Náhradní matka - kdy to CAR dovolí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mahaena
Stálice 60 příspěvků 23.08.18 16:26
Náhradní matka - kdy to CAR dovolí?

Ahoj,

netušíte někdo, kdy je dovolené surogátní mateřství? Vím, že v jasných případech, kdy není děloha a tak, ale to u mě není. Mám po prvním IVF/potratu poškozenou sliznici, roste málo, na některých místech vůbec, výsledkem toho dalších 6 neúspěšných transferů. Myslíte, že je šance, že mi to někde na CARu povolí?

Reakce:
tininas
Ukecaná baba ;) 1496 příspěvků 23.08.18 16:36
@Mahaena píše:
Ahoj,netušíte někdo, kdy je dovolené surogátní mateřství? Vím, že v jasných případech, kdy není děloha a tak, ale to u mě není. Mám po prvním IVF/potratu poškozenou sliznici, roste málo, na některých místech vůbec, výsledkem toho dalších 6 neúspěšných transferů. Myslíte, že je šance, že mi to někde na CARu povolí?

Má rada:

a/ Vyhledej si všechny CARy, které jsou v Tvých možnostech.

b/ Obvolej je a dohodni si návštěvu.

c/ Vybal na konkrétního lékaře svůj problém.

Je to moc specifický problém a pochybuju, že Ti tady adekvátně někdo poradí.

Conulka
Závislačka 3758 příspěvků 23.08.18 17:06

@Mahaena doporučuji Reprofit nebo Helios v Brně, veškerou zdravotní dokumentaci sebou, měla jsem slabé hrdlo děložní a za sebou 2potraty ve II.trimestru - byla to dostatečná indikace k NM - nani v jednom neměli problém

Mahaena
Stálice 60 příspěvků 23.08.18 22:54

@Conulka @tininas ja do ted zila v domneni, ze to delaji jen dve kliniky v CR (Zlin a Cube v Praze) - takze blbe? Mam se ptat vsude?

Conulka
Závislačka 3758 příspěvků 24.08.18 08:47

@Mahaena ptala bych se na těch větších, Reprofit a Helios mám osobně odzkoušené, pokud Vám jiný gynekolog potvrdí, že máte indikaci k NM, oni sami už to víc neřeší, ale musíte mít sebou zdravotní dokumentaci
já třeba měla malý nádor na čípku, ten mi skoro celý amputovali, děloha zdravá, uzliny zdravé, tak jsme zkusili otěhotnět, to bylo v pohodě, ale v když plod nabral na hmotnosti, tak jsem prostě potratila ikdyž jsem ležela od začátku těhotenství a nešlo tomu zabránit.
Tak mi onkolog-gynekolog napsal indikaci k NM a to jim stačilo, navíc to samozřejmě při vyšetření viděli sami. Špatná a nepravidelná sliznice, možná by se to už dalo nazvat Ashermanovým syndromem + opakované neúspěšné pokusy jsou určitě dostatečným důvodem. Možná bych šla rovnou do Nějakého CARu s těmito výsledky a zeptala se. Maximálně Vás vrátí pro tu indikaci, ale pokud to uvidí v té dokumetaci + při vyšetření, tak si myslím nebudou mít problém

Conulka
Závislačka 3758 příspěvků 24.08.18 08:56

Asi nebudou mít problém v Reprofitu v Olomouci nebo Ostravě + ten Zlín, Praha vůbec nevím - jsem z Brna, takže to jsem nezjišťovala. Asi bych se vyhnula menším CARům v menších městech (Sanusy, atd…) ne že by byly špatné, ale bez zkušeností vašich i jejich je potom spolupráce strašně náročná, když nidko neví co se smí a co ne

Třeba když jsem s tímto kontaktovala Repromedu v Brně, tak si to předávali jak horký brambor, nakonec jsem komunikovala s jakousi nejvrchnější paní, která tomu stejně rozumněla jako koza petrželi, nevěděla třeba které pojišťovně by se účtovali výkony - jestli mojí nebo NM…a další věci…tak jsme Repromedu zavrhli. A to mají na svých stránkách tuto službu k dispozici a vlastně vůbec neví o co jde. A to je docela velký a známý CAR :nevim: :nevim:

Mahaena
Stálice 60 příspěvků 24.08.18 11:02

@Conulka @Conulka díky holky, zkusíme to :)

Maria_37
Závislačka 3861 příspěvků 28.09.18 15:31
@Mahaena píše:
Ahoj,netušíte někdo, kdy je dovolené surogátní mateřství? Vím, že v jasných případech, kdy není děloha a tak, ale to u mě není. Mám po prvním IVF/potratu poškozenou sliznici, roste málo, na některých místech vůbec, výsledkem toho dalších 6 neúspěšných transferů. Myslíte, že je šance, že mi to někde na CARu povolí?

IVF Clinic Olomouc to dela a taky nejaky CAR ve Zline. V Olm ti daji kontakt na pravnika, ktery dela smlouvy mezi nm a bio rodicemi.

jita1234
Nováček 1 příspěvek 07.10.18 19:10

My chodíme do Prahy do Gennetu. Když jsem začala zjišťovat, psala jsem maily na kliniky a v podstatě všechny soukromé mi odpověděli kladně. V mém případě je důvod vrozená vada - rozštěp páteře.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >