Náhradní mateřství a jeho problematika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tlapka89
Nováček 3 příspěvky 20.11.18 12:15
Náhradní mateřství a jeho problematika

Zdravím všechny :) Ráda bych se představila, studuji 2.rokem medicínu a máme jeden projekt do předmětu „lékařská biologie“, který má pojednávat o problematice náhradního mateřství. Touto cestou bych ráda požádala o pomoc, jestli by se buď nenašla nějaká maminka, která by byla ochotná pomoci skupině medikům, nebála se a nevadilo by jí poskytnout rozhovor o svém příběhu a zkušenostech s tímto tématem, nebo jestli by nás aspoň někdo nenavedl na někoho, kdo by nám mohl pomoci? Všechny rady a tipy vítáme. Děkuju :)

Reakce:
Pennya
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 20.11.18 12:43

projeď zdejší diskuze na toto téma, už jsem viděla pár žen co nabízelo že odnosí miminko. Tak bys mohla někoho přímo oslovit.

tlapka89
Nováček 3 příspěvky 20.11.18 13:04

@Pennya: zkusím to, díky za tip :)

ejhle
Závislačka 2854 příspěvků 20.11.18 13:17

@tlapka89 je tady jedna uživatelka, která dělala nm opakovaně. A celkem otevrene o tom tady píše. Na Nick si bohužel nevzpomenu. Ale je možné ji dohledat v diskusích o nm.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 20.11.18 14:03

žádnou náhradní matku neznám, ale dost zajímavé je náhradní mateřství v USA, jestli znáš Dvatáty, jsou na youtube atd. tak jim odnosila dvojčátka náhradní matka v USA a dokonce každý z nich je otec jedné z holčiček :srdce:

tininas
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 20.11.18 14:17

Ahoj.

Doporučuji dokument Duši neprodám.

Leenvecka
Kecalka 416 příspěvků 20.11.18 14:32

@Kaileee jj taky jsem to chtela nadhodit, maji tam dokonce jeden rohovor s nahradni matkou, ale ne tou jejich.
V USA to maji celkem propracovane tak aby nikomu nevznikla zadna ujma at uz psychicka tak fyzicka. A to jak o tom ty kluci mluvi je uplne uzasne…
skoda, ze tu nejsme tak daleko aby se to tu dalo praktikovat legalne a bezpecne pro obe/tri strany (rodice, nahradni matka, darkyne vajicka/spermii)

Kdybych sama jeste nemela deti (bude mi 31) tak bych chtela taky dvema gayum odnosit dite/deti za podminky, ze bych chtela deti vidat i po porodu jako jejich teta a aby vedeli, ze jsem to ja kdo je odnosit a kdo jim delal tech devet mesicu chuvu :)

Leenvecka
Kecalka 416 příspěvků 20.11.18 14:42

Jo a jeste ta nahradni matka Dvou tatu sama rikala po asi pul roce, ze premyslela a ze kdyby chteli tak by do toho sla znovu…takze imho kdyz je na to zena nastavena tak, ze dvema lidem pomuze k miminku a treba tam je i ta dolozka, ze bude vedet co se s detmi po porodu deje (kluci maji s nahradni matkou vlakno na whatsappu a pry si tam skoro denne posillaji zpravy i po skoro dvou a pul letech od porodu deti)

Avocado123
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 20.11.18 14:44

Jo přesně, doporučuji dvataty a jejich rozhovor s nm. Plus v dalších videích objasňují, co vše to obnáší, jak pro biorodice, tak pro náhradní matky. Je to tam normálně povolené, ne jak tady … Pak toho lidí zneužívají akorat

Leenvecka
Kecalka 416 příspěvků 20.11.18 14:55
tlapka89
Nováček 3 příspěvky 23.11.18 23:29

Díky za vše tady :)

Ali1988
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 19.02.19 00:40

@tlapka89 ahojky,ja jsem porodila dvojcatka jako NM,pred rokem a pul.

Váš příspěvek
Reklama