Najde se tu někdo s tachykardií, komu nepomohla ablace?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

briza79
Povídálka 12 příspěvků 21.10.18 18:25
Najde se tu někdo s tachykardií, komu nepomohla ablace?

Zajímalo by mě, jestli je tu někdo, kdo trpí záchvatovitou tachykardií, byl na ablaci a arytmie se vrátila? Jak dlouho problémy máte? Jak se léčíte? Jak se s tím vyrovnáváte psychicky? Zkusili jste třeba alternativní medicínu?
Já trpím tachykardií zhruba od 7 - 8 let, zhruba jednou do roka se mi z ničeho nic rozbušilo srdíčko, ale nikdy lékař arytmii nezachytil. Tak rychle jak přišla, zase odešla… Časem začalo záchvatů přibývat…od 28 let jsem začala brát léky egilog, později vasocardin, ve 29 ablace, měla jsem pokoj zhruba na 6 měsíců, pak to začalo znova…
Mívám tak jeden záchvat za měsíc, ale trvá skoro hodinu:-( Tento měsíc přišly už 3… Jsem teď hooodně ve stresu, tak zhoršení přikládám tomu. Na druhou stranu, přes léto jsem měla úplný klid. Teď mi lékař nabízí další ablaci, ale mám strašný strach, z té minulé jsem se psychicky nemohla vůbec vzpamatovat…
Do posledního záchvatu jsem to až tak neřešila, ale nevím, jestli je to tím podzimem…jsem teď úplně na nervy:-(
Je na tom někdo podobně? Děkuji za zkušenosti :kytka:

Reakce:

lucienne
Neúnavná pisatelka 16125 příspěvků 21.10.18 19:17

@briza79 ahoj, jsem na tom podobně, trpím na to asi od 15 let, v 20 jsem byla na ablaci a vůbec nepomohlo. Teď je mi 32 a mám tak jednou za 14 dni okolo 180- 200 tepu/min. Je to nepříjemný ale nijak neohrozujici údajně, takže si z toho nic nedělám. Naštěstí už vím co mi na to většinou zabere. Na další ablaci rozhodne nepůjdu. Držím palce :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 19:47

Ahoj,mivala jsem tachykardie,arytmie od cca 7 let, pti kazde namaze(beh,pla­vani,rychly hluboky nadech..)ablace 2× a nepomohly. 2009 operace plastika mitr.chlopně a od te doby mam pokoj????

briza79
Povídálka 12 příspěvků 21.10.18 20:22
@lucienne píše:
@briza79 ahoj, jsem na tom podobně, trpím na to asi od 15 let, v 20 jsem byla na ablaci a vůbec nepomohlo. Teď je mi 32 a mám tak jednou za 14 dni okolo 180- 200 tepu/min. Je to nepříjemný ale nijak neohrozujici údajně, takže si z toho nic nedělám. Naštěstí už vím co mi na to většinou zabere. Na další ablaci rozhodne nepůjdu. Držím palce :)

Můžu se zeptat, jak dlouho ti každá trvá? A co ti pomáhá? Já se dalšího zákroku strašně bojím, mám to blízko toho uzlu a po další už bych nejspíš skončila s kardiostimu­látorem. Jsem citlivka a teď se k tomu přidaly asi nějaké podzimní depky, tak to řeším, navíc mě čeká návštěva kardiologa:-(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.18 21:59

uz je po operaci chlopne nemam. aeytmie mi nikdy neprestaly samy..vzdy sem je musela zaspat..takze klifne i treba 5 hodin a vice.. neni se ceho bat, mam jizvu pres pul hrudniku,byla jsem v laznich,ale mam klid,mohu sportovat,mam miminko prirozenym spontannim porodem-za to mi dve ablace( to nic absolutne prece neni) a plastika chlopne stala…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >