Najednou nežiju se svým partnerem

Anonymní
10.10.21 00:07

Najednou nežiju se svým partnerem

Ahoj. Jdu se vykecat. Jsem se svym pritelem uz dlouho, no tak tech 9 let urcite.
Mame spolu 2 leteho syna a to byl asi tak samozrejme ten nejvetsi moment zmen. Krom toho, ze by jsme se letos meli brát… ale nepovazuji to za vhodnou dobu.
Kazdopadne nikdy nenastalo nic, pri cemz bych pochybovala, ze k sobe nepatrime nebo ze by dite byla spatna karta. Naopak. Prozili jsme spolu snad cokoliv i chudobu. Krome never. To se u nás netrpí.

Vicemene doslova nepoznavam chlapa, se kterym jsem zila tu dlouhou dobu.

Posledni dobou je frustrovaný, ventiluje si na nás vztek, nervní a nevrlý, podrazdeny, protivny. Nechce s nami travit cas, protoze ho to nebavi - nechce tak, ze nez aby s nami sel treba i jen na prochazku, bude sedet doma a tvrdit jak je unaveny za cely tyden v praci. Na syna je protivny a rekla bych odstredeny. Jak se mu to hodí.
Kdyz mu nereknu co udelat má, sám kolem syna nehne ani prstem. :nevim:

Dnes dokonce, protoze ho prcek zlobil na nej byl i sprostý. Prislo mi to jako hádka dvou sourozenců. Uplne trapný.. Jeste ja abych zasáhla? Jakoze coze? Prislo mi fakt stupidni poucovat syna, jak se ma chovat k tatovi. Tak je rodic a sam si musi urcit pravidla prece.

Potom prijde s omluvou, ze to prehnal… na to jsem mu nerekla nic, jen ze me se omlouvat nemusí, ale popremysli o sobe.

V mých ocich po tomhle klesl tak strasne nízko… posledni dobou se to doma jen dusí.
Jsou svetle dny, dokonce i iniciativne prijde, ze nas vezme na vylet a já? Jsem uplne trapná, mam z toho radost jako kdyz dite dostane kolobezku. :roll: pristihla jsem se a uplne mi za me bylo stydno.

A co je nejvetsi problem a mozna i pramen toho vseho a to hon za penezi. Pracuje cely tyden a o soboty - nemusi, ale chce. Jsem za to ráda, ale za to, ze je vecne unaveny a protivny, to mi za to nestoji. Debatovat s nim o tom nema smysl, zene se za predstavou o vlastnim dome. Jenze, kdyz je doma protivnej az nesnesitelnej s nicim nepomuze a je rad, ze pred vecernickem udrzi oci, to je fakt depresivni i pro me… odrazi se to opravdu v nasi rodine.

Na druhou stranu je co se tyka materialni stranky velmi schopny. Mame vse, ja i syn. Ale vse mi to nedá, že.

Zitra je nedele, nikam nevstava a presne vim co nastane. Probudi se, vsechny nas opusinkuje a bude cely den rikat jak nas miluje a „co budeme dneska dělat“. Jenže mě to už nebaví. Neumím se spláchnout ja nový řežim a zapomenout, jak to u nás jinak funguje.

Já žiju sama se synem, bohužel i když to nechci a snažím se, tak nějak si to vypěstoval sám. :roll:

Jenže, kdybych o tom chtěla mluvit, pak to dopadne jedine tak, ze se urazí, protoze on dela maximum. To ano, dělá… jenze to mame kazdy nastavene asi jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15240
10.10.21 00:15

Nekoho ma…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 00:22

@Lucie_Sx :roll: tak to nevím, kde by jestě na jinou vzal čas a energii :mrgreen:
Nemá, v tomhle je přímý a zásadový.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 00:23

Ne, jen toho bude mít hodně..
Mám to podobné, pořád jen v práci, já tedy 2 děti a 2 psi, dům, zahrada a už nevím, jak dál.. Takže neporadím, ale budu sledovat, co napíší ostatní

• Citovat
  • Nahlásit
15240
10.10.21 00:25
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx :roll: tak to nevím, kde by jestě na jinou vzal čas a energii :mrgreen:
Nemá, v tomhle je přímý a zásadový.

Tihle byvaj nejhorsi ;).
Chodi „do prace“ a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
421
10.10.21 00:28

@Lucie_Sx Sorry, ale to je fakt trapný. :lol: Každej problém opravdu není nevěra a každej chlap není nevěrný hovado :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 00:29

@Lucie_Sx :roll: bože, tak jich má asi deset no :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
15240
10.10.21 00:35
@dracula-s píše:
@Lucie_Sx Sorry, ale to je fakt trapný. :lol: Každej problém opravdu není nevěra a každej chlap není nevěrný hovado :lol:

Pisu kazdej? Kde?

Zakladatelka se pta, tak odpovidam. Jestli je zmena z niceho nic, je tahle varianta celkem pravdepodobna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
928
10.10.21 00:37
@Anonymní píše:
Ahoj. Jdu se vykecat. Jsem se svym pritelem uz dlouho, no tak tech 9 let urcite.
Mame spolu 2 leteho syna a to byl asi tak samozrejme ten nejvetsi moment zmen. Krom toho, ze by jsme se letos meli brát… ale nepovazuji to za vhodnou dobu.
Kazdopadne nikdy nenastalo nic, pri cemz bych pochybovala, ze k sobe nepatrime nebo ze by dite byla spatna karta. Naopak. Prozili jsme spolu snad cokoliv i chudobu. Krome never. To se u nás netrpí.

Posledni dobou je frustrovaný, ventiluje si na nás vztek, nervní a nevrlý, podrazdeny, protivny. Nechce s nami travit cas, protoze ho to nebavi - nechce tak, ze nez aby s nami sel treba i jen na prochazku, bude sedet doma a tvrdit jak je unaveny za cely tyden v praci. Na syna je protivny a rekla bych odstredeny. Jak se mu to hodí.

Dnes dokonce, protoze ho prcek zlobil na nej byl i sprostý. Prislo mi to jako hádka dvou sourozenců. Uplne trapný.. Jeste ja abych zasáhla? Jakoze coze? Prislo mi fakt stupidni poucovat syna, jak se ma chovat k tatovi. Tak je rodic a sam si musi urcit pravidla prece.

Potom prijde s omluvou, ze to prehnal… na to jsem mu nerekla nic, jen ze me se omlouvat nemusí, ale popremysli o sobe.

V mých ocich po tomhle klesl tak strasne nízko… posledni dobou se to doma jen dusí.
Jsou svetle dny, dokonce i iniciativne prijde, ze nas vezme na vylet a já? Jsem uplne trapná, mam z toho radost jako kdyz dite dostane kolobezku. :roll: pristihla jsem se a uplne mi za me bylo stydno.

A co je nejvetsi problem a mozna i pramen toho vseho a to hon za penezi. Pracuje cely tyden a o soboty - nemusi, ale chce. Jsem za to ráda, ale za to, ze je vecne unaveny a protivny, to mi za to nestoji. Debatovat s nim o tom nema smysl, zene se za predstavou o vlastnim dome. Jenze, kdyz je doma protivnej az nesnesitelnej s nicim nepomuze a je rad, ze pred vecernickem udrzi oci, to je fakt depresivni i pro me… odrazi se to opravdu v nasi rodine.

Na druhou stranu je co se tyka materialni stranky velmi schopny. Mame vse, ja i syn. Ale vse mi to nedá, že.

Zitra je nedele, nikam nevstava a presne vim co nastane. Probudi se, vsechny nas opusinkuje a bude cely den rikat jak nas miluje a „co budeme dneska dělat“. Jenže mě to už nebaví. Neumím se spláchnout ja nový řežim a zapomenout, jak to u nás jinak funguje.

Já žiju sama se synem, bohužel i když to nechci a snažím se, tak nějak si to vypěstoval sám. :roll:

Jenže, kdybych o tom chtěla mluvit, pak to dopadne jedine tak, ze se urazí, protoze on dela maximum. To ano, dělá… jenze to mame kazdy nastavene asi jinak.

Má zkušenosti s výchovou dětí, měl malé synovce, neteře, sourozence? Jestli ne, třeba s tím potřebuje trochu pomoct, nevychovávat ho stylem „ať o sobě popřemýšlí“, jestli se to neměl kde naučit.

Jeslti to neumí s dětmi a není si jistý v té mezilidksé stránce, může se to snažit kompenzovat zabezpečním rodiny, nebo prací na ten budoucí dům a další.

Moc poradit neumím, snad jen se zkusit na to podívat z jeho pohledu a víc ho pochopit, jestli to zvládneš, on to asi neumí. Ne že by nechtěl, asi to prostě nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
421
10.10.21 00:40

@Lucie_Sx tak psala jasně, že ne tak nechápu proč jí to vnucuješ :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15240
10.10.21 00:47
@dracula-s píše:
@Lucie_Sx tak psala jasně, že ne tak nechápu proč jí to vnucuješ :D

Jo, psala, ze ne, tak urcite ne, no. To bude ono.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.10.21 01:06

No ono ti nezbyde nic jiného než si s ním o tom promluvit. A rovnou dvakrát ve svém příspěvku píšeš, že ti to za diskuzi s ním nestojí, protože… :roll:
Ty totiž jeho reakci už předem rozhoduješ za něj, namísto abys zapracovala na tom, jak mu to podat. Takže on dost možná tápe v tom, jak se svým dítkem navázat kontakt, sjednat respekt a co já vím, dost možná je to workoholik, dost možná si neuvědomuje, že i o vztah s „devítiletou tradicí“ je nutné pečovat a že vlastní dům není zárukou štěstí. Ale děvče ty se také zrovna nechováš jako zralá vyrovnaná žena (neřeknu mu o svých pocitech, napíšu to anonymně online a budu tiše sledovat, jak celý můj vztah tiše imploduje).
Slovo od slova ti to nenapíšu, jak by se mu to dalo kulantně říct, ale kdybych už něco takového patnerovi říkala, usadila bych si ho večer s vínem v ruce, asi tedy v neděli večer, aby neusínal u večerníčku, a vyložila bych karty. Začala bych pochvalou, jaký je na něj spoleh s finančním zabezpečením rodiny - prostě že si to ceníš. Ono to vůbec není automatické v dnešní společnosti. Jenže také to není vše. A můžeš rovnou navázat proč. Nejsem šťastná protože… Protože si mě už nehledíš tolik, co kdysi, jsem osamělá, ty jsi posedlý prací a domem, ale neuvědomuješ si, že ten dům budeš mít dost možná prázdný, protože já chci partnera, který žije se mnou, nikoliv vedle mě. Zakončit to můžeš řečí o vašem synovi a vyšla bych mu vstříc, pokud se necítí pevný v kramflecích, jak s dítětem jednat. Zakončila bych to jasnou dohodou, že od sprosťáren před dítětem upustí, jinak… si doplň, co chceš. Tohle by neměla tolerovat žádná matka. Ty jsi to opět vyignorovala s tím, že je to „trapný“. Za mě je trapná matka, která nezakročí. 8)

Vychází mi z toho, že byste se měli nad sebou zamyslet oba dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
10.10.21 04:57
@Anonymní píše:

Jenže, kdybych o tom chtěla mluvit, pak to dopadne jedine tak, ze se urazí, protoze on dela maximum. To ano, dělá… jenze to mame kazdy nastavene asi jinak.

Já myslím, že nevěra v tom není. Spíš mi to přijde, jakože by potřeboval chvíli výdech. Jakoby toho měl v práci hodně a pak přijde domů a tam zlobivy dítě… Asi toho má dost. Ja bych zkusila jednu věc. Momentálně ho do ničeho nezapojovat a dát mu chvíli „pauzu“ ať si pořádně odpočine. Přijde mi fakt jako by byl přetažený a výchova ho zřejmě taky moc nenaplňuje… Kolik mu je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5366
10.10.21 06:42

Píšeš, že je v práci 6 dní v týdnu, to znamená, že má volno pouze 4 dny v měsíci. Je holt fyzicky a psychicky vyčerpanej, co na tom nechápeš?

Takový pracovní zápřah by se projevil na každém. Opravdu se nedivím, jestli takhle celou neděli „profláká“. Kdy si má odpočinout? :nevim:
Navíc tím, že tráví tolik času v práci a ne doma, tak je jasný, proč není zvyklý na Váš rodinný režim a „překáží ti“.

Co se týče chování k synovi, není to dobře, je ale plus, že si to uvědomuje a umí se omluvit. Tím jak je přetažený logicky nemá takovou trpělivost.
A celková nálada u Vás doma, na kterou máš taky svůj vliv, tomu taky zrovna dvakrát nepomáhá.

Zmiňuješ, že jste si zažili chudobu. Možná na sebe teď cítí větší tlak, že musí vydělat. Kvůli covidu spousta lidí ztratila práci. Ze všech stran člověk poslouchá, jak ceny rostou a bude hůř, tak zjevně chce aby se jeho rodina měla dobře a nestrádala. Je to něco za něco.

Je jasný, že musí zvolnit. Mluvila jsi s ním o tom? A šlo by to vůbec? Unesl by to Váš rozpočet? Měl by možnost jít jinam? A stála bys vůbec o to, aby to bylo jinak a byl s Vámi?

Příspěvek upraven 10.10.21 v 07:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11207
10.10.21 07:00

Víš, mně to z tvého psaní přijde, že už tě doma spíš otravuje, než že bys měla radost, když jste spolu. Kolik času trávíte o samotě sami dva? Máte možnost nějakého hlídání? Možná ho dohnal stereotyp- práce, batole a k tomu protivná ženská doma :nevim: mluvit s ním o tom nechceš, říkat o svých pocitech taky ne, tak kde chceš najít řešení? Základem vztahu je komunikace bez výčitek a s empatií. Jinak, pokud bych měla doma chlapa, který je od pondělí do soboty v zaměstnání, protože by nás chtěl zabezpečit a vylepšit bydlení, asi bych po něm žádnou pomoc v domácnosti nepožadovala v době, kdy jsem doma na rodičáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat