Náhrada vytrhlého zubu

14.1.20 19:16

Náhrada vytrhlého zubu

Hezký večer. V prvním těhotenství jsem přišla o zub, rozlomil se a museli mi ho vytrhnout. Ted mi zacina rust posledni moudrak a zubar mi nabidl, ze by sel dat moudrak misto toho vytrzeneho jako implantat. Nemate nekdo zkusenost? Nemuzu nikde najit zadne info. DEKUJI

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

14.1.20 19:39
@Verculiinek píše:
Hezký večer. V prvním těhotenství jsem přišla o zub, rozlomil se a museli mi ho vytrhnout. Ted mi zacina rust posledni moudrak a zubar mi nabidl, ze by sel dat moudrak misto toho vytrzeneho jako implantat. Nemate nekdo zkusenost? Nemuzu nikde najit zadne info. DEKUJI

No jestli s tím má zubař dost zkušeností, proč ne. Je to trochu kontroverzní metoda, ale rozhodně vyjde levněji než implantát. A kdyby ro náhodou nevyšlo, ten implantát se tam dá potom vložit vždycky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 19:46

@Killingpink on prave ne, ze by me nekam poslal na konzultaci, mam si to do dubna rozmyslet, jdu tam s dcerou na kontrolu. Ale nejak si to jen pod lokalnim umrtveni nedokazu predstavit 8o A nic jsem o tom zatim nenasla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 14:31
@Verculiinek píše:
@Killingpink on prave ne, ze by me nekam poslal na konzultaci, mam si to do dubna rozmyslet, jdu tam s dcerou na kontrolu. Ale nejak si to jen pod lokalnim umrtveni nedokazu predstavit 8o A nic jsem o tom zatim nenasla.

V lokálním umrtvení je ten nejmenší problém, v tom se i chirurgicky odstraňují horizontálně uložené dolní osmičky, což je o dost větší maso. Spíš aby se zub po plantaci dobře uchytil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 19:29

Já mám autotransplantaci zubu za sebou. Přesazovali mi osmičku namísto špatné sedmičky, která musela ven. Měla jsem teda informace, že autotransplantace lze provést pouze ihned po vytržení špatného zubu a nikoli až po nějaké době, kdy už je díra po zubu zarostlá, že by to celé mělo proběhnout během jedné návštěvy, vytržený zub by měl být do díry po starém zubu přesazen co nejdříve, během pár minut. To řekl zubař mně, ale je možné, že jsou i jiné postupy.

Jinak zákrok sám o sobě byl zcela bez bolesti, trvalo to celé asi hodinu. Vytrhli špatnou sedmičku, hned po ní osmičku a tu vložili do díry po sedmičce. Díru po osmičce zašili a stejně tak zašili (zafixovali) k dásni i přesazený zub, aby z té díry nevypadl :-) Rekonvalescence byla u mě díky bohu velmi rychlá, byla jsem úplně v pohodě, že ani nikdo v mém okolí nevěřil, že mám něco takového za sebou. Otok jsem měla minimální, 4 dny jsem brala ibalgin, ale chodila jsem normálně do práce. Horší to bylo s kousáním, na zub jsem nesměla 6 týdnů kousat a z toho první 2 týdny jsem si to ani nedovedla představit, protože zub při doteku bolel a taky mi v puse dost překážel, než jsem si zvykla. Takže necelý týden jsem byla na kašovité stravě, pak jsem se postupně učila s novým zubem jíst. Zub jsem měla v puse zašitý 2 týdny a ty stehy v puse byly asi to nejhorší z celého zákroku. Po 2 týdnech mi vyndali stehy, zub už se nekýval, pevně držel na místě. Po dalších 4 týdnech mi vyčistili v zubu kanálky a zub zaplnili. Čeká mě ještě poslední kontrola, zda je vše OK a poté se zub ještě dostaví. Když to shrnu, nelituji, že jsem do toho šla, šla bych do toho znova a úzkostlivě si ochraňuji moje 3 zbývající osmičky, když bych je ještě někdy náhodou potřebovala jako náhradu. Možnost mít v puse vlastní zub místo implantátu je super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 21:53

@Kajuska89 moc dekuji za vycerpavajici informaci. Zubar mi rikal, ze se to dela takhle, rovnou vytrhnout oba, ale ze si mysli, ze by to nemel byt problem ani po delsi dobe. No uvidime, jestli to vubec pujde :) Ja si zvykla, ze zub nemam, ani to neni videt, ale pry je velka pravdepodobnost, ze vypadne ten naproti, kdyz nema na co kousat. Tak jsem se lekla a zacala premyslet co s tim :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama