Nahrazování dávek mléka příkrmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sundry
Nováček 6 příspěvků 11.07.18 21:55
Nahrazování dávek mléka příkrmy

Ahoj před týdnem jsme začali s prikrmy (ukončeny 4. měsíc) a mám v tom par nejasnosti.. :lol: Začali jsme s jednodruhovym zeleninovym pyré - mrkev, hokaido, petrzel.. mám uvarene a zamrazene i další druhy, a tím zatím nahrazuji obedovou dávku, zbytek dokrmuju kojením..jinak všechny dávky kojim.. Zajímalo by mě, za jak dlouho mužu nahrazovat další mléčnou dávku a jakou? Malej se mi začal budit jednou i v noci, (hlady) nakojim, dam do postýlky a spinka dal..Tak jsem premyslela o kasicce třeba večer..ale chci mu to přidávat postupně, aby toho nebylo na jeho bříško moc najednou..V pří­ručce od dr je první týden prikrmu jednodruhova zelenina, druhy týden kombinace zeleniny, po dvou týdnech přidat maso a ryby i přílohu (brambory, ryze nebo těstoviny),od 6.mesice obilniny a ovoce..ale to mi přijde zbytečně dlouho..Taky bych rada občas uvarila vývar ze zeleninky a po těch dvou týdnech i masozeleninovy.. na netu jsem narazila, ze se muže dávat až kdovíkdy..Jak jste to měly vy? Poradíte? :kytka: A taky mi mamka říkala, abych pyré nedělala úplně hladké, ze to dělala u mě a pak mě kousky kopaly..Brachovi to už pak nikdy nemixovala (jen mackala vidličkou) a nikdy s kousky problém nebyl.. Mému synovi však kousicky strašně kopaly (první dva dny prikrmu), další den jsem mixla dohladka a papal krasne..Měli jste to někdo taky tak a pak problémy s kousky jak tvrdí mamka? Jsem začátečník tak se ptám..chci pro nej jen to nejlepší..❤️Děkuji!

Reakce:

Lex1
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 1 inzerát 11.07.18 22:05

Já dávala jako druhý příkrm ovoce a třetí kaši na noc, odstup byl tuším 3 az 4 týdny. Na kojení.net je to krásně popsaný. Kousky až tak kolem 8 měsíce, tuším, ale dcera přijala kousky až po roce. Musíš zkoušet ;)

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 11.07.18 22:07

@Sundry já začala příkrmy od 4. Měsíce,nejdříve stejně jako ty,zeleninu,snažila jsem se dodržet každou ty tři dny,pak pomalu přidávat další druhy kvůli alergii. Asi po dalším měsíci jsem přidala odpolední svačinu (ovoce či pyré). Po dalším měsíci k snídani kaši(jáhly,oves­ná,krupicová či rýžová,kupuji bio instantní bezmléčné),roz­míchávám je ve 150ml plnotučného mléka(na radu Dr.),dochucuji ovocem nebo ovocným pyré. Kaši k večeři jsem začala před 14 dní tj. 7,5 měsíce věku dítěte. Dřív bych to neriskovala,kvůli bolení bříška. A budí se mi na noční kojení kolem 2:00 stejně jako předtím. Kaše ho zasytí,ale když se v noci vzbudí,už má hlad. Jinak jsem dávala ze začátku úplně mixované,ve čtyřech měsících je brzy nechávat kousky. Neumí to ještě tolik zpracovat. Mně malý nechce kousky ani teď,vždycky sní pár lžic a kouše,pak už ho to prostě nebaví. Trvá to na něj moc dlouho. Ale když mu dám chleba s máslem,kouše úplně ukázkově (má dva zuby).

sanyv
Povídálka 31 příspěvků 11.07.18 22:07

Ahoj,
já jsem ze začátku mixovala, asi tak měsíc možná dva a pak přešla na šťouchané a problém určitě není, papá krásně :srdce:
Jinak jsme postupovali asi podobně jak vám doporučila lékařka. Asi po měsíci měl obědové mlíčko nahrazené masozeleninovým příkrmem a začali jsme s ovocem na svačinku, ale asi můžeš klidně postupovat s kaší na večer. Jak si zvykne na kaši, tak dát ovoce… I když některé děti se prý budou v noci více po kaši, tak pozor :nevim:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 11.07.18 22:08

Jinak ti večerní kaši dávám mléčnou krupicovou ,protože naše Dr říká ,že dávka kravského mléka od 6. měsíců má být do 200 ml denně( počítají se i jogurty),takže bych ji překročila.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 11.07.18 22:23

Já začala cca taky ve 4m obědem. Poté jsme postupně co měsíc přidali další (ovoce) Snídaně, pak svačinka, pak i odpolední svačinka… a až nakonec teda večeře. A uplně naposledy jsme zavedla kaše na večeře nejsou kaše moc vhodné, ty radějí dopoledne nebo na snídaní. Jsou plné sacharidu, těžko stravitelné. Kaše jsem potom dělala tedy domácí rýžové, pohankové, ovesné… slazené ovocem, ovesnou čistou. Na večeři jsme dávali zeleninové husté polévky všeho druhu, pozdějí zeleninové placky. Večeři měla dcera cca dvě hoďky před spaním a pak se dojela mlékem (UM,MM). S večeři to má i ve dvou letech stejné, polévka, či placičky občas pečivo s lučinou. A pak před spaním dá 210UM.
Hlavně myslím nic neuspěchat, zvlášt u kojeného miminka. Pomaličku. TeĎ je oběd, další chod může být za měsíc…

Veru1987
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 11.07.18 22:26

A co se týče mixovaného…já se snažila mačkat vidličkou a dcera se dávila ještě po roce. A pořád jsem zkoušela a kousky malinkaté začala snášet někdy fakt až po roce, najednou to šlo. do té doby ji natahovalo… musela jsem mixovat vše. A pak najednou v pohodě, teď ve dvou letech ji kusy masa uplně v pohodě.

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 11.07.18 22:54

Malej má půl roku a krom oběda příkrmu má i večerní kaši kolem 19.hod, pak je ještě kojený než jde v 21.hod.spát. Budí se někdy kolem 4.ráno na kojení. Mě to tak vyhovuje, ráno mám prsa nalité jak balóny. S prvním příkrmem jsem začala po 4.měsíci, ale vydržel to krátce.. Bojkotoval, tak jsem pravidelně začala se zeleninou až po 5.měsíci. Mixuji do hladka, pidi kousíčky mu nejedou.

bjitka123
Kecalka 104 příspěvků 11.07.18 23:58

Já jsem s příkrmy začala teda až v 6ti měsících, ale ten způsob by měl být určitě stejný. Nejdříve jsem dávala zeleninu, kaší rýžovou. Postupně k zelenine maso, odpoledne přesnídávku nebo naskrabany banán. Ze začátku vše mixované do hladka. Když si zvykl, namixovala jsem 2/3 dohladka, zbytek vidličkou a zamíchala. Ze začátku jsem vidličkou mačkala jen brambory, ty jdou nejlépe, později i ostatní zeleninu. Postupně zvyšuju dávku namačkáneho k rozmixovanému. Maso zatím mixuji vždy. Teď jsme zhruba na poměru 2/3 rozmačkané, zbytek mixované. Syn měl akorát ze začátku trochu problém s rozmačkanou rýží. Jinak v pohodě. Je mu 9 měsíců.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >