Najde se tu dlouhodobý pěstoun/ka?

Anonymní
26.2.21 20:11

Najde se tu dlouhodobý pěstoun/ka?

S manželem o dlouhodobém pěstounství uvažujeme. Mám nějakou představu, vím, že budu muset podporovat kontakt dítěte s biologickými rodiči. Zjišťovala jsem i informace o procesu, který tomu předchází… vím, jaká jsou rizika, slabé stránky, že pěstounskou rodinu nečekají jen světlé chvilky (dítě si může přinést z rodiny traumata a ty se mu pak vracejí…). Prostě není to jednoduché.
Ale mám nějaké dotazy, o kterých bych ráda s někým hovořila před tím, než se vypravím na úřad s tím, že mám vážný zájem.
Předem díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8637
26.2.21 21:17

Pokud se potřebujete na cokoliv zeptat napište mi zprávu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
26.2.21 21:32

Ahoj jsem dlouhodobá pěstounka a mám dvě děvčata :) klidně napiš pokud tě bude cokoliv zajímat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 07:26
@Darluska píše:
Ahoj jsem dlouhodobá pěstounka a mám dvě děvčata :) klidně napiš pokud tě bude cokoliv zajímat :)

Moc díky. Můj první dotaz bude, zda se v praxi stává, že se při dlouhodobém pěstounství vrací děti zpět biologickým rodičům? Vím, že teoreticky to možné je, protože rodičům stále zůstávají jejich rodičovská práva a pěstouni musí umožňovat kontakt s biolog. rodiči… předpokládám, že u Vás se to nestalo, ale jestli třeba znáte případ, kdy pěstouni po několika letech museli dítě „vracet“ (protože např. tatínek dítěte si to rozmyslel a rozhodl se, že chce dítě do své péče, a současně si byl schopen upravit podmínky u sebe tak, že to bylo možné a schválil to i OSPOD).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 07:27
@jaaaanina píše:
Pokud se potřebujete na cokoliv zeptat napište mi zprávu. :)

Moc díky, napíšu večer soukromou zprávu. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat