Nahrávání na diktafon bez souhlasu účastníků?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Qwentin
Hvězda diskuse 64661 příspěvků 30.11.17 04:31
Nahrávání na diktafon bez souhlasu účastníků?

Dobrý den, chodím na kurz, kde nás nahrává školitel na diktafon bez našeho souhlasu, prosím, může si to dovolit? Vůbec se mi to nelíbí, obzvlášť potom, co účasníci pronášeli výroky s osobními informacemi a pak školitel řekl, že jsme nahrávání. Měl nám dát podepsat souhlas s nahráváním? Velmi děkuji za odpovědi :-).

Reakce:

lenka_
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 30.11.17 06:47

Nahrávat vás bez souhlasu nesmí. Stačí, aby na začátku nahrávky byl nahraný váš souhlas. V takovém případě už nemusíte nic podepisovat.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 30.11.17 07:55

@Qwentin nesmí a pokud to dělá, nesmí to nikde použít..

Ivan PPZ
Kelišová 5696 příspěvků 30.11.17 08:30

@martina.se Nesmí. Další podmínky jsou už zbytečné, ne?

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 30.11.17 08:40
@Ivan PPZ píše:
@martina.se Nesmí. Další podmínky jsou už zbytečné, ne?

oni Ti školitelé ty záznamy rádi dál používají, bohužel.. jinak jo, souhlas..

Qwentin
Hvězda diskuse 64661 příspěvků 30.11.17 09:59

@martina.se Marti,velmi děkuji, já to na tom kurzu hned řeknu, na internetu jsem někde našla, že:
V § 12 odst. 1 a 2 občanského zákoníku, který se zabývá ochranou osobnosti, je uvedeno: „Písemnosti osobní povahy, podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkající se fyzické osoby nebo jejích projevů osobní povahy smějí být pořízeny nebo použity jen s jejím svolením.

já teda nejsem právník, proto jsem se ptala, ale hned to na tom kurzu řeknu, že si nepřeji, aby mne nahrávala bez mého souhlasu. Velmi Vám @lenka_ @Ivan PPZ @martina.se děkuji :-) :hug: :kytka: :potlesk: :palec:

Qwentin
Hvězda diskuse 64661 příspěvků 30.11.17 15:25

@martina.se Mohu lektorku požádat, aby obsah s nahrávkou vymazala, když nesouhlasím s nahráváním?

rybarova
Nováček 6 příspěvků 06.12.17 15:49

Tak to se ti vůbec nedivím, že se ti to nelíbí, kor pokud tam navíc figurují osobní údaje… Podle mě vám to měl dát vědět předem. Bůh ví jakým šmejdům to potom přeprodává. To pak budou takové ty pochybné telefonáty a dopisy „my děláme průzkum na šťávu“ „vyhrála jste holící sadu“ atd.

Lektorce bych sdělila, ať všechny moje nahrávky smaže, jelikož nemá žádný souhlas. Ale je otázkou, na kolik jí můžeš věřit, že to opravdu smazala. Případně zkus napsat email nějakému právníkovi. Já mám zkušenost s Ota Klekner, když zadáš do googlu, ale třeba to ani nebude potřeba. Napiš pak kdyžtak jak jsi dopadla. Samotnou by mě zajímalo jak tohleto řešit a dokazovat.

A co je to vůbec za kurz? Musíš tam chodit, nešlo by lektorku vyměnit? Pokud by šlo o něco jako angličtina, tak bych lektorku poslala někam a šla se učit jinám, pokud by byla ta možnost.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Arichteva končí! O vítězství ve StarDance se poperou Tomicová, Dvořák a Svoboda

Semifinále populární taneční soutěže StarDance je minulostí. Dnešní díl byl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >