Nahrazování lásky sladkým a běháním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 13:09
Nahrazování lásky sladkým a běháním ???

Ahoj, s přítelem budem za chvíli 4 roky, z toho rok spolu bydlíme. Je mi jasné, že po takové době nemůžu očekávat ve vztahu nějaké ťuťu ňuňu a že jsou vlastně důležité jiné věci, jako například mít se na koho spolehnout, mít pořád si co říct a společně co páchat. Můj milý nikdy moc nebyl na slovní projevy citů, ale doteď mi plní, co mi na očích vidí, co se týče práce na domě nebo různých jiných aktivit. Společnou dovolenou plánuje pomalu dva roky dopředu, je ohleduplný, umí kompromisy a postará se, když je mi zle. Takže v podstatě všechno, jak má být. Mám anděla a neměnila bych. Akorát…když přijde z práce, tak obejmutí a pusa příjde jen výjimečně. Ale na druhou stranu mi pochválí jídlo a jelikož máme jeden z mnoha společných zájmů focení, tak mi někdy dokonce pochválí i fotky a to je asi pro mě jako pochvala od fotografa, co se tomu věnuje hodně :mrgreen: Ale říct mám tě rád, sluší ti to nebo tak něco, to neumí ( sice nejsem žádná topmodelka, ale myslím, že úplně škaredá nejsem). Chápu, že na zmoženého chlapa, který se vrátil po 12 hodinách z práce nemá cenu moc mluvit a nechat ho spíš v klidu, tak se ho jenom zeptám jak bylo, řeknu jednu zajímavou věc a jinak ho nechám raději být, protože jsem si kolikrát všimla, že mě znaven stejně nevnímá, pak si zaleze s chytrofounem a doteky, intimita nic. Nejhorší je to po nočních. Ale pak jednou za týden blik, volno z práce a je zase dobře, dokonce i na ten sex jednou za týden dojde. Nu…ale nevím, jestli jsem až takový plyšák nebo co, zkrátka mám pocit, že si nedostatek doteků a takové té slovní něhy vynahrazuju sladkým, běháním či focením západů slunce ( to hlavně když mě štve, že zas sedí u tv, mobilu a nevšímá si). Jenomže jaksi spíš převažuje to sladké… :cert: Naštěstí se to zatím nepodepsalo na postavě, protože mám pravidelný pohyb, sportuju, chodím každý den do přírody se psem. Nejsem ani tlustá ani hubená, ale co si budem říkat..Sladký není zdravý. Všimla jsem si toho asi po pár měsících, co se přítel ke mně nastěhoval. Dřív mi stačilo jen něco sladkého zakousnout na výletě, ale teď si zobnu i v práci a to třeba i každý den…Dneska jsem to korunovala zákuskem a už jsem měla chuť si naliskat. No a pak jsem našla alespoň další novou zálibu do mých miliona - začala jsem běhat a zjistila jsem, že po tom už mi vůbec nic nechybí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a že je to snad lepší jak jisté noční aktivity :mrgreen: když mi hodně chybí něžnosti, jdu fotit západ slunce a to je najednou endorfinů…Myslím, že si na to zvyknu. Četla jsem knihu 5 jazyků lásky, takže vidím, že mě má opravdu rád, jen to dává najevo míň fyzicky a o to je to asi důležitější. Jak je to u vás?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Náhodný host
Kecalka 260 příspěvků 05.08.19 13:15
@Anonymní píše:
Ahoj, s přítelem budem za chvíli 4 roky, z toho rok spolu bydlíme. Je mi jasné, že po takové době nemůžu očekávat ve vztahu nějaké ťuťu ňuňu a že jsou vlastně důležité jiné věci, jako například mít se na koho spolehnout, mít pořád si co říct a společně co páchat. Můj milý nikdy moc nebyl na slovní projevy citů, ale doteď mi plní, co mi na očích vidí, co se týče práce na domě nebo různých jiných aktivit. Společnou dovolenou plánuje pomalu dva roky dopředu, je ohleduplný, umí kompromisy a postará se, když je mi zle. Takže v podstatě všechno, jak má být. Mám anděla a neměnila bych. Akorát…když přijde z práce, tak obejmutí a pusa příjde jen výjimečně. Ale na druhou stranu mi pochválí jídlo a jelikož máme jeden z mnoha společných zájmů focení, tak mi někdy dokonce pochválí i fotky a to je asi pro mě jako pochvala od fotografa, co se tomu věnuje hodně :mrgreen: Ale říct mám tě rád, sluší ti to nebo tak něco, to neumí ( sice nejsem žádná topmodelka, ale myslím, že úplně škaredá nejsem). Chápu, že na zmoženého chlapa, který se vrátil po 12 hodinách z práce nemá cenu moc mluvit a nechat ho spíš v klidu, tak se ho jenom zeptám jak bylo, řeknu jednu zajímavou věc a jinak ho nechám raději být, protože jsem si kolikrát všimla, že mě znaven stejně nevnímá, pak si zaleze s chytrofounem a doteky, intimita nic. Nejhorší je to po nočních. Ale pak jednou za týden blik, volno z práce a je zase dobře, dokonce i na ten sex jednou za týden dojde. Nu…ale nevím, jestli jsem až takový plyšák nebo co, zkrátka mám pocit, že si nedostatek doteků a takové té slovní něhy vynahrazuju sladkým, běháním či focením západů slunce ( to hlavně když mě štve, že zas sedí u tv, mobilu a nevšímá si). Jenomže jaksi spíš převažuje to sladké… :cert: Naštěstí se to zatím nepodepsalo na postavě, protože mám pravidelný pohyb, sportuju, chodím každý den do přírody se psem. Nejsem ani tlustá ani hubená, ale co si budem říkat..Sladký není zdravý. Všimla jsem si toho asi po pár měsících, co se přítel ke mně nastěhoval. Dřív mi stačilo jen něco sladkého zakousnout na výletě, ale teď si zobnu i v práci a to třeba i každý den…Dneska jsem to korunovala zákuskem a už jsem měla chuť si naliskat. No a pak jsem našla alespoň další novou zálibu do mých miliona - začala jsem běhat a zjistila jsem, že po tom už mi vůbec nic nechybí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a že je to snad lepší jak jisté noční aktivity :mrgreen: když mi hodně chybí něžnosti, jdu fotit západ slunce a to je najednou endorfinů…Myslím, že si na to zvyknu. Četla jsem knihu 5 jazyků lásky, takže vidím, že mě má opravdu rád, jen to dává najevo míň fyzicky a o to je to asi důležitější. Jak je to u vás?

chlap je po šichtě unavený, nemá náladu ani sílu na sex a něžnosti. Prostě na to musí být trochu odpočatý. Já jsem unavený i po 8.5 h v práci, s cestou to je víc než 10 hodin. Jestli někdo dělá 12 h, přestávka na oběd, cesta do /z práce, tak to moc času nezbývá, leda svalit se na kanape a koukat chvilku na tv a jít spát.

Čičorečka
Závislačka 2634 příspěvků 05.08.19 13:23

Já nechápu dotaz. Jestli ti vyhovuje dát si místo polibku sušenku a jít fotit sluníčko, tak co vlastně řešíš?

Mika.ella1
Kecalka 187 příspěvků 05.08.19 13:24

Jsme spolu 7 let a dobry, zvykat bych si teda nechtela. Ikdyz prijde unavenej z prace a treninku tak si me vsima. Ja bych se s nim asi snazila alespon promluvit. Projevy lasky si asi nevynutis ale, ze potrebujes, aby si te vsimal je asi normalni. Domluvte se kolik casu po praci potrebuje svuj klid a pote nakou spolecnou aktivitu :nevim:

krysoleta
Povídálka 48 příspěvků 05.08.19 13:27

@Náhodný host Souhlasím i z pohledu ženy, že je muž unavený a nemá na takové věci náladu. Nejsou k mazlení přírodou vytvoření, proto je to pro ně namáhavější a potřebují k tomu být odpočatí.
Jinak s tím sladkým si, zakladatelko, nedělej takovou hlavu. Já od dětství miluju sladké a mám ho celkem pravidelně po každém větším jídle. Prostě potřebuji „zákusek“. A vážím 60kg. Záleží na životním stylu celkově.

Mika.ella1
Kecalka 187 příspěvků 05.08.19 13:28
@Náhodný host píše:
chlap je po šichtě unavený, nemá náladu ani sílu na sex a něžnosti. Prostě na to musí být trochu odpočatý. Já jsem unavený i po 8.5 h v práci, s cestou to je víc než 10 hodin. Jestli někdo dělá 12 h, přestávka na oběd, cesta do /z práce, tak to moc času nezbývá, leda svalit se na kanape a koukat chvilku na tv a jít spát.

Tak pokud nekomu staci byt cely den v praci, pak kouknout na tv a jit spat k cemu pak potrebuje toho partnera? Jo jasne, nekdo musi uvarit a uklidit :mrgreen:

krysoleta
Povídálka 48 příspěvků 05.08.19 13:46

@Mika.ella1 Není práce jako práce. A žádný člověk není stejný. Taky záleží, v jakých podmínkách vyrůstal. Pokud se s ním matka nemazlila, nemá k tomu vztah. A podle mě si zakladatelky všímá - pochválí jídlo, fotografie - oceňuje ji. Pokud však zakladatelka touží po příchodu partnera domů dostat pusu, to už si s ním musí vykomunikovat.

Mika.ella1
Kecalka 187 příspěvků 05.08.19 13:58
@krysoleta píše:
@Mika.ella1 Není práce jako práce. A žádný člověk není stejný. Taky záleží, v jakých podmínkách vyrůstal. Pokud se s ním matka nemazlila, nemá k tomu vztah. A podle mě si zakladatelky všímá - pochválí jídlo, fotografie - oceňuje ji. Pokud však zakladatelka touží po příchodu partnera domů dostat pusu, to už si s ním musí vykomunikovat.

Jasne, ale me to prijde malo a zakladatelce evidentne taky. Pochvalit jidlo a fotografie zvladne kdokoli :nevim: pokud ma tak drastickou praci, ze po ni neni niceho schopen tak ji muze zmenit :nevim: nevim no, jen mi to neprijde jako plnohodnotny vztah a pokud pominu sex jednou tydne tak to ostatni co spolu resi atd tak na to staci byt kamaradi :nevim: kazdy jsme jiny, ale pokud s nekym ziju musime si jit ve svych potrebach naproti :nevim:

Náhodný host
Kecalka 260 příspěvků 05.08.19 14:09
@krysoleta píše:
@Náhodný host Souhlasím i z pohledu ženy, že je muž unavený a nemá na takové věci náladu. Nejsou k mazlení přírodou vytvoření, proto je to pro ně namáhavější a potřebují k tomu být odpočatí.
Jinak s tím sladkým si, zakladatelko, nedělej takovou hlavu. Já od dětství miluju sladké a mám ho celkem pravidelně po každém větším jídle. Prostě potřebuji „zákusek“. A vážím 60kg. Záleží na životním stylu celkově.

Ano, chlap na ty něžnosti tolik není. A když je unavený, tak ho to prostě obtěžuje, vč. případného sexu. Tady v konkrétním případě se bavíme o někom, kdo pracuje směnu 12 hodin, plus nějaká doprava, přestávka na oběd, takže možná 14 hodin.

Náhodný host
Kecalka 260 příspěvků 05.08.19 14:15
@Mika.ella1 píše:
Tak pokud nekomu staci byt cely den v praci, pak kouknout na tv a jit spat k cemu pak potrebuje toho partnera? Jo jasne, nekdo musi uvarit a uklidit :mrgreen:

Ono to tak je, že dost lidí žije spíš o víkendech. Přes týden se pracuje a osobní věci jdou stranou. Já mám normální pracovní dobu, ale mimo pátek bývám o něco déle, pak v pátek odejdu dřív. Rázem pak je hodinu méně, z těch pár hodin. Samozřejmě, jde to řešit, např. v týdnu si udělat jeden den kratší, bez přesčasu, naopak i třeba zkrátit, tj. napracovat jiné dny. Takže pak tu je ten den týdnu plus víkend, kam počítám i pátek odpoledne. Pokud někdo pracuje dvanáctky, tak je to něco jiného. Zas není ale každý den v práci, volných dnů je více. Pokud ovšem dělá přesčasy, protože potřebují peníze, tak pak ať to dáma laskavě pochopí. Pak fakt k sexu a něžnostem nebude. Nebo někdo nedělá dlouhé směny, ale jezdí na služební cesty, vrátí se večer, ráno odchází brzo do práce. Prostě doma se navečet a pomalu jít spát. Normální fungování o víkendu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 14:24
@Náhodný host píše:
Ono to tak je, že dost lidí žije spíš o víkendech. Přes týden se pracuje a osobní věci jdou stranou. Já mám normální pracovní dobu, ale mimo pátek bývám o něco déle, pak v pátek odejdu dřív. Rázem pak je hodinu méně, z těch pár hodin. Samozřejmě, jde to řešit, např. v týdnu si udělat jeden den kratší, bez přesčasu, naopak i třeba zkrátit, tj. napracovat jiné dny. Takže pak tu je ten den týdnu plus víkend, kam počítám i pátek odpoledne. Pokud někdo pracuje dvanáctky, tak je to něco jiného. Zas není ale každý den v práci, volných dnů je více. Pokud ovšem dělá přesčasy, protože potřebují peníze, tak pak ať to dáma laskavě pochopí. Pak fakt k sexu a něžnostem nebude. Nebo někdo nedělá dlouhé směny, ale jezdí na služební cesty, vrátí se večer, ráno odchází brzo do práce. Prostě doma se navečet a pomalu jít spát. Normální fungování o víkendu.

Ono to asi vyznělo blbě, jakože bych k tomu neměla pochopení. Tak to není a právě, že ho naprosto chápu a rozumím tomu, že je unavený z práce. Já jsem unavená po 8,5 hod, takže je mi jasné, že přítel má tak akorát dost. Nic po něm nevyžaduji. Jen mě zajímalo, jak to mají ostatní. O sex mi ani tak nejde, to mi ten jednou týdně stačí. A na rozdíl od předchozího partnera, který se vyžadoval 3× denně a bylo mu jedno, že jsem nemocná a je mi zle, nebo že už je 1 hodina v noci a že ve 4 vstávám do práce, takže v tomhle je to ok. Spíš jsem měla na mysli takové to obejmutí a tak, ale chápu, že vyčerpaný muž nemá sílu na nic a tak mě právě zajímalo, jak je to jinde a jestli to řeší podobně jako já.

krysoleta
Povídálka 48 příspěvků 05.08.19 14:27
@Mika.ella1 píše:
Jasne, ale me to prijde malo a zakladatelce evidentne taky. Pochvalit jidlo a fotografie zvladne kdokoli :nevim: pokud ma tak drastickou praci, ze po ni neni niceho schopen tak ji muze zmenit :nevim: nevim no, jen mi to neprijde jako plnohodnotny vztah a pokud pominu sex jednou tydne tak to ostatni co spolu resi atd tak na to staci byt kamaradi :nevim: kazdy jsme jiny, ale pokud s nekym ziju musime si jit ve svych potrebach naproti :nevim:

Ano - jít si naproti - s tím souhlasím. A opět končíme u toho kouzelného slova komunikace. Takové věci by lidé měli řešit především spolu. Třeba si to přítel/manžel jen neuvědomuje a číst myšlenky samozřejmě taky neumí. :nevim:

NEITIRI
Povídálka 15 příspěvků 05.08.19 14:36

Komunikace…protože on to možná nevidí, ale z toho, co píše si nemyslím, že by mu byla jedno. Pochválí, postará se…Četli jste někdo 5 Jazyků lásky? Tam je to celkem hezky napsané, že jsou nějaké jazyky lásky a každý preferuje jiný…pro jednoho je důležitý fyzický kontakt, pro jiného slovní ohodnocení, pro jiného dárečky, jinému stačí zájem o společný čas, ale musí si říct, co komu víc vyhovuje a stejně ten, který dává, tak je zaměřený na ten svůj jazyk dávání a neznamená to pak, že by toho druhého neměl rád, zkrátka to říká jinak. Mně stačí vidět zájem o společné aktivity, že mě bere vážně, zajímá se o můj názor nebo chce radu.. A sex jednou týdně? S mužem, co pracuje 12 hodin? To mi příjde jako úspěch a že si může gratulovat 8)

Mika.ella1
Kecalka 187 příspěvků 05.08.19 14:38
@krysoleta píše:
Ano - jít si naproti - s tím souhlasím. A opět končíme u toho kouzelného slova komunikace. Takové věci by lidé měli řešit především spolu. Třeba si to přítel/manžel jen neuvědomuje a číst myšlenky samozřejmě taky neumí. :nevim:

Jo tak to je jasny, musi si to cele vykomunikovat spolu

Mika.ella1
Kecalka 187 příspěvků 05.08.19 14:40
@Náhodný host píše:

Aha tak v tom je problem, me ziti jen o vikendech prestalo davno bavit, snazim se zit cely zivot a dikybohu manzel to ma stejne. Ale kdysi mi taky stacilo mit ze zivota tak malo :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama