Náhrada ušlé mzdy a PPM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Betyssek
Stálice 56 příspěvků 29.11.17 09:05
Nahrada usle mzdy a PPM

Ahoj holky. Mam dotaz. Delam praci, kterou v tehotenstvi nemuzu delat. Takze mam dve moznosti- bud neschopenku, nebo jinou pozici s mensim platem plus nahradu usle mzdy ze socialky. A otazka zni, PPM se vypocitava z poslednich 3 mesicu- kdyz budu na neschopence tak z platu pred nastupem na nemocenskou, to chapu, ale kdybych sla na to mene placene misto a k tomu brala vyrovnavaci prispevek (nahrada usle mzdy), tak se mi to vypocita z celkoveho prijmu plat+nahrada, anebo jen z toho nizsiho platu? Jsem na zacatku a vubec netusim, jake prispevky kde a kdy vyrizovat… :nevim: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 5426 příspěvků 29.11.17 09:48

Ppm se nepočítá z posledních 3mesicu

Betyssek
Stálice 56 příspěvků 29.11.17 09:53

@lachtanice86 ahaa, tak vidis, spatne jsem se to doslechla… :nevim:

Lendeš
Závislačka 4998 příspěvků 29.11.17 09:55

@Betyssek Pro výpočet PPM je rozhodným obdobím zpravidla 12 měsíců před měsícem, ve kterém na PPM nastupuješ. Pokud do toho období spadá nemocenská, tak je to vyloučená doba a počítá se to jen z toho zbylého období. Ale na nemocenské bys měla zbytečně jen cca 60 % platu a byla bys omezená vycházkami. U převedení na jinou práci z důvodu těhotenství se rozhodné období nebude brát ke dni nástupu na PPM, ale ke dni převedení, když je to pro tebe výhodnější.

Betyssek
Stálice 56 příspěvků 29.11.17 10:10

@Lendeš takze pro me bude vyhodnejsi delat na jine pozici a nechat si dorovnani? Nevim vubec co a jak, mic dekuju za hezke vysvetleni :kytka:

Lendeš
Závislačka 4998 příspěvků 29.11.17 10:13

@Betyssek Ano, je pro tebe výhodnější převedení na jinou práci.

Bkaterina
Nováček 3 příspěvky 13.12.17 13:09
@Lendeš píše:
@Betyssek Pro výpočet PPM je rozhodným obdobím zpravidla 12 měsíců před měsícem, ve kterém na PPM nastupuješ. Pokud do toho období spadá nemocenská, tak je to vyloučená doba a počítá se to jen z toho zbylého období. Ale na nemocenské bys měla zbytečně jen cca 60 % platu a byla bys omezená vycházkami. U převedení na jinou práci z důvodu těhotenství se rozhodné období nebude brát ke dni nástupu na PPM, ale ke dni převedení, když je to pro tebe výhodnější.

Bkaterina
Nováček 3 příspěvky 13.12.17 13:12
Prace servirky v tehotenstvi

Ahoj holky, chci se zeptat, pokud pracuji jako servirka a zjistim, ze jsem tehotna jak mam dale postupovat. Myslim, ze stat na nohou 15 hodin a behat do schodu opravdu nezvladnu. A pochybuji, ze me sef preradi na jinou pozici.. jinak plat mam 15000 hrubeho. Jaky dalsi postup by bylo vhodne zvolit? Dekuji

Lendeš
Závislačka 4998 příspěvků 13.12.17 13:18

@Bkaterina Můžeš požádat zaměstnavatele o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu pracovní doby dle § 241 zákoníku práce, zaměstnavatel je povinen ti vyhovět, pokud tomu nebrání vážné provozní důvody. Žádej když tak písemně, nech si potvrdit na kopii převzetí zaměstnavatelem a požaduj písemnou odpověď a v případě zamítnutí taky zdůvodnění v čem spočívají vážné provozní důvody.

Bkaterina
Nováček 3 příspěvky 13.12.17 13:31

Velice dekuji za tak rychlou odpoved:-). Jsme maly podnik, na jedne smene ja na drube kolega nikdo jiny.. Proto myslim, ze kratsi pracovni doba nebo jine misto neklapne pres to, ze sef je velice fajn.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 17:04

Dobry den, PPM a neschopenka se vypocitavaji stejne? Tzn. Stejne denni odskodneni?

P4ja
Závislačka 4889 příspěvků 01.03.18 17:06
@Anonymní píše:
Dobry den, PPM a neschopenka se vypocitavaji stejne? Tzn. Stejne denni odskodneni?

Já myslím, že ne. Podívej se na net..strejda Google ti poradí. Dost se to mění.

lachtanice86
Kelišová 5426 příspěvků 01.03.18 17:07
@Anonymní píše:

Ppm 70% z platu po redukci, vyplácí pouze ossz, dpn 60% z platu po redukci, prvních 14 dnu zaměstnavatele a potom ossz.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 17:23

@lachtanice
Jde mi o to, že jsem měla při prvnim placnu 20000 PPM, měla jsem nastoupit dříve do práce při rodičáku, ale jsem těhotná. Čili nastoupim s neschopenkou, známena to tedy, že výše nemocenské od OSSZ bude zase těch 20000?

P4ja
Závislačka 4889 příspěvků 01.03.18 17:24
@Anonymní píše:
@lachtanice
Jde mi o to, že jsem měla při prvnim placnu 20000 PPM, měla jsem nastoupit dříve do práce při rodičáku, ale jsem těhotná. Čili nastoupim s neschopenkou, známena to tedy, že výše nemocenské od OSSZ bude zase těch 20000?

No nvm, a budeš mít vůbec nárok na mateřskou?? Myslím, že jen na rodičák.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Plekanec dostává naloženo: Tenhle zápas jsi prohrál! Je to ale spravedlivé?

Rozchod Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance je stále jedním z nejvíce... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Reklama