Reklama

Nahradit zeleninový příkrm?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lluuccc
Kecalka 147 příspěvků 29 inzerátů 08.02.17 07:49
Nahradit zeleninový příkrm?

Ahoj, prosím o názory a rady.. Ve 4 měsících jsme začali se zeleninovými příkrmy. Asi 2 týdny jedla maličká pěkně (ke konci 2. týdne snědla i celou tu malou skleničku + trošku -to už byl i masozeleninový). Teď asi týden oběd úplně bojkotuje. Sní pár liček (cca 3) a spustí ječák a pak už do ní nic nedostanu. Rostou jí zoubky (dnes v noci skoro vůbec nespala), ale tomu bych to nepřisuzovala, jelikož jsme zkoušeli oocnou přesnídávku i kašičku na večer a to zblajzla jako malinu a chtěla ještě.. Takže moje otázka zní, jestli masozeleninový příkrm v poledne nahradit třeba kašičkou když jí nechutná a zkusit zase později dát tu zeleninku, nebo pořád zkoušet ty masozeleninové i když jen opravdu maličko? Zvykne si na tu chuť, nebo počkat až na to chuť dostane?
Děkuju za názory

Reklama

Reakce:

FenekUsaty
Závislačka 4041 příspěvků 2 inzeráty 08.02.17 07:59

A nesnědla by nějakou masozeleninu, co je nasladko? Dýně s bramborama a krůtou, batátová kaše, klidně doma uvařené.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 08.02.17 08:15

Prikrmujes 3 tydny a už jsi dítěti dala zeleninu, maso, ovoce, teď uvažuje nad kasi. Kam a poroc tak spěchas?
Smyslem prikrmu je dite postupně seznámit s jinou stravou, než mlékem. Ne ho nutne vykrmovat. Tak sni par lzic, no boze, a dopije se mlekem.
Když nebude jíst ani tu kaši, nacpes mu sušenky, jen aby to dite proboha jedlo? Asi ne, ze. Být ttebou, tak zbrzdim, trpělivě nabízím a zkouším různé druhy zeleniny. Za mesic pridam ovoce, za dalsi treba tu kasi.

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 08.02.17 08:15

A až děťátko povyroste a bude místo oběda vyžadovat sladkosti, taky mu je dáš?

Je to přece stejný princip.

Je normální, že miminku víc jede sladká chuť ovoce a kašiček - to ale není důvod přestat dávat to ostatní.

peta81
Ukecaná baba ;) 2017 příspěvků 08.02.17 08:26

Moc na ni tlacis. dej tomu cas. trpelive nabizej a urcite nevymenuj za sladke. co bataty? ty byvaji u deti oblibene. a jestli mate sklenicky, zkus doma varene jidlo.

lluuccc
Kecalka 147 příspěvků 29 inzerátů 08.02.17 08:40

Nechápu ty jedovaté startovací odpovědi. Mám první mimi, takže nemám zkušeonsti a proto se chci jen poradit jak to mají ostatní a ne aby mě někdo tady drbal.. Samozřejmně chci pro soje dítě to nejlepší. Domácí jsme zkoušeli (dýni moc nemusí, ale třeba mrkev, řepa, brambor a kuře to jí jelo), ale nevím jestli se tím něco vyřeší, když jí budu dávat jen sladkou zeleninu, to už je pak jedno jestli sladká zelenina, nebo sladké něco jiného (ovoce, kaše), ne? Jen se ptám, takže prosím o rady, ne o odsuzování..

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 08.02.17 08:42

Souhlas viz výše. když už jsi začala, tak bych normálně pokračovala. bez masa. jen zeleninu. když sní tři lžičky, tak sní tři. vůbec bych neřešila.

ale ve 4 měsíccích zelenina, ovoce kaše a ještě maso je fakt dost. zkus si trochu nastudovat třeba kojeni.net. tam je to hezky popsáno.

jakrop
Kecalka 169 příspěvků 08.02.17 08:43

Jak píší ostatní - nechvátejte tak. Já jsem se držela rady doktorky a během prvního měsíce příkrmů jsem dávala pouze zeleninové příkrmy k obědu. Pak jsem přidávala občas žloutek, od 6ti týdnů předkrmů pak ovoce a až po 7mi týdnech masozel. příkrmy. Nic neuspěcháte… dítě si musí zvyknout a určitě nejdříve jen na zeleninu. Nevím, jak jste za 3 týdny stihla vše, co píšete a ještě zkoumat, zda malá nemá na něco snědeného alergii. Kolik druhů zeleniny jste už vyzkoušela?

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 08.02.17 08:48

@lluuccc Ochutnala jsi někdy vareny rozmixovany batat nebo dyni a detskou, byt nedoslazovanou presnidavku? Ono neni sladke jako sladke.

Píses, ze dnyní nemusi. Kolikrát ji dyni nabízela? Dítě musí i 20 ochutnat, než to jídlo přijme za své.

Takže ještě jednou, trpelivost a duslednost.
Cílem neni dítěti zapchat t zaludek a soutěž, jak rychle zvladne snist mnozstvi odpovidajici jedne sklenicce. Cilem je naucit dite dobrym stravovacim navykum, naucit ho na pestrou stravu a vybudovat kladny a zdravy vztah k jidlu.

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 08.02.17 09:11
@lluuccc píše:
Nechápu ty jedovaté startovací odpovědi. Mám první mimi, takže nemám zkušeonsti a proto se chci jen poradit jak to mají ostatní a ne aby mě někdo tady drbal.. Samozřejmně chci pro soje dítě to nejlepší. Domácí jsme zkoušeli (dýni moc nemusí, ale třeba mrkev, řepa, brambor a kuře to jí jelo), ale nevím jestli se tím něco vyřeší, když jí budu dávat jen sladkou zeleninu, to už je pak jedno jestli sladká zelenina, nebo sladké něco jiného (ovoce, kaše), ne? Jen se ptám, takže prosím o rady, ne o odsuzování..

Zklidni hormon - nevidím, že by Tě někdo někde odsuzoval nebo byl jedovatý.

Právě proto, že jde o první dítě… člověk si kolikrát neuvědomí, že některé věci mají dlouhodobější důsledky a že je potřeba přemýšlet i nad určitými principy. Konkrétně v tomto případě třeba to, že když dítěti k obědu místo zeleniny dáš kaši, která mu chutná víc, tak sice dosáhneš toho, že se pořádně nacpe, ale tu zeleninu už do něj pravděpodobně v budoucnu nedostaneš vůbec.

Kromě toho, takhle maličké dítě prostě potřebuje čas - v tomto věku bývá mnoho dětí ještě plně na mléku, max. začínají něco zkoušet. Tvoje dcerka už má stravu pestrou tak, jak bývá obvyklé až o dost měsíců později - proto i z tohohle hlediska je potřeba trpělivost, klid a důslednost.

kisi77
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 1 inzerát 08.02.17 09:23

Zakladatelko urcite nenahradzaj zeleninu ovocim, moze sa stat, ze ti uz zeleninu bude odmietat uplne. Stalo sa to kamaratke. Najskor nech sa nauci na vsetky druhy zeleniny, aj ked malo. Posielam link a subory na stiahnutie, je to tam pekne vsetko vysvetlene. http://www.kojeni.net/…prikrmu.html My sme sa tym riadili a super, maly vsetko papa. Bola som tiez prvorodicka, drzim palce :kytka:

lluuccc
Kecalka 147 příspěvků 29 inzerátů 08.02.17 10:22

@kisi77 Děkuju za (snad) jedinou mily a užitečný příspěvek. Budu zkoušet dál jen zeleninku a snad jí zachutná :)

kisi77
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 1 inzerát 08.02.17 14:35

@lluuccc Urcite najdes take, ktore zachutnaju. Nemusi jej ist vsetko, ale mozes skombinovat to co nechuti s tym co chuti. Vela zdaru zelam :mavam:

lluuccc
Kecalka 147 příspěvků 29 inzerátů 09.02.17 08:07

@kisi77 Moc díky, budeme zkoušet :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama