Najde se tu dlouhodobý pěstoun/ka?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.2.21 20:11

Najde se tu dlouhodobý pěstoun/ka?

S manželem o dlouhodobém pěstounství uvažujeme. Mám nějakou představu, vím, že budu muset podporovat kontakt dítěte s biologickými rodiči. Zjišťovala jsem i informace o procesu, který tomu předchází… vím, jaká jsou rizika, slabé stránky, že pěstounskou rodinu nečekají jen světlé chvilky (dítě si může přinést z rodiny traumata a ty se mu pak vracejí…). Prostě není to jednoduché.
Ale mám nějaké dotazy, o kterých bych ráda s někým hovořila před tím, než se vypravím na úřad s tím, že mám vážný zájem.
Předem díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8640
26.2.21 21:17

Pokud se potřebujete na cokoliv zeptat napište mi zprávu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
26.2.21 21:32

Ahoj jsem dlouhodobá pěstounka a mám dvě děvčata :) klidně napiš pokud tě bude cokoliv zajímat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 07:26
@Darluska píše:
Ahoj jsem dlouhodobá pěstounka a mám dvě děvčata :) klidně napiš pokud tě bude cokoliv zajímat :)

Moc díky. Můj první dotaz bude, zda se v praxi stává, že se při dlouhodobém pěstounství vrací děti zpět biologickým rodičům? Vím, že teoreticky to možné je, protože rodičům stále zůstávají jejich rodičovská práva a pěstouni musí umožňovat kontakt s biolog. rodiči… předpokládám, že u Vás se to nestalo, ale jestli třeba znáte případ, kdy pěstouni po několika letech museli dítě „vracet“ (protože např. tatínek dítěte si to rozmyslel a rozhodl se, že chce dítě do své péče, a současně si byl schopen upravit podmínky u sebe tak, že to bylo možné a schválil to i OSPOD).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 07:27
@jaaaanina píše:
Pokud se potřebujete na cokoliv zeptat napište mi zprávu. :)

Moc díky, napíšu večer soukromou zprávu. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
1210
29.7.21 15:30

Zdravim, taky bych ráda se dozvěděla více.
Jak probiha školení pestouna? A kdo shání rodinu pro dítě? Jak to pak vše probíhá? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
6.8.21 08:44

Byla jsem samožadatelka, měla jsem dvě 12 leté vlastní děti. Příprava probíhala v poradně pro rodinu, bylo to několik víkendů, přišlo mi to zajímavé a dozvěděla jsem se tam spoustu věcí. Přednášeli nám psychologové, byli tam náhradní rodiče i s dětmi, byli jsme na návštěvě v dětském domově. Ale na skutečný příchod dítěte mě to nepřipravilo. PO skončení přípravy to trvalo asi půl roku, pak se mi ozvali, že mají pro mě dítě. Měla jsem požadavek nejméně 4 letou, snědou, rozhodně ne hyperaktivní, holčičku a dostala jsem dvouletého bílého hyperaktivního chlapečka. Je pravda, že jsem požadavek neměla úplně striktní, jen jsem napsala, co bych chtěla. Asi 10 dnů byl úplně zlatej, pak se rozkoukal a začalo peklo, které trvalo asi rok. Neustále někam lezl, vztekal se, řval, nespal, měl noční děsy. Venku, pokud se nešlo podle něj, padal na zem, kopal nohama, křičel, pak se sebral a utíkal, no byl to mazec. Byla jsem úplně hotová, nevyspalá, nervozní, řikala jsem si, že to snad vzdám, že takhle jsem to nechtěla. Musela jsem změnit svůj přístup k němu, hodně slevit ze svých představ a asi po roce se to začalo měnit. Jak zjistil, že ho nedám, tak se začal zklidňovat, začal chodit do školky, tak jsem taky dělala něco jiného, než jen s ním (naštěstí měl ve školce výbornou paní učitelku a máme tu malou školku). Dnes je mu 11, je to super kluk, samozřejmě hyperaktivní je pořád, má také postižení FAS (matka pila alkohol), ale inteligenci má v normě, jsem moc ráda, že ho mám. Před 3 lety jsme zjistili, že má v Klokánku bráchu, tak šel taky k nám, jsou mu 4 a žádné problémy s ním zatím nejsou, je to jak děťátko na přání. Hodný, chytrý, poslušný, klidný, ačkoliv mamina už se propila do demence.
Je to celé náročný proces, ale mě to dává velké uspokojení a radost. Nejtěžší je přijmout dítě, které je z úplně cizího hnízda. Má úplně jiné návyky, některá postižení, nerozumí vám a vy nerozumíte jemu, protože žil jinde. Je to zcela jiné, než s vlastními dětmi. Ale stojí to za to.

Tak přeji mnoho štěstí a ať to u vás taky dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat