Najde se zde sociální pracovník?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Glumka
Kecalka 346 příspěvků 04.10.18 15:54
Najde se zde sociální pracovník?

Najde se zde sociální pracovník? Potřebovala bych se zeptat na pár otázek ohledně každoročního vzdělávání.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
marin
Echt Kelišová 9230 příspěvků 04.10.18 16:25

Ano. Každoroční vzdělávání sociálního pracovníka je nejméně 24 hodin ročně. Ohledně vzdělávání je vše v zákoně o sociálních službách.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 16:35

@marin Omlouvam se, ze se vetřu, ale mam jednu otázku. Mám splněno 14 hodin a 10 mi chybí, jsou naplánované školení na listopad, ale nevím, jestli mě dr. nepošle na neschopenku. Jak se to pak resi? Je to velký problém, kdybych kvůli neschopence nesplnila těch 10 hodin? Díky za odpověď ;)

Glumka
Kecalka 346 příspěvků 04.10.18 20:23

@marin jj to vím, ale stejně mám spíš praktické nejasnosti. Jsem začínající soc. pracovník, a v práci jaksi mi nejsou schopni nic říct. Jen tak mi ted řekli, že mám mít 10 hodin akreditovaných a 4 neakreditované. Kde se ty kurzy hledají? A to si jako sama platím?

marin
Echt Kelišová 9230 příspěvků 04.10.18 20:54

@Glumka má to hradit zaměstnavatel a mělo by to být započítáno do pracovní doby. U nás si každý dá návrh a zaměstnavatel to schválí. Nám nabídky kurzů chodí samy. Záleží, zda pracuješ ve státní správě nebo třeba v pobytových službách, službách prevence. Podle toho, co se ti hodí k tvojí práci, tak si vybereš. Nabídky jsou na netu, u každého kurzu píší, kde je to akreditováno třeba u MPSV. A kolik hodin je akreditovaných. Z těch 24 hodin má být cca 16 hodin akreditovaných, může v tom být i stáž v jiném zařízení, a 8 hodin může být vnitřní vzdělávání. Počet hodin se asi krátí, když jsi nastoupila během roku po škole.

marin
Echt Kelišová 9230 příspěvků 04.10.18 20:58
@Anonymní píše:
@marin Omlouvam se, ze se vetřu, ale mam jednu otázku. Mám splněno 14 hodin a 10 mi chybí, jsou naplánované školení na listopad, ale nevím, jestli mě dr. nepošle na neschopenku. Jak se to pak resi? Je to velký problém, kdybych kvůli neschopence nesplnila těch 10 hodin? Díky za odpověď ;)

Můžeš mít i nějaké vnitřní vzdělávání, že třeba udělá kolega nějakou přednášku pro ostatní nebo jiné školení třeba první pomoc atd. Pokud máš těch 14 hodin akreditovaných, tak to asi není problém a dá se to vyřešit tím interním vzděláváním. Třeba i účast na konferenci se do toho počítá.

Glumka
Kecalka 346 příspěvků 04.10.18 21:58

@marin jsem statni sprava. Aha dekuji ted mi to dava smysl :) a to si nekde pak sama ty hodiny zapisuji nebo to oni kontroluji atd?

marin
Echt Kelišová 9230 příspěvků 05.10.18 07:34

@Glumka na každém takovém kurzu dostaneš osvědčení. Tak ty si schovávat. Po nás to chce jen zaměstnavatel naskenovat, ale mám pocit, že to nikdo nekontroloval, jen asi se musí doložit, kdyby přišla kontrola. Vzdělávací kurzy pro státní správu pořádají třeba tady. Párkrát jsem u nich na kurzech byla: https://www.vcvscr.cz/homepage/kurzy
Jinak chodím třeba i do Institutu Bernarda Bolzana (tam jsou super a je to v Praze i s obědem v restauraci ;) ) a pak mám určité kurzy speciálně pro cílovou skupinu, se kterou pracuji.

marin
Echt Kelišová 9230 příspěvků 05.10.18 07:37

Ale my se s kolegyní rády účastnily kurzů nebo konferencí. V podstatě těch 24 hodin jsou 3 dny za rok, což v podstatě nic není.

drsňačka
Kecalka 208 příspěvků 05.10.18 21:31

Počet hodin se krátí podle toho , jak nastoupíš ( kdy) do práce ( který měsíc) a také se krátí při nemocenské-spočítá vedoucí služby.
Jinak hlídat aby jste byli proškoleni má za zodpovědnost vedoucí služby, také výběr a hrazení školení jde z kapsy zaměstnavatele, dále by měl umožnit zaměstnanci školení v pracovní době.

Sanitar
Nováček 1 příspěvek 06.10.18 18:10
Test socialni pracovnik

Je tu nekfo kdo delal test na socialniho pracovnika ?Zajimalo by mne na co se hlavne zamnerit pri zavetecnem testu. ;)

PetraJ
Kelišová 6763 příspěvků 06.10.18 20:29
@Sanitar píše:
Je tu nekfo kdo delal test na socialniho pracovnika ?Zajimalo by mne na co se hlavne zamnerit pri zavetecnem testu. ;)

Na češtinu? :mrgreen:

Glumka
Kecalka 346 příspěvků 07.10.18 16:09

@marin aha díky kouknu tam. Nakonec mám štěstí, že zrovna v pátek přišel hromadný mail na školení, takže bych měla mít akreditované splněné. Jen teda ještě najít nějaký neakreditovaný. Zatím jsem našla jen v Olomouci (jsem v Ostravě), takže to se mi moc nehodí. A zaměstnavatel proplácí i cestovné?

marin
Echt Kelišová 9230 příspěvků 07.10.18 16:23
@Glumka píše:
@marin aha díky kouknu tam. Nakonec mám štěstí, že zrovna v pátek přišel hromadný mail na školení, takže bych měla mít akreditované splněné. Jen teda ještě najít nějaký neakreditovaný. Zatím jsem našla jen v Olomouci (jsem v Ostravě), takže to se mi moc nehodí. A zaměstnavatel proplácí i cestovné?

Měl by to proplácet jako služební cestu. Nemusíš hledat neakreditované, můžeš najít něco akreditovaného, když to bude v Praze, tak to bude i levnější než platit cestovné. Klidně můžeš mít 24 hodin akreditovaných. Neakreditovaných je v zákoně napsaný jen maximální počet, protože někteří zaměstnavatelé by toho využívali a dělali si školení jen mezi s sebou, aby nemuseli zaměstnance někam posílat a ušetřili.

marin
Echt Kelišová 9230 příspěvků 07.10.18 16:25
@Sanitar píše:
Je tu nekfo kdo delal test na socialniho pracovnika ?Zajimalo by mne na co se hlavne zamnerit pri zavetecnem testu. ;)

To nebude asi test na sociálního pracovníka, to bude asi test na pracovníka v sociálních službách. To je rozdíl. Sociální pracovník musí mít minimálně vyšší odborné vzdělání.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >