Nahrávání na diktafon bez souhlasu účastníků?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Qwentin
Nadpozemská drbna 27085 příspěvků 30.11.17 04:31
Nahrávání na diktafon bez souhlasu účastníků?

Dobrý den, chodím na kurz, kde nás nahrává školitel na diktafon bez našeho souhlasu, prosím, může si to dovolit? Vůbec se mi to nelíbí, obzvlášť potom, co účasníci pronášeli výroky s osobními informacemi a pak školitel řekl, že jsme nahrávání. Měl nám dát podepsat souhlas s nahráváním? Velmi děkuji za odpovědi :-).

Reklama

Reakce:

lenka_
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 30.11.17 06:47

Nahrávat vás bez souhlasu nesmí. Stačí, aby na začátku nahrávky byl nahraný váš souhlas. V takovém případě už nemusíte nic podepisovat.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 30.11.17 07:55

@Qwentin nesmí a pokud to dělá, nesmí to nikde použít..

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 30.11.17 08:30

@martina.se Nesmí. Další podmínky jsou už zbytečné, ne?

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 30.11.17 08:40
@Ivan PPZ píše:
@martina.se Nesmí. Další podmínky jsou už zbytečné, ne?

oni Ti školitelé ty záznamy rádi dál používají, bohužel.. jinak jo, souhlas..

Qwentin
Nadpozemská drbna 27085 příspěvků 30.11.17 09:59

@martina.se Marti,velmi děkuji, já to na tom kurzu hned řeknu, na internetu jsem někde našla, že:
V § 12 odst. 1 a 2 občanského zákoníku, který se zabývá ochranou osobnosti, je uvedeno: „Písemnosti osobní povahy, podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkající se fyzické osoby nebo jejích projevů osobní povahy smějí být pořízeny nebo použity jen s jejím svolením.

já teda nejsem právník, proto jsem se ptala, ale hned to na tom kurzu řeknu, že si nepřeji, aby mne nahrávala bez mého souhlasu. Velmi Vám @lenka_ @Ivan PPZ @martina.se děkuji :-) :hug: :kytka: :potlesk: :palec:

Qwentin
Nadpozemská drbna 27085 příspěvků 30.11.17 15:25

@martina.se Mohu lektorku požádat, aby obsah s nahrávkou vymazala, když nesouhlasím s nahráváním?

rybarova
Nováček 6 příspěvků 06.12.17 15:49

Tak to se ti vůbec nedivím, že se ti to nelíbí, kor pokud tam navíc figurují osobní údaje… Podle mě vám to měl dát vědět předem. Bůh ví jakým šmejdům to potom přeprodává. To pak budou takové ty pochybné telefonáty a dopisy „my děláme průzkum na šťávu“ „vyhrála jste holící sadu“ atd.

Lektorce bych sdělila, ať všechny moje nahrávky smaže, jelikož nemá žádný souhlas. Ale je otázkou, na kolik jí můžeš věřit, že to opravdu smazala. Případně zkus napsat email nějakému právníkovi. Já mám zkušenost s Ota Klekner, když zadáš do googlu, ale třeba to ani nebude potřeba. Napiš pak kdyžtak jak jsi dopadla. Samotnou by mě zajímalo jak tohleto řešit a dokazovat.

A co je to vůbec za kurz? Musíš tam chodit, nešlo by lektorku vyměnit? Pokud by šlo o něco jako angličtina, tak bych lektorku poslala někam a šla se učit jinám, pokud by byla ta možnost.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama