Náhražky Paralenu v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 14:51
Náhražky Paralenu v těhotenství

Zdravím trpím neskutečně na bolesti hlavy a poslala jsem manžela do lékárny pro paralen jenže on mi dovezl náhražku paralenu (parapyrex500mg)
Jsem v 35 skoro 36 TT může se to?

Reakce:
MarketaC4
Kecalka 169 příspěvků 09.07.19 14:54

Proto nesnáším lékárny Dr.Max - hned cpou ty jejich výrobky. Můžeš to v pohodě, jen mě od Dr.Max nikdy nic nezabralo

Alyss1
Závislačka 3141 příspěvků 09.07.19 14:58

To je stejne jako paralen jen jinynazev.

Aduš8
Kelišová 5218 příspěvků 09.07.19 15:34

Není důležitý název léků, ale jejich účinná látka. Pokud je to stejně jako u Paralenu Paracetamol, tak je to v pořádku.

ugluk
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 09.07.19 16:22

Je tam stejná účinná látka (paracetamol) ve stejném množství.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66863 příspěvků 09.07.19 18:04
@MarketaC4 píše:
Proto nesnáším lékárny Dr.Max - hned cpou ty jejich výrobky. Můžeš to v pohodě, jen mě od Dr.Max nikdy nic nezabralo

Mozna kdyby to nekdo pred prijezdem donu prehodil do „spravne“ krabicky, tak by to fungovalo bez problemu…

MarketaC4
Kecalka 169 příspěvků 09.07.19 18:14

@j.a.n.i1 Tím to teda fakt není. :lol: mojí tchýni ty jejich “léky” taky nezabírají. Když jsem šla pro Opthalmo-Septonex, začala mi lékárnice místo toho cpát kapky na podrážděné oči Dr.Max :roll: Já chápu že za to mají asi bonusy ale ať to aspoň funguje když to nabízí.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66863 příspěvků 09.07.19 19:02

@MarketaC4 Tak pokud to ma stejnou ucinou latku, tak to proste fungovat musi…

MarketaC4
Kecalka 169 příspěvků 09.07.19 19:09

@j.a.n.i1 Nebudu se tady s tebou o tom dohadovat :lol: vím co na mě zabírá a co ne. Pokud tobě vyhovuje cpát do sebe levnější náhražky a zabírá ti to, tak prosím :nevim: :mavam:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66863 příspěvků 09.07.19 19:13

@MarketaC4 Ano pokud to ma stejnou ucinnou latku, tak fakt nemam potrebu platit za spravnou krabicku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: protoze o nicem jinem ta cena neni…

svatecnice
Kelišová 6078 příspěvků 09.07.19 23:09

@j.a.n.i1 @MarketaC4 účinná látka je v obojím stejná, jen drmax dává ten zbytek látek levnější. Proto to někomu třeba nefunguje. Je to prostě ukradená ocurana klasika

IvaB
Kelišová 6377 příspěvků 28 inzerátů 09.07.19 23:36

@j.a.n.i1
I když s Tebou jindy souhlasím téměř ve všem, tady se přikláním k @MarketaC4 . Též mi Dr. Maxové léky nezabírají, konkrétně zrovna Parapyrex, pak lék na pálení žáhy, magnesium nemělo takový účinek, na jaký jsem byla zvyklá u jiných značek. Takže už se jejich privátním lékům vyhýbám.
Nicméně pro zakladatelku je podstatné, že Parapyrex obsahuje paracetamol a ne ibuprofenum, takže by pro ni měl být bezpečný.

IvaB
Kelišová 6377 příspěvků 28 inzerátů 09.07.19 23:46

A ano, je to hodně o pomocných látkách. Na štítnou žlázu nesnesu Euthyrox, musím mít Letrox, ač je tam stejná účinná látka. Totéž léky na migrénu, potřebuju jeden konkrétní, za který platím dvě stovky za krabičku, i když existují levnější léky se stejnou účinnou látkou, ale nezabírají mi, bohužel.

debra.morgan
Echt Kelišová 9402 příspěvků 10.07.19 04:00

Já teda s dr. Max problém nemám, když chci Paralen dostanu Paralen a ne jejich značku, když chci něco na teplotu dostanu nabídku ze které si vybírám a tam je i jejich značka :nevim:

Uživatel je onlineJeremi
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 10.07.19 08:02
@svatecnice píše:
@j.a.n.i1 @MarketaC4 účinná látka je v obojím stejná, jen drmax dává ten zbytek látek levnější. Proto to někomu třeba nefunguje. Je to prostě ukradená ocurana klasika

Není to nic ukradeného. Účinné látky v lécích jsou nějakou dobu chráněné patentem a nikdo jiný než původní vynálezce/výrobce je dělat nesmí. Když tato ochrana propadne, mohou se vyrábět tzv. generika, tj. léky se stejnou účinnou látkou, jen pod jiným názvem.

Váš příspěvek
Reklama