželových bílých košil do práce a měla chuť někoho zabít. :cert: Pračka to dala naštěstí v pohodě.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 29.05.19 11:25

Ti chudaci co tam kopou si to uplne zaslouzili… To jsou ti posledni co o necem rozhoduji, ale chapu. Na nekom je potreba se vybit. :roll:

Jinak vodarny maji urcite kontaktni centrum, kde je moznost tohle resit a uvidite co vam k tomu reknou. Kazdopadne na vstupu ma pracka filtr, tak ten vycisteze a az potece cista voda, tak to znovu zapnete a uvidite. :palec:

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 29.05.19 11:31

Trochu se obavam, ze tohle vsechno - nahle vypadky vody, spinave pradlo, zniceni pracky, budou mit osetreno ve smluvnich podminkach, takze bych asi nejdrive koukla tam, nez budes neco resit :nevim:

Kae
Stálice 60 příspěvků 29.05.19 11:34

@Cenarius Já je seřvala slušně, pán kterému posílali na auto ty žhavé kousky jak řezali trubku flexou už tak slušný nebyl ;)
Na linku zavolám až pustí vodu a uvidím jestli pračka žije. Chtěla jsem vědět jaký byl přesný postup pokud už to někdo absolvoval.

Kae
Stálice 60 příspěvků 29.05.19 11:36

@cverunka :roll: Takhle tu pár let zpět blbnuli s elektřinou. Klidně to zapnulo a vypnulo 3× během 10minut a trvalo to hodinu. Neustále chodily smsky z alarmu když to bylo třetí den tak jsme radši před odchodem do práce všechno vypínali ze zásuvky.

Kae
Stálice 60 příspěvků 29.05.19 11:37

@Tazvesnice Tohle na mě právě moc náhle nepůsobilo, když tam už kopou dva týdny. Ale díky za odpověď ;)

Janli
Echt Kelišová 8912 příspěvků 29.05.19 11:43

Škodu můžeš uplatnit jedině ze svého pojištění domácnosti. Vodárny mají tohle smluvně ošetřeno. Vodu mohou odpojit bez oznámení v případě havárie a ta to nejspíš byla. Neboj pračka to přežije. Na vodáky příště neřvi, nikdy nevíš, kdy je budeš potřebovat a pak se na tebe zvysoka víš co… Potrubí je většinou dost starý a při opravách se trhá jako papír.

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15156 příspěvků 29.05.19 11:51
@Kae píše:
@Tazvesnice Tohle na mě právě moc náhle nepůsobilo, když tam už kopou dva týdny. Ale díky za odpověď ;)

vždycky to muzou uhrat na havarii, to ze kopou nebo nekopou dva tydny na tom nehraje roli. Urcicte to maji osetrene ve Smluvnich podminkach. Skodu muzes uplatnit z havarijni pojistky domacnosti…

fotze
Kecalka 299 příspěvků 29.05.19 12:09

Pokud máte pojištěnou domácnost, zkusila bych to přes tuto pojistku a ať si to vaše pojišťovna pak s nima zkusí vyřešit ona

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 12:11

Já jednou dostala 1500 za várku čtvercovek, co bylo po vyprání barvy latte. Vyfotila jsem stav před (nějakou, co v týhle várce zrovna nebyla), stav po a poslala mailem. Nechtěli žádné účtenky, nic. Možná by chtěli víc „důkazů“, kdybych chtěla uhradit větší škodu. Pračka byla ok, i když do ní nateklo černý bahno.

JTom
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 29.05.19 13:40

Z popisu není zřejmé, zda k nějaké škodě došlo. Nejspíš bude stačit vyčistit filtr na vstupu pračky a několikrát spustit máchání. Je to bezvýznamná lapálie, která se prostě může stát.

Kae
Stálice 60 příspěvků 29.05.19 17:07

Tak vodu už odp. pustili, zdá se že teď už je čistá. Napouštěcí hadice za sítkem byla plná kamínků a zapáchajícího bláta. Na displeji stále hlásí chybu i po resetu podle návodu. Zítra volám servis :(

@Anonymní píše:
Já jednou dostala 1500 za várku čtvercovek, co bylo po vyprání barvy latte. Vyfotila jsem stav před (nějakou, co v týhle várce zrovna nebyla), stav po a poslala mailem. Nechtěli žádné účtenky, nic. Možná by chtěli víc „důkazů“, kdybych chtěla uhradit větší škodu. Pračka byla ok, i když do ní nateklo černý bahno.

Díky za info, kdy to bylo a s jakým dodavatelem vody?

Kae
Stálice 60 příspěvků 10.06.19 18:54

Takže případ konečně vyřešen. Pán ze servisu nám za pár dní volal že bylo nefunkční senzor čistoty vody, který měl pračku zastavit když je ve vodě něco co nemá být a že to bude řešit s výrobcem. Dnes volali od výrobce že zítra nebo ve st přivezou novou pračku a zapojí. Proplatí i poškozené oblečení, když doložím účtenky a zachovám mlčenlivost (nezmíním značku a typ). Pračka byla dost drahá, už jsem přemýšlela že jestli mi vrátí peníze, tak koupím tři obyč. za 10.tis. :roll: Tak naštěstí nemusím s vodárenskou nic řešit.

Váš příspěvek
Reklama