Reklama

Náhradní matka - kdy to CAR dovolí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mahaena
Stálice 57 příspěvků 23.08.18 16:26
Náhradní matka - kdy to CAR dovolí?

Ahoj,

netušíte někdo, kdy je dovolené surogátní mateřství? Vím, že v jasných případech, kdy není děloha a tak, ale to u mě není. Mám po prvním IVF/potratu poškozenou sliznici, roste málo, na některých místech vůbec, výsledkem toho dalších 6 neúspěšných transferů. Myslíte, že je šance, že mi to někde na CARu povolí?

Reklama

Reakce:

tininas
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 23.08.18 16:36
@Mahaena píše:
Ahoj,netušíte někdo, kdy je dovolené surogátní mateřství? Vím, že v jasných případech, kdy není děloha a tak, ale to u mě není. Mám po prvním IVF/potratu poškozenou sliznici, roste málo, na některých místech vůbec, výsledkem toho dalších 6 neúspěšných transferů. Myslíte, že je šance, že mi to někde na CARu povolí?

Má rada:

a/ Vyhledej si všechny CARy, které jsou v Tvých možnostech.

b/ Obvolej je a dohodni si návštěvu.

c/ Vybal na konkrétního lékaře svůj problém.

Je to moc specifický problém a pochybuju, že Ti tady adekvátně někdo poradí.

Conulka
Závislačka 3749 příspěvků 23.08.18 17:06

@Mahaena doporučuji Reprofit nebo Helios v Brně, veškerou zdravotní dokumentaci sebou, měla jsem slabé hrdlo děložní a za sebou 2potraty ve II.trimestru - byla to dostatečná indikace k NM - nani v jednom neměli problém

Mahaena
Stálice 57 příspěvků 23.08.18 22:54

@Conulka @tininas ja do ted zila v domneni, ze to delaji jen dve kliniky v CR (Zlin a Cube v Praze) - takze blbe? Mam se ptat vsude?

Conulka
Závislačka 3749 příspěvků 24.08.18 08:47

@Mahaena ptala bych se na těch větších, Reprofit a Helios mám osobně odzkoušené, pokud Vám jiný gynekolog potvrdí, že máte indikaci k NM, oni sami už to víc neřeší, ale musíte mít sebou zdravotní dokumentaci
já třeba měla malý nádor na čípku, ten mi skoro celý amputovali, děloha zdravá, uzliny zdravé, tak jsme zkusili otěhotnět, to bylo v pohodě, ale v když plod nabral na hmotnosti, tak jsem prostě potratila ikdyž jsem ležela od začátku těhotenství a nešlo tomu zabránit.
Tak mi onkolog-gynekolog napsal indikaci k NM a to jim stačilo, navíc to samozřejmě při vyšetření viděli sami. Špatná a nepravidelná sliznice, možná by se to už dalo nazvat Ashermanovým syndromem + opakované neúspěšné pokusy jsou určitě dostatečným důvodem. Možná bych šla rovnou do Nějakého CARu s těmito výsledky a zeptala se. Maximálně Vás vrátí pro tu indikaci, ale pokud to uvidí v té dokumetaci + při vyšetření, tak si myslím nebudou mít problém

Conulka
Závislačka 3749 příspěvků 24.08.18 08:56

Asi nebudou mít problém v Reprofitu v Olomouci nebo Ostravě + ten Zlín, Praha vůbec nevím - jsem z Brna, takže to jsem nezjišťovala. Asi bych se vyhnula menším CARům v menších městech (Sanusy, atd…) ne že by byly špatné, ale bez zkušeností vašich i jejich je potom spolupráce strašně náročná, když nidko neví co se smí a co ne

Třeba když jsem s tímto kontaktovala Repromedu v Brně, tak si to předávali jak horký brambor, nakonec jsem komunikovala s jakousi nejvrchnější paní, která tomu stejně rozumněla jako koza petrželi, nevěděla třeba které pojišťovně by se účtovali výkony - jestli mojí nebo NM…a další věci…tak jsme Repromedu zavrhli. A to mají na svých stránkách tuto službu k dispozici a vlastně vůbec neví o co jde. A to je docela velký a známý CAR :nevim: :nevim:

Mahaena
Stálice 57 příspěvků 24.08.18 11:02

@Conulka @Conulka díky holky, zkusíme to :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama