Náhrada za mléčné zoubky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 17:21
Náhrada za mléčné zoubky

Dobrý den, prosím nemáte někdo zkušenost se zubnímy náhradami (mezerníčky) u mléčných zubů? Syn (2,5r) má zkažené horní zoubky, vrozená vada skloviny… Zoubky mu pravděpodobně vytrhnou, pokud se stav zhorší. Dočetla jsem se o mezerníku, tak by mě zajímaly názory. Bylo dítě některé z vás po vytržení bez mezerniku? Jak zvládali kousání, mluvení? A nerostou bez mezerníku druhé zoubky křivě? Dekuju moc za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Enmamma
Závislačka 3357 příspěvků 27.01.19 17:28
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím nemáte někdo zkušenost se zubnímy náhradami (mezerníčky) u mléčných zubů? Syn (2,5r) má zkažené horní zoubky, vrozená vada skloviny… Zoubky mu pravděpodobně vytrhnou, pokud se stav zhorší. Dočetla jsem se o mezerníku, tak by mě zajímaly názory. Bylo dítě některé z vás po vytržení bez mezerniku? Jak zvládali kousání, mluvení? A nerostou bez mezerníku druhé zoubky křivě? Dekuju moc za rady

A nebylo by lepší nechat mu zoubky opravit?

kve-tinka
Závislačka 4657 příspěvků 1 inzerát 27.01.19 17:31

Syn si vybil zuby(obe horni jednicky) neco pred tretim rokem. Nic takoveho mi zubarka nenabizela. Ji uplne normalne a vse. Brzo mu vypadly fyziologicky i spodni jednicky. Dlouhou dobu mel v puse peknou diru :mrgreen: . Dole uz ma dospele zuby nahore nic. ;) a funguje :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 17:33

Bohužel jsou zkažené tak, že opravit nejdou :(

Enmamma
Závislačka 3357 příspěvků 27.01.19 17:38
@Anonymní píše:
Bohužel jsou zkažené tak, že opravit nejdou :(

A to řekl zubař na pojišťovnu nebo za peníze? My nechali klukovi spravit zoubky na soukromé klinice a to vypadalo původně, že o tři zuby přijde. Teď má zoubky úplně výstavní.

nozu
Extra třída :D 12095 příspěvků 27.01.19 17:41

Syn nemá spodní čtyřky a pětky na obou stranách. Zachraňovali jsme je na soukromé klinice, bohužel to nevyšlo. Je mu osm let. Má na noc rovnátka, aby se mu udržela mezera pro druhé zuby. S kousáním problém nemá a jak vyrostou ty druhé zuby se uvidí za pár let…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 17:42

@Enmamma a kde jste prosím nechali dělat? Jinou možnost nenabídl, pouze vytržení, o ceně nemluvil, ale prý v nemocnici v narkóze

Enmamma
Závislačka 3357 příspěvků 27.01.19 17:46
@Anonymní píše:
@Enmamma a kde jste prosím nechali dělat? Jinou možnost nenabídl, pouze vytržení, o ceně nemluvil, ale prý v nemocnici v narkóze

Tak dnes chce každý vše zadarmo a nad spravením mléčných zubů se často mávne rukou, tak asi proto nic nenabízejí. To se musí rodiče sami zajímat. My byli na Praze 8 v Dent Medico. Je to tam nejlevnější.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 27.01.19 17:51

Vybila jsem si zuby v roce a půl, obe horní jednicky, když mi byly 3, tak jsem ještě přidala jednu dvojku nahoře, takže jsem měla obrovskou díru x let a nic jsem do pusy nedostala a přežila jsem :) narostly mi další zuby. Na fotkách ze školky se všude usmivam, ale zpětně si to vůbec nepamatuju, jaké to tenkrát bylo. Takže myslím, ze i syn by to případně přežil :)

chaela
Ukecaná baba ;) 1755 příspěvků 1 inzerát 27.01.19 18:19

Syn si ve 3 letech vyrazil obe horní jedničky. Podařilo se mi je zarazit zpět, asi se chytly, ale zuby jsou mrtvé a kazí se. Zubarka říkala, že je bude spravovat, co to půjde, vytržení je až poslední možnost. Muselo by se pak řešit, aby mu zůstala mezera na stále zuby. Ideálně asi rovnatkama na noc nebo stálými, záleží, kdy by mu je vytrhli.
Zkusila bych zajet na konzultaci jinam, jestli zuby opravdu nepůjdou spravit, přece jen zbývá spousta času, než mu narostou druhé.

Anna85
Kecalka 453 příspěvků 27.01.19 18:54
@Enmamma píše:
Tak dnes chce každý vše zadarmo a nad spravením mléčných zubů se často mávne rukou, tak asi proto nic nenabízejí. To se musí rodiče sami zajímat. My byli na Praze 8 v Dent Medico. Je to tam nejlevnější.

Prosím te, kolik Vas stalo ošetření v Dent Medico? Predpokladam analgosedace?
Zrovna vybírám kliniku kam jit.

evulinda79
Povídálka 36 příspěvků 27.01.19 19:46

mezerník pro tak malé dítě je nesmysl a pak je to pouze kosmetický doplněk pro dospělé,pokud jdou někam mezi lidi a chtějí mít hezký úsměv,jíst,kousat a cokoliv jiného se s tím dělat nedá

Enmamma
Závislačka 3357 příspěvků 28.01.19 00:37
@Anna85 píše:
Prosím te, kolik Vas stalo ošetření v Dent Medico? Predpokladam analgosedace?
Zrovna vybírám kliniku kam jit.

13 tisíc za ošetření + analgosedaci

Mičule
Kelišová 5739 příspěvků 29.01.19 19:44

@evulinda79 tak to prrr.

Z chybějících předních zubů může být problém s výslovností. Nejsem tedy logoped, ale na logopedii jsme chodili a vystrkování jazyku při c a s je pěkně těžko odbouratelný zlozvyk.

A jako zubní technik bych dodala, že spravně udělaný a ukotvený mezerník lze používat i při jídle. Jako vlastní pohopitelně nejsou. A u mléčného chrupu zajisté asi moc držet nebude. Mléčné zoubky jsou takové titěrné nic. :mrgreen:

Uživatel je onlinerůžový achát
Kelišová 6152 příspěvků 29.01.19 19:59

Dělám i dětské mezerníky, musí být velmi přesné. Jsou velmi důležité pro vývoj a růst stálého chrupu. Do postranních úseků se pro držení místa v oblouku používají speciální obroučky,mohou být lité- či prefabrikované, hledala bych ale rovnou dětského stomatologa, není na škodu konzultace s ortidontistou.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >